DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kochani, jeszcze jedno: Skoro uważacie, że akcja "My chcemy Boga" wywarła jakiś wpływ na decyzje rządzących. proszę, zorganizujmy jakąś akcję przeciw nakazowi zasłaniania w kościele nosa i ust. Przecież to nie licuje z powagą liturgii! Istna żałość, gdy się patrzy na tych zakneblowanych wiernych. Dlaczego klienci restauracji mogą zdjąć maski gdy usiądą przy stoliku, a wierni gdy usiądą w ławce - nie mogą???
4 miesiące temu / Maria
 
Całkowicie rozumiem DamianK i zgadzam się z Nim. Chciałam powiedzieć, że, poza tymi jawnymi niesprawiedliwościami i nonsensami, mam wrażenie strasznego chaosu informacyjnego. "Przepisy" jaśnie panujących są zwyczajnie niespójne Z jednej strony, podczas gdy obowiązywał zakaz zgromadzeń pow. 50 osób, to w moim kościele, ze względu na kubaturę, mogło być w zgromadzeniu ! liturgicznym nawet 150 osób cieszę się z tego - nie zrozumcie źle, ale brak logiki jest, ale 130-osobowa pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę na świeżym powietrzu jak się okazuje nie mogła iść... Wczorajsze informacje: najpierw premier w swoim przemówieniu powiada, że maski w kościele będą nadal ZALECANE głowę bym dała sobie uciąć, że tak słyszałam..., a za chwilę na stronie rządowej wyświetlono info, że maski w kościele OBOWIĄZKOWE. Ale wieczorem oglądam TVP Info i czytam pasek: "Od niedzieli zniesienie limitu wiernych w kościele. Obowiązują maseczki LUB DYSTANS 2 m" - ludzie, o co chodzi??
4 miesiące temu / Maria
 
@Rusty, jak najbardziej się zgadzam z Tobą. Ta cała "afera" pandemiczna to pic na wodę. Odniosłem się jedynie do kwestii czy artykuł jest zasadny. Według mnie jest, bo pokazuje coś nadzwyczaj zaskakującego, że rząd, który ponoć reprezentuje wiernych tych wiernych w kościołach mocniej dociska niż inne grupy społeczne. No wiadomo, fryzjerzy mają gorzej, bo im na 2 miesiące zabronili pracować. Chodzi o pewien schemat, jak w wprowadzili te najbardziej szalone restrykcje to w sklepach mogło być więcej osób niż w wielkich katedrach czy bazylikach. Jakoś na sklepy wprowadzili pewne "współczynniki", np. ilość osób na jedną kasę w sklepie, a w kościołach sztywno 5 osób i ani jednego grzesznika więcej, niezależnie od wielkości budowli. Warto zapamiętać te nierówności i później przypomnieć przed wyborami czy to tym rządzącym, czy to członkom rodziny, którzy chcieliby na nich głosować, bo oni są tak super, tacy za kościołem ohh i ahh... Artykuł traktuję, jako element "kroniki"
4 miesiące temu / DamianK
 
Nowomowa już przerażająca- kurczy się piękna Polszczyzna poprzez: 1/dystans społeczny,2/ życie społeczne,3/pomoc społeczna, 4/szkoły społeczne, 5/budownictwo społeczne, 6/ bezpieczeństwo społeczne, 7/niezadowolenie społeczne. 8/wrażliwosc społeczna, 9/dyscyplina społeczna,10/ nowe warunki społeczne, 11/legalna kampania społeczna..........................brakuje tylko plenum i egzekutywa.
4 miesiące temu / Josh
 
@DamianK Powtarzam, nie ma jakichkolwiek naukowych podstaw dla jakichkolwiek represji społecznych w jakimkolwiek obszarze życia. Do czego dojdziemy mierząc centymetrami zasięg rządowych represji?
4 miesiące temu / Rusty
 
To już nawet za komuny, pomimo jawnych REPRESJI, ludzie tłoczyli się w kościołach! My chcemy Boga - za to warto nawet umrzeć.
4 miesiące temu / Ja
 
