DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

„Dwie Korony” – filmowy hołd dla świętego Maksymiliana

„Dwie Korony” – filmowy hołd dla świętego Maksymiliana
Kadr z filmu "Dwie Korony". Fot. kondrat-media.pl

Jesienią – dokładnie w setną rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie – odbędzie się oficjalna polska premiera filmu Michała Kondrata o świętym Maksymilianie Kolbe. Pierwszy publiczny pokaz fabularyzowanego dokumentu odbył się kilka dni temu, podczas festiwalu filmowego w Cannes.

 

 

Pośród przypadających Anno Domini 2017 wielu ważnych dla Kościoła, Polski, i świata rocznic, nie można zapomnieć o 90-leciu powstania Niepokalanowa. Wzniósł go święty franciszkanin, ojciec Maksymilian Kolbe, który w 1917 roku był świadkiem satanistycznej manifestacji wolnomularzy w samym sercu katolicyzmu. Przejęty do głębi tak ostentacyjnym demonstrowaniem bluźnierstw, postanowił podjąć duchowe wyzwanie rzucone przez wrogów Pana Boga i Kościoła. Bez reszty oddany Matce Najświętszej, zainicjował budowę klasztoru, który szybko stał się ważnym ośrodkiem życia duchowego, przyciągającym setki młodych ludzi, odpowiadających na powołanie do wstąpienia we franciszkańskie szeregi.

 

Niepokalanów to jednak także siedziba – jak powiedzielibyśmy dzisiaj – dynamicznie rozwijającego się koncernu medialnego, na czele którego stał pokorny sługa Maryi i wizjoner, a przy tym twardo stąpający po ziemi człowiek czynu.

 

Właśnie świętemu Maksymilianowi poświęcił swoje najnowsze dzieło Michał Kondrat, reżyser, producent i dystrybutor, autor znanych z polskich ekranów filmów: „Matteo” i „Jak pokonać szatana”. „Dwie korony” to fabularyzowany dokument, złożony między innymi ze scen obrazujących istotne epizody życia męczennika z Auschwitz, a także z wypowiedzi osób, którzy miały szczęście osobiście Go znać.

 

Postać głównego bohatera odtwarza Adam Woronowicz. Ponadto w filmie występują między innymi: Cezary Pazura, Artur Barciś, Dominika Figurska, Marcin Kwaśny, Antoni Pawlicki, Maciej Musiał.

 

Zarówno obsada, dostępny w sieci internetowej zwiastun filmu, jak i napastliwe artykuły „Tygodnika Powszechnego” (wciąż noszącego z nieznanych przyczyn zaszczytny tytuł pisma katolickiego) rokują filmowi jak najlepiej. Dokładnie 13 października każdy z widzów będzie mógł osobiście przekonać się, czy to uzasadnione nadzieje. Wówczas to nastąpi polska premiera obrazu, który jak dotychczas, mieli okazję obejrzeć tylko nieliczni.


W poniedziałek 22 maja „Dwie Korony” zostały zaprezentowane podczas Marche du Film – branżowych targów towarzyszących Festiwalowi w Cannes. – Film został dobrze przyjęty i zaowocował zapytaniami w sprawie możliwości zakupu licencji na inne rynki. Na tę chwilę otrzymaliśmy już kilka ofert zagranicznych na zakup praw do emisji filmu i prowadzimy rozmowy na temat dystrybucji na kolejne kraje – podkreśla Michał Kondrat.

 

 

Źródła: kolbe.org.pl; michalkondrat.pl; enter PR.


RoM

 

ZOBACZ ZWIASTUN

 

 


DATA: 2017-06-03 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie, nie wspominają. A branżowe targi są częścią festiwalu, więc burza w szklance wody, byleby nie napisać o tym, co najważniejsze - czyli treści i wymowie filmu oraz jego jakości artystycznej.
ponad 3 lata temu / @Patryk
 
"Napastliwe" artykuły "Tygodnika Powszechnego" ani słowem nie wspominają o jakości artystycznej filmu. "Tygodnik" zwrócił jedynie uwagę na fakt, że niektóre media poddały się manipulacji agencji PR zatrudnionej do reklamy filmu i podały informację, jakoby film "Dwie korony" był częścią festiwalu filmowego w Cannes, a nie częścią branżowych targów filmowych w Cannes.
ponad 3 lata temu / Patryk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.