DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Dylematy lewicy; brytyjska szkoła rezygnuje z „lekcji LGBT”. Wszystko na skutek muzułmańskich protestów

Dylematy lewicy; brytyjska szkoła rezygnuje z „lekcji LGBT”. Wszystko na skutek muzułmańskich protestów
fot. pixabay.com

Jedna ze szkół podstawowych w Birmingham (Anglia) zrezygnowała z prowadzenia nauczania o homoseksualizmie w ramach walki z homofobią - podaje brytyjski „The Guardian”. Przez wiele tygodni protesty w sprawie deprawacji dzieci prowadzili ich muzułmańscy rodzice. W ramach sprzeciwu mieli zabrać z placówki niemal 600 dzieci.

 

Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły Parkfield w Saltley (Birmingham) regularnie protestują przed prowadzeniem lekcji promujących homoseksualny styl życia i ideologię gender. Jak donoszą lokalne media, blisko 600 dzieci zostało zabranych z placówki przez ich muzułmańskich rodziców co stanowi ok. 80 proc. wszystkich uczniów.

 

W następstwie protestów szkoła wycofała się z pomysłu. „Do końca tego semestru nie będziemy już prowadzić żadnych No Outsider lessons (tzw. lekcji antydyskryminacyjnych – przyp.red) zawartych w naszym planie rocznym” - podano w oświadczeniu. Szkoła zapowiedziała ewentualne wznowienie zajęć jedynie po konsultacjach z rodzicami w przyszłości. Pomysłodawcą lekcji jest Andrew Moffat, autor programu „Zwalczania Homofobii w Szkole Podstawowej” uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za pracę w dziedzinie promocji równości. Przesłaniem programu „No Outsiders” (ang. żadnych obcych) jest promocja LGBT oraz walka z „homofobią” w szkołach podstawowych.

 

Około 400 rodziców, w większości muzułmanów złożyło petycję na ręce dyrektora szkoły, domagając się usunięcia deprawujących zajęć z programu szkolnego. Moffat twierdzi, że stał się przedmiotem gróźb i wyzwisk ze strony prowadzących kampanię skierowaną przeciw nauczycielowi.

 

- Nie mamy nic przeciwko panu Moffatowi, respektujemy brytyjskie wartości, ale problem tkwi w tym, że on nie respektuje naszych jako członków wspólnoty. Mówi, że współpracuje z rodzicami ale to nieprawda – mówiła w lokalnych mediach jedna z protestujących matek. Zapytana co przeszkadza jej w idei LGBT odparła, że nie widzi sensu pytania. „Posyłamy nasze dzieci do szkoły by uczyły się matematyki, nauk ścisłych czy angielskiego, a nie LGBT” - podkreśliła.

 

- Pan Moffat, nauczyciel-gej uważa, że jeżeli nie wierzysz w homoseksualizm automatycznie jesteś homofobem. Jest to sedno opracowanego przez niego programu No Outsiders, w ramach którego promuje homoseksualny styl życia wśród dzieci uczących się w szkołach podstawowych - mówił Amir Ahmed, jeden z inicjatorów protestu. 

 

Obie grupy (LGBT i muzułmanie) są w brytyjskich mediach głównego nurtu promowane jako mniejszości walczące o swoje prawa. Wydaje się, że podobne konflikty będą w przyszłości coraz częstsze, stając się nie lada zagwozdką dla sposobu ich opracowania przez liberalne media.  

 

Źródło: theguardian.com / birminghammail.co.uk
PR

 


DATA: 2019-03-08 21:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, jak tak dalej pójdzie to ta wyspiarska banda zacznie wierzyć w "boga" na skutek muzułmańskich protestów, oczywiście w muzułmańskiego "pana boga".
ponad 1 rok temu / agricola
 
To przykre, że w Polsce Katolicy tak słabo protestują przeciw molestowaniu dzieci w mediach i szkołach przez lgbtowoców.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Uchodźców widać z woli boskiej potrzeba! Zrobią z LGBT koniec!
ponad 1 rok temu / Halina
 
Proszę zwrócić uwagę na to jaki procent uczniów w tej szkole stanowią młodzi muzułmanie... Dawniej bronilismy Europy od południowego wschodu przed wyznawcami "proroka", niedługo będziemy ich mieć od zachodu i północy. Wszystko przez lewicowo ogłupionych niemiaszków, żabojadów, fajfokloków i "bitnych" oczywiście w ciemię skandynawów. Europa staje się coraz mniejsza a bliski wschód i Afryka powiększają się jej kosztem...
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
To nam chrześcijanom pozostaje chyba skarżyć sie naszym muzułmańskim znajomym??? Szczujac nimi lewackie władze w Polsce? Kto za?
ponad 1 rok temu / O
 
Muzułmanów to oni się bardzo boją, bo są dzicy stoją murem razem i nie mają żadnych skrupułów użyć najdrastyczniejszych środków, a gdyby tak chrześcijanie wyszli z postulatami to by ich bezpardonowo spałowali, odebrali prawa rodzicielskie i ciągano po sądach za homofobie itd tak wyglada ta zakłamana równość wobec prawa na zachodzie właśnie...
ponad 1 rok temu / Michał A
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.