DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Działania na rzecz ochrony małżeństwa przejawem homofobii! Agencja Praw Podstawowych UE tonie w absurdach

Działania na rzecz ochrony małżeństwa przejawem homofobii! Agencja Praw Podstawowych UE tonie w absurdach
fot. REUTERS/Danish Siddiqui/FORUM

Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) zaprezentowała przed kilkoma miesiącami dokument poświęcony dyskryminacji grup LGBTI w Europie, który posłużył jako uzasadnienie do podjęcia szczególnych działań na rzecz zwalczania dyskryminacji tych grup. Jak informuje Instytut Ordo Iuris, przedstawiona w dokumencie argumentacja prawna zawiera szereg zaskakujących błędów. Działania na rzecz ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny zostały określone jako przejawy homofobii.

 

Dokument Protection against discrimination on grounds of sexual orientation, gender identity and sex characteristics został opublikowany przez Agencję Praw Podstawowych w grudniu ubiegłego roku. Przedstawione w nim argumenty dowodzą tezy, że członkowie grup LGBTI są rzekomo wielowymiarowo dyskryminowani w Państwach Członkowskich UE. Na potwierdzenie tego stanowiska autorzy dokumentu przywołują odpowiedzi udzielone w ramach badania sondażowego, które przeprowadzono w oparciu internetowy, ogólnodostępny kwestionariusz. Jego wypełnienie respondenci mogli rekomendować innym osobom co oznacza, że próba nie miała charakteru reprezentatywnego. Co więcej, zadawane w kwestionariuszu pytania w istotnej części nie dotyczyły zdarzeń, ale subiektywnych odczuć respondentów.

 

Autorzy dokumentu atakują także instytucje starające się o ochronę małżeństwa. Przypadki działań na rzecz obrony prawnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny w państwach członkowskich (m.in. Litwa, Łotwa, Portugalia) zostały w dokumencie określone jako „przejawy homofobii”.

 

W dokumencie wielokrotnie możemy odnaleźć pojęcie „tożsamości genderowej”, tym samym autorzy powołują się na zakaz dyskryminacji wynikający z przepisów Karty Praw Podstawowych. Tymczasem należy podkreślić, że w całej Karcie Praw Podstawowych w ogóle nie występuje termin „gender” ani „tożsamość genderowa”. W tym kontekście autorzy prowadzą też budzącą wątpliwości wykładnię dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady mylnie stwierdzając, że zawiera ona w części normatywnej przepisy wprost określające „tożsamość genderową” jako przesłankę chronioną. W wykładni dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady pominięto także niezwykle istotną kompetencję państwa do określenia zasad ułatwiania swobodnego przepływu osób, która pozwala uzależnić traktowanie takiego związku przez organy wewnętrzne od jego uregulowania na gruncie krajowym.

 

Dokument nie posiada jakiejkolwiek mocy prawnej, ale jako publikacja oficjalnej instytucji unijnej może stanowić punkt odniesienia dla unijnego prawodawstwa. Jego szczegółowa analiza jest dostępna na stronie internetowej Instytutu Ordo Iuris.

 

 

Ordo Iuris

POz

DATA: 2016-05-02 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"? UE traktujemy jako element naszego bezpieczeństwa. Dzisiaj być w Europie, to znaczy być w Unii Europejskiej. Realna przynależność do Europy, to przynależność do UE. Chcemy być w UE ? to pogląd większości Polaków. Ci, którzy dzisiaj próbują twierdzić, że jest inaczej? Ci, którzy mówią o jakichś referendach w sprawie wyjścia Polski z UE? Są szkodnikami, awanturnikami politycznymi ? mówił Kaczyński".
ponad 3 lata temu / najnowsza wypowiedź Kaczyńskiego
 
Czym prędzej tym lepiej opuścić ten chory twór.
ponad 3 lata temu / Predator
 
Fragment audycji radiowej: "Słyszałem, że W. Brytania, Polska oraz Węgry mają zorganizować na swoich terytoriach referenda, dotyczące wyjścia ze struktur Unii Europejskiej". "Tak, chyba tak." Rozważmy więc scenariusz sytuacji po opuszczeniu Unii przez te kraje". "Czy byłby to początek końca Unii, czy definitywny koniec istnienia Eurolandu?". "Tak. Z całą pewnością byłby to koniec tego tworu. Przynajmniej w takiej postaci, jaką dzisiaj znamy..."
ponad 3 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.