DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Działacze katoliccy chcą zatrzymać homoofensywę na Podkarpaciu

Działacze katoliccy chcą zatrzymać homoofensywę na Podkarpaciu
FOT.Facebook/DPatrioci

„Stanowczo przeciwstawiamy się organizacji w Rzeszowie tego rodzaju manifestacji, które godzą w podstawowe wartości chrześcijańskie i promują zachowania niezgodne z nauką Kościoła”, napisali w apelu do prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca działacze społeczni i politycy sprzeciwiający się zorganizowaniu w stolicy Podkarpacia tzw. marszu równości.

 

Manifestacja LGBT w Rzeszowie jest zaplanowana na 22 czerwca. Stanowczy sprzeciw w tej sprawie zgłosili przedstawiciele stowarzyszenia „Europa Tradycja”, poseł PiS Bogusław Rzońca i wiceprzewodniczący sejmiku woj. lubelskiego prof. Mieczysław Ryba. Podczas zorganizowanej w tej sprawie konferencji prasowej podkreślano, że wszystkie samorządy powinny włączyć się do walki z tzw. ideologią LGBT. – Propagowanie tej idei m.in. w środowiskach szkolnych niepokoi samorządowców, a tęczowe marsze, które pierwotnie miały promować równość i tolerancję służą właśnie propagandzie idei LGBT – mówił prof. Ryba. – Trzeba zablokować pochód rewolucji seksualnej, czyli rewolucji kulturowej, która zagraża naszemu życiu społecznemu – dodał.

 

Oprócz apelu do prezydenta Rzeszowa inicjatorzy akcji zwrócili się również z wnioskiem do parlamentarzystów o podjęcie działań w tej sprawie. Chcą, aby zmieniono prawo i umożliwiono samorządom większą możliwość blokowania parad równości. – Prezydenci i wojewodowie próbowali blokować parady równości w różnych miastach. Sądy zmieniały ich decyzje. Powtarzanie tych procedur w kolejnych miastach, w tym w Rzeszowie tylko po to, by wysłać sygnał do wyborców, że coś się robi to działania pozorowane. Konieczne jest prawdziwe rozwiązanie problemu. Polegać musi ono na tym, że ustawodawca przyznaje samorządom realne możliwości obrony ich przestrzeni publicznej przed tym, co mieszkańcy uważają za niemoralne – tłumaczył Ryszard Skotniczny, prezes stowarzyszenia „Europa Tradycja”.

 

Myślę, że w Sejmie spokojnie możemy przyjąć takie rozwiązania, które pozwolą silniej i szybciej reagować organom wykonawczym na takie zachowania, jakie obserwujemy podczas marszów, czyli promowanie golizny, seksizmu, nieobyczajnych zachowań – mówił Bogdan Rzońca, poseł PiS. – Mówimy stop dewiacji, a otwieramy drzwi na naturalne życie ludzi – dodał polityk.

 

Źródło: nowiny24.pl / Onet

TK


DATA: 2019-05-06 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polacy musimy przeciwstawić się tej deprawacji i zabronić marszy lgbt
8 miesięcy temu / brawo Rzeszów
 
Sodomitów odsunąć od wszystkich stanowisk urzędniczych i koscielnych.
9 miesięcy temu / ()
 
Tu w pełni popieram klarowne stanowisko Grzegorza Brauna. Dość terroru zboczencow ! Manifestowanie publiczne zboczen powinno być surowo karane od 2 lat pozbawienia wolności wzwyż ! Nie może tu być chowania głów w piasek i jakiegokolwiek usprawiedliwiania tych ochudztw !
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
oj ostrożnie z LGBT bo ZŁAMIECIE im NADGARSTKI..sorry...oni już mają złamane;
9 miesięcy temu / oj oj
 
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
9 miesięcy temu / Edu
 
A co ma do takich manifestacji Kościół. Kościół powinien się zająć krzewieniem wiary i wreszcie zauważyć jak dużo wiernych oddala się od kościoła. Przecież wśród księży i całego kierownictwa kleru są naukowcy, ludzie wykształceni i mają dobrą orientację dlaczego nie którzy ludzie mają inne orientacje seksualne., a zachowują się jak ciemnogród. Owszem ja też nie popieram pewnych zachowań publicznie - ale cóż nie wszyscy Ci ludzie chcieli być takimi. To nie ich wina. Są różne tego przyczyny- od narodzin już innym a i od skrzywdzenia w dzieciństwie. A krzyk Kościoła bo nie tak wychowuje?- Przepraszam wychowywali mnie rodzice a nie kościół. A moja siostra zakonna od religii i ksiądz umacniali mnie w wiedzę o dobroci Jezusa, Pana Boga, o wartościach bycia dobrym człowiek, szlachetnym, prawym, honorowym, kochającym Boga i Ojczyznę. Polityki tam nie było. A dla mnie nie ważne jakiego wyznania jest dana osoba i jakiej orientacji seksualnej- najważniejsze jakim jest człowie
9 miesięcy temu / reż wierząca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.