Po owocach ich poznacie. Więc poznajemy że to wrogowie Boga, kościoła który założył i narodu który ich wybrał. Proste.
4 miesiące temu / mj
 
PROSTE TO CI OKRESLJA OWE DYSTANSY KTORZY NIE WIDZA ICH KONIECZNOSCI W SYNAGOGACH MECZETACH
4 miesiące temu / zbigniew
 
PiS to zaraza masońska, ale za nią kroczy jeszcze gorsza zaraza masońska: PO, SLD, PSL, Konfederacja.
4 miesiące temu / Ja
 
Przyczyną jest niezrozumiała nadgorliwość Biskupów w podporządkowaniu się restrykcjom.
4 miesiące temu / Krzysztof
 
@Rusty, w artykule nie chodzi o wirusa, jego szkodliwość czy śmiertelność.Wierni w kościołach mają zachowywać większe dystanse niż w każdym innym możliwym przypadku. Tu o to chodzi, o nierówne traktowanie wiernych w kościołach, bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Mamy tutaj dyskryminacje wierzących ludzi, za rządów ludzi ponoć wierzących, do tego ponoć w tę samą wiarę. Tu jest problem. Jak to możliwe, że tzw "bogoojczyźniany" rząd dyskryminuje przede wszystkim tych, których reprezentuje. Coś tu jest chyba nie tak i o tym jest artykuł...
4 miesiące temu / DamianK
 
Co powinien kandydat na prezydenta prof. M. Piotrowski zadeklarować w odniesieniu do UE. Prezydent A. Duda ma doradcę w osobie prof. A. Waśko który w 2019 roku wypowiedział tezę dotyczącą Polski; ?przyszłość będzie czasem, gdzie wojna religijna będzie podstawowym zagadnieniem życia politycznego? Ta teza była i jest zawsze aktualna dotyczy też UE. W walce z religią nie ma kompromisów, każda metoda jest dozwolona łącznie z karami finansowymi które mogą zrujnować budżet. Przyjdzie nieuchronnie moment gdy prawo unijne będzie nadrzędne w wymuszaniu zastępowania religii, prawa naturalnego ideologią. Wtedy trzeba będzie wybrać miedzy religią a ideologią, między Bogiem a judaszowymi srebrnikami, między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Potrzebny jest prezydent, partia polityczna która będzie przygotowywać społeczeństwo na konieczność wyjścia z takiej UE.
4 miesiące temu / fidelis
 
Cały artykuł bezzasadny. Dane napływające z całego świata wskazują na znikomą szkodliwość mniemanego wirusa. O połowę mniejszą niż grypa sezonowa. Nie ma uzasadnienia dla jakichkolwiek restrykcji w życiu publicznym, w jakimkolwiek miejscu..
4 miesiące temu / Rusty
 
Decyzje władz to jedno, a postawa pasterzy drugie. Chyba nie ma co ukrywać, że większość w tym czasie niestety trochę się pogubiła i dla wielu wiernych było to bardzo przykre doświadczenie. Ale w sumie nie o to chodzi żeby teraz na kogoś się obrażać i obwiniać - każdy się może pogubić, zwłaszcza jak władza działa z zupełnego zaskoczenia ogłaszając decyzje z dnia na dzień. Chodzi przede wszystkim o to, że obecnie trzeba się przygotować na drugie uderzenie, które pan minister Szumowski już z całą bezczelnością zapowiada praktycznie otwartym tekstem. Teraz jest krótki czas na zastanowienie i wypracowanie sposobów mądrej reakcji na przyszłość i na tym należy się skoncentrować, bo za drugim razem o zaskoczeniu nie będzie mogło być już mowy. Potrzeba mądrości naszych pasterzy bo to oni głównie o tej reakcji zadecydują. Ze swojej strony mocno apeluję o głęboki i zarazem szybki namysł w tej sprawie.
4 miesiące temu / abc
 
