DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Dyktatura LGBT+ wchodzi na stadiony. Tęczowe akcenty coraz częściej obowiązkowe

Dyktatura LGBT+ wchodzi na stadiony. Tęczowe akcenty coraz częściej obowiązkowe
REUTERS/Phil Noble

Władze sportowych związków i federacji starają się wykluczać z niego wszelką ideologię, elementy religijne i polityczne. Na ostatnim piłkarskim Mundialu wydano nawet zalecenie, by zawodnicy nie żegnali się znakiem krzyża. Sport podobno ma tylko „łączyć”. Tymczasem są pewne wyjątki i to narzucane odgórnie. Chodzi o ofensywę ideologii LGBT, mającą charakter na wskroś totalitarny.

 

Z okazji tzw. Światowego Dnia Przeciw Homofobii, kilka federacji piłkarskich postanowiło uczcić go w swoisty sposób. Tęczowe, homoseksualne znaki pojawiły się w Anglii, ale też we Francji. Kierownictwo francuskiej Ligue 1 zaleciło, by podczas 37 kolejki rozgrywek, która przypadała tego dnia, kapitanowie drużyn, trenerzy i sędziowie założyli tęczowe opaski – symbol ruchów LGBT. Dzień wcześniej podobne „ozdoby” narzucono w II lidze. Rzecz działa się 17 maja, ale teraz ma swój ciąg dalszy.

 

Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tu o ideologię. Dla niektórych gejowska opaska to po prostu współczesna „trójkolorowa kokarda” rewolucji. Pod presją państwa, wykorzystując popularność futbolu, usiłuje się wymusić moralne przyzwolenie na akceptację wynaturzeń seksualnych. Wpływanie na zmianę mentalności kibiców, historykowi Jean-Marcowi Albertowi skojarzyła się nawet wprost z początkami francuskiej rewolucji. 

 

We Francji akcja do końca się nie powiodła. Nie wszystkim te barwy nowej rewolucji się spodobały. Kapitan FC Nantes Valentin Rongier opaskę po pewnym czasie zdjął, ale tłumaczył się później, że po prostu opaska mu spadała i była źle dopasowana. Podobnie Edinson Cavani (PSG), Wesley Lautoa (Dijon), czy Valentin Rongier (Nantes), którzy zaczęli mecze z tęczowymi opaskami, ale w czasie meczu je usunęli. Jeszcze inni, jak Max-Alain Gradel (Toulouse) i Dimitri Payet (Marsylia) założyli dwie opaski i starali się je nosić jedna na drugiej („żółta” dziwnym trafem była na wierzchu). Byli i tacy jak kolumbijski kapitan AS Monaco Radamel Falcao, kapitan Lyonu Jérémy Morel, czy Fayçal Fajr z Cannes, którzy opaski po prostu nie założyli i nie próbowali się z tego tłumaczyć.

 

Akcja udała się połowicznie, ale kolejne działania jej inspiratorów wywołały pełne oburzenie. Piłkarzy, którzy nie chcieli brać udziału w ideologicznej „hucpie” LGTB, postawiono niemal pod pręgierzem i kazano im się tłumaczyć z „homofobii”. Żądanie samokrytyki i publiczne potępianie to już wyższy etap budowania totalitarnego systemu.

 

W zaistniałej sytuacji nie powinno to jednak dziwić. Francja ma bowiem „postępową” minister sportu, a szefowa Zawodowej Ligi Futbolu Nathalie Boy de la Tour wspiera feminizm. W ramach swoich obowiązków zawodowych podpisała umowę z LICRA (Liga walki z rasizmem i antysemityzmem – przyp. red.) o walce z dyskryminacją na stadionach. Żąda również sankcji przeciwko „kibicom-homofobom” i prowadzi szerokie akcje „prewencji” i „pedagogiki”. Do tych ostatnich należał pomysł tęczowych opasek LGBT.

 

Nathalie Boy de la Tour zapowiada zresztą kampanie uświadamiające, raporty o stadionowej „homofobii” i ma cały plan działań w tej materii. Jego konsultantami były takie organizacje jak Foot together, PanamBoyz & Girlz United, SOS Homofobia i DILCRAH (Międzyresortowa delegacja do walki z rasizmem, antysemityzmem i nienawiścią wobec LGBT). Wiele wskazuje więc na to, że na tęczowych opaskach się nie skończy. Tylko co to ma jeszcze wspólnego z rzekomo wolnym od ideologii sportem?

 

 

Bogdan Dobosz

WMa

 


DATA: 2019-05-26 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Edinson Cavani - a taki był niby pobożny...
5 miesięcy temu / Leaf427
 
Radamel Falcao i Edison Cavani to chrześcijanie więc ich zachowanie nie dziwi. Poza tym mają wyrobioną markę więc mogą sobie pozwolić na więcej. Piłkarze mniej znani są jednak w trochę gorszej sytuacji...
5 miesięcy temu / asr
 
OBY NIGDY TO ZŁO NIE WESZŁO NA POLSKIE STADIONY,JESTEM KIBICEM I NIE ZNIÓSŁBYM TEGO...PRECZ Z LGBT!
5 miesięcy temu / ROMAN
 
A ci kopacze piłki - to chyba jacyś bezwolni ludzie. Centrale "sportowe" potrzebują pieniędzy "postępowych"sponsorów Z drugiej strony widać jak niektóre kobiety mają kłopoty z własna osobowością.
5 miesięcy temu / janusz
 
i bardzo dobrze, dzięki temu każdy ma możliwość podjąć decyzję czy popiera czy jest przeciw. Ja gdybym był piłkarzem nie wyszedłbym w takiej koszulce koniec kropka.
5 miesięcy temu / Gościnny
 
Kibice jeżeli zależy im na sporcie, powinni olać wszystkie federacje piłki nożnej, które promują taką ideologię... To już nie jest sport, lecz tuba propagandowa...
5 miesięcy temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.