DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Chrześcijaństwo - Niebezpieczna Zaraza która zabiła milliony Słowian w ciągu paru stuleci!
4 miesiące temu / Joseph Christ
 
Obrzędy Dziadów w Kościele katolickim obciążone są grzechem śmiertelnym. Dlaczego zatem Adam Mickiewicz został bezkrytycznie ogloszony wieszczem narodowym. Dalczego młodzież polska musi się uczyć tych bluźnierstw. Podobne uwagi o Juliuszu Słowackim, wiecznym rewolucjonićscie, nie przypadkiem krewnym Feliksa Dzierżyńskiego.
6 miesięcy temu / Rys
 
Najlepiej dać duchom spokój, pozostawić je w ich wymiarze. Nie sądzę, aby to było wobec nich w porządku. Poza tym jest to naprawdę niebezpieczne dla żyjących. Miałam znajomego, który wraz z kolegami wywoływał duchy. Jednego z nich nie udało się odwołać. Były z tego problemy.
7 miesięcy temu / Lu
 
I w czym problem? Właśnie na tym polega walor katolicyzmu że, jako jedyna prawdziwa religia, potrafi przerobić zło na dobro.
7 miesięcy temu / do nn
 
W OLSZTYNIE PRZED WYBORAMI BYŁY REKLAMY OSÓB W FORMIE ŚWIATOWIDÓW NA RUSZTOWANIACH ALE OSOBY TE NIE DOSTAŁY SIĘ DO RADY MIEJSKIEJ
7 miesięcy temu / JA
 
Dziady nie ale Zaduszki są już ich praktycznie bezpośrednią pochodną.
7 miesięcy temu / nn
 
Dziady nie należą do rytu religii katolickiej. Ale nn woli coś palnąć niż się wcześniej dobrze zastanowić.
7 miesięcy temu / do nn
 
Przecież w rycie religii katolickiej jest wiele obrzędów przyjęty z religii pogańskich.Nawet dziady są tego przykładem.Trzeba się tylko dobrze zastanowić.
7 miesięcy temu / nn
 
Jeśli uważasz że opętania mają tylko podłoże psychologiczne, jak wyjaśnisz takie zjawiska. Awersja tylko na wodę święconą, choć opętany nie wie która woda została poświęcona - pokropiony święconą zachowuje się jakby go oblać wrzątkiem, a zwykłą tylko mruży oczy. Opętany nieproporcjonalnie ostro (w stosunku do zwykłej modlitwy) reaguje na modlitwę egzorcyzmu. Znajomość starożytnych języków przez osoby z wykształceniem podstawowym, rozumienie treści modlitw po łacinie. Znajomość odległych faktów historycznych znanych wąskiej grupie historyków, przez opętanych z wykształceniem podstawowym. Znajomość tajemnic z prywatnego życia egzorcysty. Egzorcysta wypowiada pytanie w myśli, a opętany odpowiada na głos. Wroga reakcja na pierwszy raz widzianego księdza ubranego w strój świecki. Wroga reakcja na krzyż dopiero przy dotknięciu. Samoczynne poruszanie się przedmiotów w otoczeniu opętanego. Gwałtowne spadki temperatury w pomieszczeniu. Lewitacja.
7 miesięcy temu / do zenon
 
dziady to z nas zrobili PO + PSL
7 miesięcy temu / zibi
 
Ciekawe, czy pogańskie obrzędy także otacza odpustowa tandeta, nakierowana wyłącznie na zysk. Wystarczy popatrzeć choćby na znicze, które na przestrzeni lat z małych lampek przekształciły się w ogromne szklane baniaki, niedługo osiągną wielkość beczek po ropie. Za to pod cmentarzami bigos z pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem, grillowane kiełbaski, baloniki z helem, a wszystko w rytm wszechobecnej muzyki. Jeżeli według nauczania Kościoła uczestniczenie w Dziadach uznane jest za grzech śmiertelny przeciwko Bogu,to czymże jest zamienienie poświęconych miejsc wiecznego spoczynku w galerie handlowe?
7 miesięcy temu / wwm
 
Tylko na jedna grupa facebookowa "Rodzimowierstwo słowiańskie" liczy przeszło 10 000 członków.
7 miesięcy temu / Kolo
 
Diabeł jest ich Bogiem. Wczoraj komuniści dziś poganie.
7 miesięcy temu / Haneczka
 
Słowiańskie dziedzictwo to nasze dziedzictwo i nie można się tego bać
7 miesięcy temu / Bartek
 
U nas było chyba odwrotnie. Święto Dziadów, przejęte przez KRK, prubował przejąć komunizm nafając mu nazwę "Święta zmarłych". Czy może się mylę?
7 miesięcy temu / Nunga
 
Skoro nie mogą w Dziadach brać udziału chr-janie, to co oni wszyscy dziś robią na cmentarzach, przy grobach swoich bliskich?
7 miesięcy temu / Nunga
 
