DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ciekawe czy znajdzie się 10 SPRAWIEDLIWYCH.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
@123 doszukałem się, że faktycznie zalecenia od Papieża są właśnie do wymowy italskiej. niemniej dla mnie brzmi to "dziwnie", choć wiem że racji nie mam
ponad 2 lata temu / z innej beczki
 
autopoprawa "zgodna z regułami - [pater noster kwi es celis, sanktificzetur]" powinno być [pater noster kwi es in celis, sankificetur], @123 ale przecież Kościół nie ma jednej czyli italskiej wymowy uznanej za "poprawną", spory co do brzmienia są i będą; tylko dziwi mnie, że w Polsce nie używa się wymowy dla nas tradycyjnej, język włoski jest językiem włoskim a łacina łaciną,
ponad 2 lata temu / z innej beczki
 
No to na naszych oczach wypełnia się proroctwo czasów ostatecznych. Pytanie czy Chrystus przychodząc powtórnie zastanie wiarę na ziemi staje się realizować. Szkoda że nasi biskupi ( wydawałoby się z tysiącletnim doświadczeniem w wierze ) nie wpisują się ku dobremu. Oprócz modlitwy może warto poprzez brak datków |"potrząsnąć" nieco zaspanych purpuratów?
ponad 2 lata temu / Soplica
 
@z innej beczki To co Osoba nazywa lacina italska, jest w rzeczywistosci lacina koscielna [a nie klasyczna] i jak najbardziej poprawna.
ponad 2 lata temu / 123
 
małżeństwo : czym jest a czym nie jesy ? napewmo jest w odniesieniu do opisu stworzenia w Ks.Rodzaju - związkiwm między Adamem i Ewą. a wiec pomiedzy kobietom i mezczyzna. jest przede wszystkim aktem woli - wolnej woli czlowieka. Jest tez wspolnota dwojga ludzi, ktorzy prowadza sie do zbawienia - tak ? . wiec jezeli celem fundamentalnym jest doprowadzenia przez zone i przez meza siebie nawzajem do Nieba - to jest oczywiste nie mozna tego rozdzielac. malzenstwo nie jest para spodni ktore jak sie zniszcza to mozna zmienic - u podstaw kazdej zdrady jest ; akt woli - najpierws czlowiek oszukuje siebie a potem innych itd. .... - zwykly LUD wie i Duch Święty go prowadzi : Małżeństwo jestr trudne, bolesne - ale jest drogą do Świętości
ponad 2 lata temu / małżeństwo
 
Kwestia językowa: czy może ktoś wyjaśnić zgodnie z jaką regułą "Amoris laetitia" brzmi "[amoris letycja]" zamiast prawidłowego "[amoris letjtja]"? Włoska łacina brzmi inaczej i zasadzie nie ma jednej wymowy jednak dziwnym trafem zapanowała w mediach właśnie ta wymowa italska. "Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur" -italska [pater noster kłi es in czelis, sanktificzetur]; zgodna z regułami - [pater noster kwi es celis, sanktificzetur]
ponad 2 lata temu / z innej beczki
 
Nie doczekałam się dotąd głosu polskiego Episkopatu. Jak dla mnie- wstyd.
ponad 2 lata temu / Bea
 
Hipokryzją jest współczucie tchórzowi, więc nie będę pisała współczuję naszym milczącym hierarchom KEP w sprawie Al...jedyne o co PROSZĘ a wręcz BŁAGAM nie bądźcie milczącymi PIŁATAMI...on też był tchórzem i z tego co wiadomo nędznie skończył...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Mamy się rodacy o co modlić. Czas Apokalipsy się wypełnia. Wspierajmy odważnych biskupów i módlmy się za błądzących. Różaniec na szaniec! Bo wróg zakasał rękawy i chce przemóc Bramy Kościoła. Jednak jeśli będziemy z Jezusem Chrystusem, to radość nasza blisko, bo Deus Vult! Marana tha!
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
idzie nowe z Niemiec ...sam widziałem jak biskupowi do mszy służył(a?)osoba z całkiem długim kucykiem ,zupełnie jak murzynek z piłką,aż pomyliłem chóry i to po spowiedzi a OCZY TO MIAŁ...(a) Na Śląsku już,już,...już zza węgła Annaberg i kaufland w Piekarach
ponad 2 lata temu / szadrach
 
Mam poczucie, że albo Franciszek abdykuje w tym roku, albo Kościół czeka wewnętrzny spór na pograniczu schizmy...
ponad 2 lata temu / Kwiat
 
A naszych ani widać ani słychać! Ciekawe co wysmażyli...
ponad 2 lata temu / michał
 
Mafii z St. Gallen i ich wybrankowi nie tak łatwo się postawić. Jeśli papieża odstrzelili to i nasi uciekają po kątach. Bierzmy Różaniec Święty i do czynu... A Trójca Święta i Matka Boża Fatimska - Pogromicielka wszelkich herezji przyjdą z pomocą...
ponad 2 lata temu / Atanazy
 
Znamienne, że po stronie Prawdy opowiadają się głównie emerytowani kardynałowie i biskupi, natomiast urzędujących niewielu.
ponad 2 lata temu / Ruben
 