I po co to dęcie tematu, skoro do Kosciola nie wrócili ludzie nawet do obecnych " restrykcyjnych norm"?? Skoro mozna przed telewizorem to po co siedzieć w kościele?? To nie rząd odpowiada za duszę ludzi ale kapłani, drodzy rodacy!! Niech każdy rozliczy się ze swojego życia- także Ci oburzeni, co zrobili by sąsiad chciał znowu " meczyć" się w Kościele!!
5 miesięcy temu / Ironia
 
Nie myślcie, że ludzie przestaną głosować na PiS, bo ci pozamykali kościoły. Moja mama emerytka twierdzi, że "teraz to mamy dobrze" i "jak tamci dojdą do władzy to będzie jeszcze gorzej". Czyli lepiej wybrać mniejsze zło. Tymczasem czy większy czy mniejszy, grzech jest grzechem. A co tak naprawdę jest mniejszym złem?
5 miesięcy temu / parafianka
 
Tresura spoleczenstwa i nic wiecej. Gdyby chodzilo o prawdziwe zagrozenie to "rzadzacy" najbardziej by sie bali o swoje bezpieczenstwo. Przykre jest to, ze ci ktorzy mienia sie byc pasterzami "ludu bozego" sa bardziej pastuchami...
5 miesięcy temu / Grzegorz
 
Politycy nie chcą ale muszą pokazywać się w kościołach ,klękać na mszy przed krzyżem.Oni tego wcale nie chcą,ale muszą, po uczynkach ic poznacie
5 miesięcy temu / nn
 
Przerażenie mnie ogarnęło po obejrzeniu galerii fotograficznej ze święceń w poznańskiej katedrze. Ten obraz to rzecz niebywała, nienormalna i dramatyczna. W ogromnym kościele o kubaturze tysięcy metrów sześciennych garstka krewnych nowo wyświęcanych diakonów i wszyscy w tych - co tu dużo mówić - obrzydliwych maskach! Przez grzeczność nie powiem, jak to wygląda. Ale - uwaga! Cała "obsługa" i młodzi kapłani bez maseczek. Im wszystkim, jak widać, koronowirus nie zagraża. Najsmutniejsze zdjęcie to takie, gdy neoprezbiter stoi po błogosławieństwo? przed swoimi rodzicami i oni mają zakneblowane usta. Nic tylko płakać. Przecież ci sami ludzie będą za chwilę razem w domu, bez żadnej ochrony na twarzy i będą się cieszyć swoją obecnością! Jak można było dopuścić do takiej sytuacji w tak uroczystym i jedynym dniu syna wkraczającego na drogę wyjątkową, która powinna być atmosferą radości i wyjątkowości?
5 miesięcy temu / Mela
 
Paulus - to prawda, że kościół zmarnował okazję do wzywania do pokuty i nawrócenia. Zamiast tego księża pozamykali kościoły wyrzucili ludzi i sami pochowali się na plebaniach. Połowa ludzi nie wróci, bo pasterze okazali się najemnikami bardziej obawiającymi się władzy cywilnej i urojonej epidemii, niż dbającymi o dobro powierzonych im owieczek.
5 miesięcy temu / Gość
 
Robienie ludziom wody z mózgu, część dalsza. Te obostrzenia ni jak z logiką nie mają nic wspólnego. PiS sobie nagrabił.
5 miesięcy temu / edzio
 
Czyli rozdział Kościoła od państwa polskiego jest fikcją,skoro państwo narzuca Kościołowi w Polsce ile ma być wiernych na mszy i w jakiej odległości mają stać od siebie.
5 miesięcy temu / Ewa
 
I tak w wyniku tego zamętu część osób prawdopodobnie "odpadła" od Kościoła, a co z młodym pokoleniem, które już przed tym zamętem miało delikatnie mówiąc obojętny stosunek do wiary i Kościoła? I tak oto rośnie pokolenie przyszłych potencjalnych prześladowców wiary i Kościoła, daj Boże abym się mylił. PS. "Jak trwoga to do Boga", czas tej "epidemi" był dobrą okazją aby Kościół głośno zaczął wołać: -Pokuta,pokuta,pokuta!, niestety ten czas został zmarnowany.
5 miesięcy temu / Paulus
 
