DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Działania rządu nie naruszają zasad demokratycznych – premier Szydło odpowiada senatorom USA

Działania rządu nie naruszają zasad demokratycznych – premier Szydło odpowiada senatorom USA
fot. Krystian Maj / Forum

Trzech amerykańskich senatorów napisało list do premier Beaty Szydło. Politycy wyrazili obawy co do stanu polskiej demokracji. Szybko doczekali się odpowiedzi. Szefowa Rady Ministrów RP uspokoiła deputowanych zza oceanu. Co więcej, ton listu polityk Prawa i Sprawiedliwości wcale nie był uległy. Szydło odpisała grzecznie, ale stanowczo. Z listu premier płynie przekaz: Nie mieszajcie się do naszych spraw!

 

Senatorzy, który zwrócili się do szefowej rządu, określili się mianem reprezentantów przyjaciół Polski i Polonii amerykańskiej. „Piszemy do Pani, by wyrazić nasze zaniepokojenie ostatnimi działaniami podjętymi przez polski rząd, które zagrażają niezależności mediów publicznych a także Trybunału Konstytucyjnego” – napisali Benjamin L. Cardin, Richard J. Durbin oraz John McCain.

 

„Wzywamy Pani rząd do respektowania podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Unii Europejskiej, w tym szacunku dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa, które uczyniły Polskę silnym członkiem demokratycznej wspólnoty i mocnym sojusznikiem USA w samym sercu Europy Środkowej” – zaapelowali deputowani.

 

Zdaniem premier Szydło Amerykanie nie powinni się obawiać o nasz kraj, gdyż nie dzieje się w nim nic niepokojącego. Szefowa rady ministrów podziękowała za troskę, ale mieszanie się do polskich spraw uznała za niestosowne.

 

„(…) zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny” – odpisała Amerykanom Szydło. „Chcemy, by szanowano nasze suwerenne decyzje” – dodała.

 

„Sytuacja w której zagraniczni politycy próbowaliby pouczać Amerykanów o ich Konstytucji, czy narzucać im swoją wizję rozwiązania wewnętrznego, amerykańskiego sporu politycznego, byłaby dla mnie czymś niezrozumiałym i nieodpowiednim” – wytłumaczyła senatorom sytuację poprzez analogię polityk PiS.

 

Beata Szydło zapewniła także, że jej rząd nie narusza zasad demokratycznego państwa prawa realizując wyrażoną w wyborach wolę Polaków.


 

Źródło: niezalezna.pl

MWł 


DATA: 2016-02-15 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyjacielu McCain, jak mogłeś się podpisać pod dokumentem dwóch lewaków?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Ciekawe ze takie kraje jak Japonia,Australia albo Nowa Zelandia nigdy nie odwazyly sie pouczac Polski jak ma sie rzadzic
ponad 2 lata temu / LONGINUS PODBIPIETA
 
Jak można być przyjacielem jakiegoś narodu i życzyć mu demokracji, jak można mówić o demokracji i nakazywać stosowania się do zasad niedemokratycznej UE?
ponad 2 lata temu / Luki
 
Prezes wysłał, premier podpisała. Taka rola :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
No, jak list napisal Benjamin L. Cardin, zonaty z Myrna Edelman, to jakos tak czuje, ze jest on "reprezentantem przyjaciół Polski", a nawet powiedzialabym "reprezentantem przyjaciół majatku Polski".
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Co ci Republikanie wyprawiają? Wybory za pasem, a oni nie wiedzą, że Polonia jest raczej propisowska?
ponad 2 lata temu / Venatrix
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.