Kard. Stanislawie Dziwisz co to poslugujesz obecnie na Bialych Morzach w Krakowie, a Ty sie temu nie dziwisz?! Prosimy Jego Przewielebnosc o slowko na ten goracy temat, prosze nie dac sie dlugo prosic!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Teraz nie ma odwrotu, kula śnieżna zaczyna się toczyć !
ponad 2 lata temu / Karol
 
a nasi Pasterze zasnęli, czy jak ?
ponad 2 lata temu / Jan
 
Gdzie są nasi Arcybiskupi?
ponad 2 lata temu / rm
 
Kto swiadomie i dobrowolnie zezwala smiertelnie grzeszyc innym, ten dopuszcza sie zbrodni! Jezus Chrystus Zbawiciel swiata powiedzial jasno i klarownie "Ten mnie miluje kto zachowuje moje przykazania". Kto zezwala cudzolozyc innym i przyjmowac Komunie Swieta tego okrywa hanba!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
cd. "Optimum katolickie niezbędne: dobrze poznać katolicki depozyt wiary i dochować mu wierności. Droga pewna do zbawienia wiecznego. Nawet jeślibyśmy nie byli w stanie określić z absolutną pewnością na przykład kwestii urzędu w Kościele i jego prawowitości ? czy ten czy ów człowiek uznawany przez większość za prawowitego hierarchę, w oczach Bożych naprawdę nim jest ? nie zwalnia nas to z zaszczytnego obowiązku wierności katolickiemu depozytowi wiary (depósitum fídei)." Sacerdos Hyacinthus
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
"Więc cóż może uczynić chrześcijanin-katolik, jeśli jakaś cząsteczka Kościoła oderwie się od wspólności powszechnej wiary? Nic innego, jeno przełoży zdrowie całego ciała nad członek zakażony i zepsuty. A jak ma postąpić, jeśliby jakaś nowa zaraza już nie cząstkę tylko, lecz cały naraz Kościół usiłowała zakazić? Wtedy całym sercem przylgnąć winien do starożytności; tej już chyba żadna nowość nie zdoła podstępnie podejść" (św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium). "Dusze szczere nie powinny się nad miarę niepokoić, jeśli nie są w stanie dokonać ostatecznej diagnozy tego wszystkiego, co się od pięćdziesięciu lat Kościołowi Katolickiemu wyrządza. I teolodzy są w tej diagnozie podzieleni. Minimum katolickie niezbędne: nie iść za błędem. To, co się obiektywnie rozmija z katolickim depozytem wiary, należy zdecydowanie odrzucić, nie męczyć sobie tym głowy.cdn.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
"Każdą rzecz zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem" (Kard. Stanisław Hozjusz). "I oczywiście, należy to wyartykułować klarownie: Nic nam nie pomoże "wyjaśnienie" herezji. Herezję należy odrzucić. A tego, który się jej dopuszcza, nazwać ? zgodnie z dwutysiącletnią doktryną Kościoła Katolickiego ? heretykiem." "Precyzja katolicka: Herezja, heretyk ? to nie epitety. Katolicka teologia tłumaczy ich merytoryczną zawartość." "I jeszcze spostrzeżenie na granicy groteski. Bywa: Możesz mówić, że głosi herezje, ale nie mów, że jest heretykiem. To tak, jakby mówił: Możesz mówić, że kradnie, ale nie mów, że jest złodziejem. Pomniejszona racjonalność wylęknionych. Boją się prawdy?" ks. J. Bałemba "Pamiętaj, że chodzisz wśród sideł i na krawędzi murów miasta się przechadzasz" (Syr 9, 13).
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Opatrzność Boża raz po raz zaprasza polskich hierarchów do zadeklarowania wierności nauce Chrystusowej. Szczerze mówiąc, już jakiś czas temu przestałem się łudzić, że skorzystają z jakiejkolwiek z tych szans, ich obojętność jest bardzo uporczywa. Trudno, nie będę bronił ani popierał biskupów polskich jeśli nie opowiedzą się jednoznacznie po stronie wiary i moralności katolickiej. Jeśli jednak się opamiętają, to że tak powiem kroczymy razem i czynię wszystko co w mojej mocy jako osoby świeckiej by ich w tej ciężkiej walce wspierać, gdyż na pewno będą tego mocno potrzebowali. Już sam fakt, że to owce czekają na pasterzy jest czymś kuriozalnym i z pewnością nie będzie obojętny na ich Sądzie, ale tak jak Jezus czeka na powrót każdego marnotrawnego, tak i ja czekam jako wierny i pragnę pogodzić wierność Jezusowi oraz pasterzom KK, jednak tutaj priorytet jest oczywisty. Pasterze, nie grajcie na czas, gdyż sami nie wiecie ile czasu Wam zostało.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Proponuję Szanownym Czytelnikom Dziesiątkę Różańca, za polskich biskupów, by jak najszybciej opowiedzieli się przeciw Komunii Świętej dla rozwodników. Tu idzie nie tylko o Kościół w Polsce ale o Kościół Powszechny na całym świecie! Maryjo Królowo Rodzin, módl się za nami!
ponad 2 lata temu / Zbyszek
 
Mam nadzieję, modlę się o to, żeby było jak najwięcej takich biskupów. A w szczególności, żeby nasze biskupy znalazły odwagę. Na razie, to chowają głowę w piasek. WSTYD!!!
ponad 2 lata temu / Aha
 
Po włączeniu haniebnego listu biskupów regionu Buenos Aires do Magisterium cały katolicki świat powinien głośno zaprotestować. Jak na razie zdobyło się na to pięciu biskupów z Kazachstanu i Włoch oraz Episkopat Ghany. Jestem niezmiernie dumny, że w tym gronie Prawdziwych Apostołów znalazło się dwóch Polaków. Czy oprócz wymienionych przed chwilą są jeszcze jacyś katoliccy hierarchowie na naszej planecie?
ponad 2 lata temu / Romeus
 
A po której stronie sa biskupi Polscy? Zwłaszcza purpuraci? (purpura symbol męczeństwa za wiarę?)
ponad 2 lata temu / szary prezbiter
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary ks. abp Carlo Maria Vigano oraz abp Luigi Negri. Papiez Franciszek nie ma wladzy zmienic Bozych Przykazan!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.