DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Dużo słów, żadnych konkretów. Rzecznik Amnesty International Polska o proaborcyjnym klipie

Dużo słów, żadnych konkretów. Rzecznik Amnesty International Polska o proaborcyjnym klipie
Kadr z filmu AI, źródło: Twitter

Proszę wybaczyć, ale chyba nie zrozumiał pan przesłania filmu – tymi słowami Agnieszka Szczepańska, rzecznik prasowa Amnesty International w Polsce odniosła się w rozmowie z portalem gosc.pl do opublikowanego w tym tygodniu spotu AI namawiającego do zniesienia ochrony dzieci nienarodzonych w Irlandii.

 

Rozmawiający ze Szczepańską Jarosław Dudała zwrócił kobiecie uwagę, że nie zna ona treści irlandzkiego prawa. Stwierdziła ona bowiem, że spot zwraca uwagę na „problem braku wyboru w sytuacji, kiedy ciąża zagraża życiu kobiety” oraz sytuacji kiedy „płód jest poważnie uszkodzony”.

 

Tzw. Ósma Poprawka do konstytucji zrównuje ochronę życia matki z ochroną życia jej nienarodzonego dziecka. Skoro te ochrony są równe, to gdzie widzi Pani zagrożenie? – zapytał dziennikarz. W odpowiedzi rzecznik AI w Polsce powiedziała, że opublikowany materiał jedynie „wyraża opinię Amnesty International w tej sprawie”. –  Zobaczymy, jak rozstrzygnie społeczeństwo irlandzkie – dodała.

 

Ta odpowiedź nie usatysfakcjonowała red. Dudały, który ponowił swoje pytanie. – Amnesty uważa, że kwestia dostępu do bezpiecznej aborcji jest kwestią praw kobiet. Z tego gruntu występujemy – odpowiedziała Szczepańska.

 

Dziennikarz zwrócił uwagę, że nie istnieje „powszechnie obowiązujący akt prawa międzynarodowego, który by mówił o prawie do aborcji”. – Skoro nie ma takiego zapisu, to może Państwo dopominają się o prawo, którego... nie ma? – zapytał. – (…) Sugeruje Pan, że brak zapisu prawa sprawia, że takie prawo nie może istnieć – odpowiedziała Szczepańska.

 

Na koniec rzecznik AI w Polsce została zapytana, dlaczego organizacja nie walczy o realizację obowiązującego powszechnie na świecie prawa do życia, które jak sama wcześniej stwierdziła – istnieje. – Mówimy teraz o referendum w Irlandii, o tym, że w piątek społeczeństwo irlandzkie będzie decydowało, czy restrykcyjne prawo pozostanie czy zostanie zmienione. Próbuje mnie pan wciągnąć w dyskusje filozoficzne, co nie jest przedmiotem tego filmu. W ogóle nie mówimy, że największym problemem kobiet w ciąży jest brak możliwości pomalowania paznokci u stóp. Zupełnie wywrócił pan do góry nogami wymowę tego filmu – zakończyła Szczepańska.

 

Źródło: gosc.pl

TK


DATA: 2018-05-23 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

żyjemy w czasach które wywyzszają bogobójców morderców niewiniątek kto dopuszcza się niesprawiedliwości nienawidzi światła
10 miesięcy temu / ana
 
Czarownice i tyle.
11 miesięcy temu / Andreas
 
Oni tez twierdzą, że prostytucja jest prawem człowieka.
11 miesięcy temu / SEc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60452"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.