@włodek Tylko gdzie tu logika? Wirus w kościele zaraża, a w szkole i restauracji nie?
5 miesięcy temu / trooper
 
Panie Ministrze zdrowia , Panie Premierze ! My chcemy Boga !!! Jeśli Bóg z nami - to kto przeciwko nam? Szanowni rządzący! My Polacy chcemy być nadal przykładem siły duchowej i wierności Bogu i Ojczyźnie.Chcemy nadal prowadzić Polskę i Europę do Boga - to przecież nasze korzenie, korzenie chrześcijańskie! W trudnych sytuacjach w dziejach Polski i świata, człowiek zawsze zwracał się do Boga!. Gdzie był człowiek w czasach epidemii w dziejach historii? - w domu?, czy też " pielgrzymował" fizycznie w kierunku Domu Pana/ Kościoła/. Kto jak nie naród padający na kolana wraz ze swoimi duszpasterzami wypraszał u Boga łaski dla siebie, Ojczyzny i całego świata. Historia nie kłamie mówiąc i opisując "wyproszenie- wymodlenie na kolanach, ugaszenia epidemii w wielu miejscach w dziejach świata. Pamiętajmy wszyscy- oceni nas Bóg i historia. Ja pragnę być wierna Bogu.A Ty?
5 miesięcy temu / gośka
 
Autobus przegubowy w Warszawie: 48 pasażerów. Duży kościół 110 wiernych. Ile autobusów pomieściłby kościół? 10?
5 miesięcy temu / Liczby
 
Moze Episkopat zainteresuje sie przed czasem, bo Juz jego eminencja szumna zaczyna opracowywac zasady na Boze Cialo I pielgrzymki. Chce uslyszec ze Episkopat powie: nic Ci do tego, idz precz!
5 miesięcy temu / Pan Bog widzi I
 
Bo to z logiką nie ma nic wspólnego.
5 miesięcy temu / Gra
 
To co wyprawiają kapłani w czasie tzw mszy koncelebrowanych jest żałosne, kapłan z kilku metrów wyciąga rękę... jak msza ma być ważna jak kapłan nawet w czasie konsekracji nie stoi przy ołtarzu? Czy nie da się sprawować więcej mszy w ciągu dnia przy różnych ołtarzach, w kaplicach... ? Tyle tygodni nie dało się zwiększyć ilości mszy w niedzielę.
5 miesięcy temu / Tom
 
Uwagi autora tekstu bardzo słuszne. Na szczęście w wielu parafiach już nikt nie liczy wiernych. Oby się tylko jakieś donosiciele-agenci nie napatoczyli.
5 miesięcy temu / raf
 
PiS już traci wyborców. Swoją polityką restrykcyjną wobec nas, katolików szykuje sobie grób polityczny. Widać to już po tym, jak Dudzie maleje poparcie.
5 miesięcy temu / Anna
 
Dyskryminacja w kościołach jest niezrozumiała, bo podobno mamy prawicowy rząd. Prawdopodobnie chodzi o zniewolenie katolików rękami władzy i przy bierności hierarchów.
5 miesięcy temu / gośc
 
I,znów mamy problem.Bo katolicy są w Polsce dyskryminowani.Co by nie było, zamiast przyjąć i pogodzić się z nakazami, dostosować się do zaleceń,to się wyszukuje w zarządzeniach dyskryminacji.
5 miesięcy temu / ktoś
 
W sondażach PiS i Duda spadają w dół, więc może im się czkawką odbiją te restrykcje + szczepionki.
5 miesięcy temu / tretka
 
