DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Dwoje biologów apeluje do świata nauki o obronę prawdy na temat płci człowieka

Dwoje biologów apeluje do świata nauki o obronę prawdy na temat płci człowieka
Fot. Pixabay

„Ludzka anatomia reprodukcyjna jest jednoznacznie męska lub kobieca w chwili urodzenia w ponad 99,98 procent przypadków. Ewolucyjną funkcją tych dwóch anatomii jest udział w rozmnażaniu poprzez połączenie nasienia i komórek jajowych” – napisali na łamach „Wall Street Journal” biolodzy Colin M. Wright i Emma N. Hilton. Tekst ukazał się pod tytułem „Niebezpieczne kwestionowanie płci”.

 

„U ludzi nie istnieje trzeci typ komórek płciowych, dlatego nie ma spektrum płci ani dodatkowych płci, oprócz mężczyzn i kobiet. Płeć jest binarna” – podkreślają naukowcy.

 

Jak piszą autorzy artykułu w „Wall Street Journal”, przed czterema laty Amerykańskie Kolegium Pediatrów uzgodniło, że niezmiernie rzadkie zaburzenia rozwoju płci „są medycznie zidentyfikowane jako odchylenia od seksualnej binarnej normy i słusznie są uznawane za zaburzenia modelu ludzkiego. Osoby z DSD [dysfunkcjami rozwoju płciowego – red.] nie stanowią trzeciej płci”.

 

Colin M. Wright i Emma N. Hilton odnieśli się do, jak piszą, „niebezpiecznego i antynaukowego trendu w kierunku całkowitego zakwestionowania płci biologicznej”. Zwracają uwagę, że choć niekiedy – sporadycznie – zdarzają się przypadki niejednoznaczności seksualnej, to „osoby transseksualne są niezwykle rzadkie i nie stanowią ani trzeciej płci, ani dowodu na to, iż, płeć to konstrukt społeczny” [jak próbują przekonywać ideolodzy genderowi].

 

Jak zauważa komentator Breitbart.com Thomas D. Williams, esej opublikowany przez WSJ nawiązuje do coraz donośniej głoszonego poglądu, że „współczesne społeczeństwo rzuciło się w niebezpieczny eksperyment społeczny oparty na mniej niż wątłych podstawach naukowych”.

 

„Koncepcja zmiany płci biologicznej jest oczywiście bzdurna, ponieważ płeć jest determinowana przez niezmienne chromosomy” – pisała jesienią 2019 naukowiec Jane Robbins na łamach Public Discourse. „Człowiek może zmienić poziom hormonów i poddać się operacji, aby lepiej naśladować płeć przeciwną, ale mężczyzna w dniu poczęcia pozostanie mężczyzną w dniu śmierci” – podsumowała.

 

„Problem z tym ideologicznym podejściem do ludzkiej seksualności jest czymś więcej niż tylko sporem akademickim, ponieważ powoduje często rzeczywiste szkody u najbardziej wrażliwych członków społeczeństwa” – czytamy. Chodzi między innymi o otwieranie przestrzeni tylko dla kobiet i możliwość uprawiania sportów kobiecych przez biologicznych mężczyzn, a także deptanie przepisów chroniących kobiety przed dyskryminacją w miejscu pracy.

 

„Fałsz, że płeć jest zakorzeniona w subiektywnej tożsamości zamiast w obiektywnej biologii, uniemożliwia egzekwowanie tych wszystkich praw związanych z płcią”, podkreślają naukowcy.

 

„Czas na uprzejmości w tej kwestii już za nami” – brzmi konkluzja autorów WSJ. „Biolodzy i lekarze muszą bronić empirycznej rzeczywistości płci biologicznej”.

 

 

Źródła: Breitbart.com / „Wall Street Journal”

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-02-26 22:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Czytelnik Rzeczywiście, cenzura na tym portalu jest okropna i obłudna, bo niezgodna z Regulaminem. Co do sprawy płci, nie wyciąga Pan wniosków z własnych komentarzy. Czy Pan nie widzi, że płeć jest oparta na systemie jednobitowym? Tzn. że tylko jeden bit informacji wystarczy do określenia płci. Jest to system niezawodny, który nie podlega korupcji nawet przy anomaliach. Stąd każdy człowiek rodzi się albo kobietą, albo mężczyzną i niemożliwa jest tzw. zmiana płci. Przypadki anomalii są genetycznie wciąż przypadkami kobiety lub mężczyzny. Jeśli mężczyzna lub kobieta są płodni to nie ma w ogóle żadnej wątpliwości co do płci. Prawdziwe anomalie zaczynają się gdy w grę wchodzi rzadka bezpłodność np. u rodzeństwa, a infromacja genetyczna dotycząca płci jest trudna do odnalezienia lub trudna do określenia. To są jednak tylko technologiczne i ludzkie ograniczenia badawcze, nie mające związku z prawdą, że człowiek rodzi się kobietą lub mężczyzną.
4 miesiące temu / Murem
 
@Czytelnik Co nie zmienia faktu, że to odstępstwo od normy
5 miesięcy temu / trooper
 
@trooper przepraszam że tyle nie odpowiadałem, ale moderatorzy blokują moje komentarze, które nawet nie naruszają regulaminu. Chodzi o to że to zjawisko jest częstsze niż podają i nie zawsze mają swoje konsekwencje np. kobieta z chromosomami XXX może być płodna i prawidłowo się rozwijając, ale też może być przez to bezpłodna tak samo jest z XXY oraz XYY, zależy to też od innych genów w innych chromosomach
5 miesięcy temu / Czytelnik
 
@Czytelnik Tylko jak widzisz są to abberacje chromosomowe. Zapoznaj się z terminem aberacja. Te osoby mają nieprawidłową ilość chromosomów jak pisałeś. Więc sam przyznajesz, że jest to nieprawidłowe.Zdrowy człowiek ma 46 chromosomów. Ich nieprawidłowa liczba może powodować choroby jak np. zespół Turnera czy zespół Downa.
5 miesięcy temu / trooper
 
@trooper mutacje chromosomalne liczbowe chromosomów płci są częstsze niż 0,02%, ale nie zawsze skutkują bezpłodnością czy cechami płci przeciwnej. Niektóre kobiety mają rodziny i dowiadują się że mają nieprawidłową ilość chromosomów, a niektóre dowiadują się o tym bo są bezpłodne. To nie jest takie proste jak się wydaje
5 miesięcy temu / Czytelnik
 
@Czytelnik Czytaj uważnie tekst. Jest tam napisane "niezmiernie rzadkie zaburzenia rozwoju płci ?są medycznie zidentyfikowane jako odchylenia od seksualnej binarnej normy i słusznie są uznawane za zaburzenia modelu ludzkiego." @Jot Nie zalecał topić tylko powiedział LEPIEJ BYŁOBY UWIĄZAĆ KAMIEŃ U SZYI. Mt 18,6. Dobrze Ci ludzie napisali. "Ludzka anatomia reprodukcyjna jest jednoznacznie męska lub kobieca w chwili urodzenia w ponad 99,98 procent przypadków." "płeć to konstrukt społeczny?. Owszem płeć to biologia ale kultura i społeczeństwo mają wpływ na role przypisywane płci. ?Człowiek może zmienić poziom hormonów i poddać się operacji, aby lepiej naśladować płeć przeciwną, ale mężczyzna w dniu poczęcia pozostanie mężczyzną w dniu śmierci?. Tak samo brunetka może przefarbować się na blondynkę ale genów nie zmieni i jej naturalnym kolorem włosów będzie czarny.
5 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.