DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Działaczka społeczna z Nigerii: promowanie aborcji to nowa kolonizacja ideologiczna

Działaczka społeczna z Nigerii: promowanie aborcji to nowa kolonizacja ideologiczna
fot.FORUM/ MAXPPP/MAXPPP

Obianuju Ekeocha, założycielka fundacji „Culture of Life Africa”, napisała do brytyjskich posłów list, w którym podkreśla, że nie zgadza się na promocję tzw. „praw reprodukcyjnych”. Dodała, że Wielka Brytania prowadzi w Afryce neokolonialną politykę i wymusza promocję aborcji, antykoncepcji i wprowadzenie „edukacji seksualnej”.

 

Afrykańska liderka napisała list otwarty do parlamentarzystów Wielkiej Brytanii w związku z debatą poświęconą tzw. dostępowi do „praw reprodukcyjnych” na świecie. Obianuju Ekeocha, kwestionuje założenia debaty i wyjaśnia, że 80 proc. mieszkańców Afryki jest zdecydowanie przeciwnych aborcji, antykoncepcji czy wprowadzeniu nieadekwatnej do wieku edukacji seksualnej.

 

W liście do posłów afrykańska liderka skrytykowała również przesyłanie do Afryki i promowanie środków antykoncepcyjnych oraz edukację seksualną w szkołach. Zdaniem Obianuju Ekeocha, zachodni darczyńcy chcą doprowadzić do nowej kolonizacji Afryki, tym razem kolonizacji ideologicznej.

 

Ekeocha podkreśla, że pomimo tego, że Nigeria jest wolnym krajem, coraz częściej zauważa w niej neokolonialną politykę Wielkiej Brytanii. Dodaje, że ten trend jest zauważalny także w innych krajach. Założycielka fundacji „Culture of Life Africa” zauważa, że aborcja jest niezgodna z kulturą mieszkańców jej kontynentu, którzy zdecydowanie popierają ochronę życia od poczęcia.

 

Działaczka społeczna wskazuje również na działalność takich organizacji jak „Marie Stopes International” czy „International Planned Parenthood”, które prowadzą w Afryce kampanie lobbingowe mające na celu zalegalizowanie aborcji, nawet wbrew obywatelom. Ekeocha dodaje, że badając to zjawisko natknęła się na przykłady działalności organizacji, które wbrew prawu dokonują nielegalnych aborcji.

 

Liderka jest zdania, że debata z udziałem brytyjskich parlamentarzystów ma na celu zwiększenie ideologicznego wpływu na kraje Afryki. „Prawda jest taka, że ​​ta debata w rzeczywistości będzie prowadzić do tego, aby Wielka Brytania kontynuowała lub nawet zwiększyła swój ideologiczny, dławiący kraje afrykańskie wpływ” – napisała.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 


DATA: 2018-05-17 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.