DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Dwóch kandydatów na lidera ISIS. Zabójstwo Al-Baghdadiego nie może uśpić Zachodu

Dwóch kandydatów na lidera ISIS. Zabójstwo Al-Baghdadiego nie może uśpić Zachodu
Zdjęcie ilustracyjne. FORUM

Jeżeli ktoś na nadzieję, że Państwo Islamskie będzie mieć problem ze znalezieniem nowego lidera „kalifatu”, jest dziś w błędzie. Kto zatem zastąpi niedawno zabitych przez Amerykanów Abu Bakra Al-Baghdadiego i  namaszczonego na jego następcę, Abu Al-Hasana Al-Muhadżira?

 

Okazuje się, że ISIS na to stanowiska posiada długą „listę rezerwowych”. Liderem Państwa Islamskiego najprawdopodobniej zostanie Irakijczyk. Potencjalnymi kandydatami są Hadżdżi Abdallah, muzułmański uczony z Iraku oraz Abdullah Kadresz, były oficer w armii prezydenta Saddama Husajna.

 

Pełniący obowiązki dyrektora Krajowego Centrum ds. Przeciwdziałania Terroryzmowi Russell Travers nazwał likwidacje Al-Baghdadiego oraz Al-Muhadżira, „znaczącą stratą, która sprawia, że Zachód musi jeszcze bardziej wzmocnić czujność”.

 

Travers spodziewa się, że od wielu grup związanych z ISIS nowy lider będzie oczekiwał bezwzględnej przysięgi na wierność „kalifatu”. – Musimy z niezwykłą uwagą obserwować, czy i jak nowy lider będzie chciał konsolidować działalność terrorystów szeroko powiązanych z ISIS – mówi.

 

Travers twierdzi, że w Syrii i Iraku jest w tej chwili co najmniej 14 tys. dżihadystów ISIS. To wciąż sporo w porównaniu z około 1000 bojownikami, kiedy Państwo Islamskie 5-6 lat temu znajdowała się w fazie samo organizacji. – Musimy też pamiętać, że wokół ISIS obraca się co najmniej kilku lub kilkunastu niezwykle zdeterminowanych, potencjalnych liderów, którzy w krótkim czasie stanąć mogą na czele nowej organizacji czy komórki terrorystycznej” – uważa Travers.

 

Dyrektor FBI Christopher Wray poinformował, że od początku 2019 r. w USA FBI dokonało 107 aresztowań osób podejrzewanych o wspieranie międzynarodowego terroryzmu. Zagranicą natomiast FBI udało się zatrzymać 127 potencjalnych terrorystów mniej lub bardziej powiązanych z ISIS i Al-Kaidą.

 

ChS

Źródło „CNN”


DATA: 2019-11-08 15:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drużynę napewno mają liczną żeby znów ruszyć do walki.
6 miesięcy temu / nizio
 
Jesli juz to samobojstwo a zabojstwo to popelnil na wlasnych dzieciach taki to z niego odwazny ojciec i wielki leder byl co bronil dzieci do ostatniej kropli krwi.
6 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.