DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 6  >   Społeczeństwo

Bogna Białecka

Dyskryminacja pod maską "równości"


Wprowadzenie w 2006 roku Aktu Równości (Equality Act) uprawniło rząd Zjednoczonego Królestwa do włączenia regulacji, które delegalizują możliwość dystrybucji dóbr, świadczenia usług, edukacji i sprawowania funkcji publicznych, które byłyby postrzegane jako dyskryminacja na tle orientacji seksualnej. Prawo bazujące na Akcie Równości zaczęło w pełni obowiązywać w Irlandii Północnej 1 stycznia, a w Anglii, Walii i Szkocji – 6 kwietnia 2007 roku.
Grupą, którą najsilniej dotknęły skutki tej polityki, są dzieci.

26 lutego 2007 r. Połączona Komisja ds. Praw Człowieka, w skład której wchodzili członkowie brytyjskiego Parlamentu i Izby Lordów opublikowała raport dotyczący wprowadzania regulacji wynikających z Aktu Równości, nazywanych Sexual Orientation Regulations (SOR). W raporcie zawarto nakaz, by szkoły prowadzone przez grupy wyznaniowe tak zmodyfikowały swoje curriculum, by było zgodne z rządowym zakazem dyskryminacji na tle orientacji seksualnej. W raporcie można przeczytać m.in.: Programy powinny być tak zmodyfikowane, by homoseksualni uczniowie nie zostali narażeni na nauczanie w ramach edukacji religijnej lub innej, że ich orientacja seksualna jest grzeszna lub niemoralna oraz: Nie oznacza to zakazu nauczania uczniów, jako części ich edukacji religijnej, faktu, iż pewne religie uważają homoseksualizm za grzeszny, lecz nie wolno przedstawiać przekonań wynikających z konkretnej doktryny religijnej jakby były obiektywnie prawdziwe.

Ks. Tim Finigan, założyciel Association of Priests for the Gospel of Life (Stowarzyszenie Księża dla Ewangelii Życia) skomentował: Z propozycji tej wynika, że nie będzie wolno nauczać w katolickiej szkole, że wiara katolicka jest prawdziwa. Jeśli rekomendacje Komisji zostaną zaakceptowane, trudno wyobrazić sobie, jak katolickie szkoły w Anglii mogłyby przetrwać.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Posłowie Lewicy oraz aktywiści objęci patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich usiłują wprowadzić do polskiego systemu prawnego niechrześcijańskie pochówki ekologiczne. Chodzi na przykład o mieszanie prochów zmarłych z nasionami drzew. To modna na Zachodzie alternatywa dla chrześcijańskiego grzebania zmarłych.

 
 

Czterdziestu pięciu z pięćdziesięciu senatorów zasiadających w wyższej Izbie kongresu poparło wniosek, by nie poddawać byłego prezydenta Donalda Trumpa po raz kolejny procedurze impeachmentu. Chociaż inicjatywa nie powiodła się, komentatorzy wskazują, że to wyraźny znak, iż były szef Białego Domu nie zostanie skazany za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol, w wyniku której śmierć poniosło pięć osób.

 

Prof. Jan Talar, który zajmuje się wybudzaniem chorych ze śpiączki od ponad 40 lat przekonuje, że najgorsze w sprawie Polaka z Plymuth jest to, że mimo przebywania w stanie wegetatywnym „rozumiał sytuację”.

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie Szymona Hołownię biorącego udział we Mszy, a nawet przyznającego się do odmawiania różańca. Problem w tym, że w jednej ręce ściskał będzie koralik, a w drugiej długopis, którym podpisze ustawę legalizującą homozwiązki. Lider ruchu Polska 2050 przekształca stowarzyszenie w partię i jest zdeterminowany by zdobyć władzę. Na każdych zasadach, a – co najważniejsze – w zupełnie nowych warunkach.

 

Od środy na Słowacji zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, które mocno ograniczają możliwość opuszczania własnego domu. „Przepustką” do bardziej swobodnego poruszania się jest negatywny test na koronawirusa, szczepienie lub przejście Covid-19.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.