No po odwrotnym krzyzu widac co to za wytyczne.nie pomyslal nikt ze to wszystko drwina z Wszechmocy Bozej,z ufnosci w jego opieke,co za roznicza ze nasze oczka nie sa godne ogladac zmyslowo Pana Jezusa przeciez to on sam ten sam jako w Niebie tak i na ziemi tylko pod krucha oslona postaci eucharystycznych,bys czlowiecze mial odwage sie zblizyc do po trzykroc Swietego.Teraz majac Stworzyciela wszechswiata przed soba zakladasz maske,nie siegasz po wode swiecona z kropielnicy dezynfekujesz rece jakims swinstwem by co? by plyn uchronil cie w obliczu wszechmogacego przed czyms czego nie widzisz i co moze ci zagrazac w malutkim procencie jak codzien wszedzie lub nie idziesz do Kosciola po praniu telewizornianym wystawiajac na szfank zycie wieczne chroniac zdrowie doczesne ktore nie jest smiertelnie zagrozone?
5 miesięcy temu / Nick
 
Po prostu teoria jakoby kościoły były poddawane największym restrykcjom jest błędna, bo nigdy nie zostały całkiem zamknięte, choć istotnie obowiązywał niski limit przez pewien czas. Jednak porównajmy to z restauracjami, które tydzień temu dopiero zostały otwarte czy z siłowniami cały czas zamkniętymi. Może więc to siłownie są kozłem ofiarnym, a trenujący tam uznani za szczególny roznośnik zarazy? Nawet więc jeśli stosunek władzy do kościołów nie był najbardziej liberalny, to nie był też najbardziej restrykcyjny. Tyle fakty. PS Ciekawe czy gdyby w kościołach nie było żadnych limitów, pojawiłyby się teorie, jakoby rząd chciał zakażania wiernych, zamiast ich chronić?
5 miesięcy temu / włodek
 
Biskupi zaniedbali sprawę kościołów, tak jakby im było obojętne, czy wierni mają dostęp do Mszy świętej. Oprócz jednego głosu abp.Gądeckiego parę tygodni temu, nic nie słychać by jakiś inny biskup apelował do władz o uwolnienie dostępu do kościołów. W związku z tym w jednym mieście w różnych kościołach są odmienne praktyki: w jednych wpuszczają wszystkich ludzi, nawet gdy jest ich 3 x więcej niż przewiduje norma, a w innych liczą dokładnie i 'nadmiar' musi zadowolić się staniem przed kościołem. Wszystko zależy od proboszcza, czy słucha Boga, czy Cezara. Wiem, że tak jest bo co tydzień w niedzielę chodzę do innego kościoła
5 miesięcy temu / Gość
 
Do Włodek: W diecezji warszwsko-praskiej w Niedzielę Palmową na Mszę Św. przyszły 4 osoby. Wystraszony nakazami państwowymi ksiądz nie wpuścił do Kościoła żadnej bo nie było osoby zamawiającej intencję. Czy to nie były zamknięte Kościoły? Generał Morawiecki wystraszył księży i pozamykał Kościoły!
5 miesięcy temu / R.
 
w diecezji katowickiej zdecydował biskup a tu mowa o decyzjach władz państwowych - w tekście.
5 miesięcy temu / włodek
 
Do Włodek: jak niebyły, a w diecezji katowickiej?
5 miesięcy temu / .......
 
Pasterzem moim jest Jarosław i nie brak mi niczego.
5 miesięcy temu / Rdgu
 
coraz bardziej masońskie rządy...
5 miesięcy temu / eee
 
Kościoły nigdy nie były zamknięte, a różne instytucje były i są nadal. Tyle gwoli teorii spiskowych i ustawiania się w roli kozłów ofiarnych.
5 miesięcy temu / Włodek
 
Rachunek to zapłacimy my: w postaci jeszcze większego ochłodzenia religijnego, większej liczby odstępstw, większej demoralizacji patrz - donosicielstwo, na przykład. W Polsce od 1945 roku żadna władza nie zapłaciła żadnego rachunku, i nie łudźmy się - przy takim nastawieniu obywateli, jak obecnie - nigdy nie zapłaci.
5 miesięcy temu / Republikanin
 
I straszno i smieszno ! Jeden rzut oka na strzałki w rysunku "szkoła" i wszystko jasne.
5 miesięcy temu / Stefan
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.