DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Działania Komisji Europejskiej to dla nich za mało! Niemcy chcą radykalnego nacisku na Polskę

Działania Komisji Europejskiej to dla nich za mało! Niemcy chcą radykalnego nacisku na Polskę
Angela Merkel. indeedous/Wikimedia Commons [Attribution], via Wikimedia Commons

Skierowane przeciwko polskim władzom działania Komisji Europejskiej mogą okazać się nieskuteczne – twierdzi tygodnik „Der Spiegel” informując jednocześnie o niemieckich pomysłach rozwiązania problemu Polski i innych krajów „krnąbrnych” wobec Brukseli. W grę wejść miałoby uzależnienie unijnych dotacji od przestrzegania „zasad praworządności”.

 

Zdaniem niemieckiego tygodnika Bruksela nie ma narzędzi, by dyscyplinować kraje „naruszające demokratyczny konsensus”. Dlatego też akcja przeciwko polskiemu rządowi może okazać się nieskuteczna, a Warszawa najpewniej nie wycofa się z reformy wymiaru sprawiedliwości.

 

Polska to jednak nie jedyny kraj, w którym – zdaniem „Der Spiegla” – nie przestrzega się zasad bliskich sercom eurokratów. W razie zmiany podejścia do „krnąbrnych” państw, na celowniku Brukseli znaleźliby się także Węgrzy i Czesi.

 

Hamburski magazyn uważa, że UE nie jest gotowa na wyzwania, jakie w tej chwili przed nią stoją. Pismu nie chodzi jednak o kryzys migracyjny, a kwestie ustrojowe. Wedle „Der Spiegla” przypadek Polski pokazuje, że surowe ukaranie państwa unijnego jest niemożliwe w sytuacji wspierania go przez inny, równie „niepraworządny” kraj. Chodzi o Węgry Viktora Orbana. Budapeszt zapowiedział blokowanie pomysłów dotyczących odebrania Warszawie prawa głosu w UE. Do Węgrów dołączyli najpewniej również Czesi, co poskutkowałoby głębokim podziałem wspólnoty.

 

W odpowiedzi na taki rozwój wydarzeń Berlin – zdaniem niemieckiego pisma – zaproponuje uderzenie w Polskę i inne kraje przy pomocy uzależnienia unijnych dotacji od przestrzegania „praworządności”.

 

W lutym roku 2018 liderzy krajów UE mają rozmawiać o nowym budżecie wspólnoty. Pomysł niemieckich władz ma być jednym z głównych punktów negocjacji.

 

Zdaniem „Der Spiegla” dotacyjny „kij” ma jednak dwa końce, bowiem ograniczenie sankcji uderzy także w liberalne projekty społeczne finansowane dotąd z pieniędzy UE.

 

 

Źródło: interia.pl / „Der Spiegel”

MWł

 

  


DATA: 2017-12-23 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy nam grożą ?- nic nowego
ponad 2 lata temu / Rihard
 
Możecie spać spokojnie. Macie tam Tuska, Boniego, Kudrycką. Róże TFUN, Lewandowskiego i resztę co wam przez 25 lat" przychylali nieba" Jak lwy "walczą" o sprawy Polski
ponad 2 lata temu / Niko
 
Niech Niemcy odczepia sie od Polski.
ponad 2 lata temu / Gruby
 
Już nawet nie zamierzają udawać jak do tej pory, że w UE istnieje jakaś "suwerenność" państw członkowskich. Niemcy chcą bezwzględnie podporządkowanych im landów, zwłaszcza w Europie Środkowej. Niecka natura jest zawsze taka sama i żadna powojenna "denazyfikacja" niczego tutaj nie zmieniła.
ponad 2 lata temu / abc
 
Mam nadzieję, że Polska strona nie będzie dłużna. Jeśli nie będzie dotacji to: 1. po co wpłacać pieniądze do UE ? 2. może trzeba będzie ograniczyć kapitał niemiecki w PL do zera !
ponad 2 lata temu / a1
 
Wszystkie maski spadły. UE to już IV Rzesza.
ponad 2 lata temu / Ant
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.