Wszystkie pogańskie/rodzimowiercze święta zostały zastąpione chrześcijańskimi. Dziady- święto zmarłych, Noc Kupały - noc świętojańska, Szczodre Gody (przesilenie zimowe), Boże narodzenie, Jare gody (przsilenie wiosenne) Wielkanoc.
7 miesięcy temu / Smoq
 
Mistrzowskie pióro Mickiewicza??? Chciałbym przypomnieć że Dziady były na Indeksie Ksiąg Zakazanych
7 miesięcy temu / Michał
 
2k rodzimowierców w Polsce? Rodzimowierców jest min. 10k, większość nie jest zarejestrowana w żadnym związku wyznaniowym. Prawda jest taka, że ilość ludzi wierzących w bóstwa słowiańskie powiększa się z każdym rokiem. Widać to po obrzędach, gdzie regularnie pojawiają się nowe twarze. Wśród pogan za odprawianie obrzędów ku czci Bogów oraz Przodków grzechu nie ma, co nie oznacza że nie zachowujemy duchowej ostrożności. Nie słyszałem żeby jakiś rodzimowierca stał się demonem albo oszalał z opętania. Obrzędy Dziadów odprawiane są w całej Polsce, w grupach 5-40 osób.
7 miesięcy temu / Tomassus
 
Na słowiańskiej góry szczycie pod jasną nadziei gwiazdą zapisuję wróżby słowa wróci , wróci w stare gniazdo stare prawo, stara mowa i natchnione Słowian życie :-) Roman Zmorski
7 miesięcy temu / ojciec Piotr
 
"Natomiast jeśli chodzi o pogańskie obrzędy Dziadów, jedno jest jasne: nie mogą w nich brać udziału chrześcijanie. Czynienie wróżb i wywoływanie duchów jest bowiem, według nauczania Kościoła, uznane za grzech śmiertelny przeciwko Bogu. Przyjęcie zaproszenia do takich zabaw może skończyć się nawet duchowym zniewoleniem, co potwierdzają liczne przypadki, najlepiej znane egzorcystom." Polecam obejrzeć dokument o egzorcystach na hbo "Walka z szatanem". Ksiądz Stanisław Radoń wypowiadający się na ten temat uważa, że opętań praktycznie nie ma. To co obecnie opowiadają egzorcyści to ma podłoże psychologiczne.
7 miesięcy temu / zenon
 
Slava
7 miesięcy temu / Kgt
 
Czy moge prosić o wyjaśnienie skrutu Komunistycznej partii ZSRS? Bradzo fajny artykuł , wiele sie dowiedziałem o Polskiej tradycji .dziekuje:)
7 miesięcy temu / Piotr
 
Wiekszosc chrzescijanskich swiat ma geneze poganska
7 miesięcy temu / Dawid
 
Ktoś w końcu zauważył podobieństwo między Dziadami, a Halloween. Ta sama geneza święta. A co sądzić o "Dziadach" Mickiewicza
7 miesięcy temu / trooper
 
dziady to z nas zrobił popis
7 miesięcy temu / marek
 
Akurat sami rodzimowiercy słowiańscy w większość dość niechętnie odnoszą się do Halloween, jako obcego ich kulturze zapożyczenia, choć wielu innych pogan i neopogan w Polsce rzeczywiście dość często stawia znak równości między Dziadami, Samhain i Halloween.
7 miesięcy temu / Nunga
 
Zanim zaczniesz opowiadać o cofaniu się, kradzeniu i nazywaniu swoim, głupocie i takich tam, że o gromadnej i stadnej mentalności oraz kłanianiu się bałwanom nie wspomnę, wpierw zapoznaj się z terminem i mechanizmem inkulturacji.
7 miesięcy temu / Nunga do Krzysiek
 
Jedna wielka głupota i cofanie się intelektualno-duchowe. Dowodem na to jest nazywanie tych makagigi kościołem. Przejaw typowego lewacko-bolszewickiego myślenia tylko ukraść i nazwać swoim. Mentalność gromadna, stadna tak się zachowuje a ponieważ ma właściwości złe więc kultywuje bałwany.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 
No i bardzo proszę. Pomimo istotnego nie do szacowania liczy rodzimowierców czy tym bardziej całości różnorakich pogan w Polsce, nawet ktoś na PCH24 potrafił w końcu napisać coś z sensem, bez misjonarskiej napinki i zbędnego moralizowania, a co najważniejsze bez natarczywej próby zdyskredytowania tradycji wywodzących się z odmiennego systemu wyznaniowego. Osobiście zabrakło mi tu tylko wzmianki, że obecne święto katolickich Zaduszek ma również pogańskie konotacje i zostało przejęte przez Kościół na drodze inkulturacji. Życzę PCH24 na przyszłość więcej tego rodzaju materiałów oraz spokojnych Zaduszek.
7 miesięcy temu / NeoP
 
bardzo lubie dziady ale jestem katolikiem
7 miesięcy temu / polak233
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.