DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Duńska telewizja wyemituje program, w którym dorośli rozbierają się przed dziećmi

Duńska telewizja wyemituje program, w którym dorośli rozbierają się przed dziećmi
fot. flickr.com

„Ultra zrzuca ubrania” to program wyprodukowany i publikowany przez duńską telewizję publiczną, w którym dorośli rozbierają się przed dziećmi. Skandaliczny program w teorii ma „edukować” dzieci i poruszać sprawy związane z ludzką seksualnością i budową ciała.

 

Twórcą i głównym prowadzącym program jest Jannick Schow, który twierdzi, że program przeznaczony dla dzieci w rzeczywistości „nie dotyczy seksu”. Utrzymuje swą opinię pomimo tego, że polega m.in. na tym, że dorośli rozbierają się do naga przed dziećmi, które biorą udział w programie. W tym czasie dzieci mają za zadanie odpowiadać na szereg pytań, m.in. dotyczących budowy ciała. Co więcej, program jest adresowany do najmłodszych widzów – dzieci w przedziale 7-12 lat.

 

Brytyjski portal „Metro” wskazuje, że w trakcie programu dzieci są zachęcane do zadawania najróżniejszych pytań dotyczących ciała dorosłego człowieka. Celem tego niebezpiecznego „eksperymentu” ma być rzekomo promocja pozytywnego nastawienia do własnego ciała. Dzieci podczas programu pytają także o intymne sprawy, związane z ludzką seksualnością.

 

29-letni twórca programu Jannick Schow twierdzi, że program nie ma nic wspólnego z seksem. „Być może niektórzy ludzie mówią: O mój Boże i łączą nagość i dzieci. Ale to nie ma nic wspólnego z seksem. Chodzi o postrzeganie ciała jako czegoś naturalnego, tak jak to robią dzieci” – mówił w rozmowie z New York Times. „Dziewięćdziesiąt procent ciał, które widzisz w mediach społecznościowych jest doskonałych, ale tak nie wygląda 90 proc. świata” – stwierdził prowadzący program.

 

Schow dodał, że w trakcie produkcji serii „Ultra zrzuca ubrania” przez studio „przewinęło się” ponad 250 dzieci i w żadnym wypadku nie doszło do jakichkolwiek problemów. Twierdzi, że dzieci podczas programu czuły się komfortowo.

 

Przeciwko emisji programu w duńskiej telewizji protestują prawicowi politycy. Jednym z nich jest Peter Skaarup z Duńskiej Partii Ludowej, który stwierdził, że program jest „wulgarny i ekstremalny”. Dodał, że mówienie dzieciom w wieku 7-12 lat o ludzkiej seksualności i ciele to o wiele za wcześnie.

 

 

Źródło: metro.co.uk, dorzeczy.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-22 18:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ trzy grosze - skoro nagość jest dla pana tak naturalna, to dlaczego w upalne dni nie chodzimy nago po ulicach? Dlaczego na plażach zakładamy skąpe, bo skąpe, ale jednak opalacze? Po co produkujemy piżamy? Wszak nagość w domu też powinna być naturalna. I fartuchy są w kuchni niepotrzebne, bo skórę człowiek łatwo zmyje mydłem, a odzienie trzeba prac, suszyć, prasować. Oglądajmy się dokładnie wzdłuż i wszerz, a szczególnie zaglądajmy wszędzie osobom ponadnormatywnym bo, jak autor pomysłu zauważa, nie wszyscy ludzie są doskonali! na koniec pragnę zauważyć, ze młodzież w szkołach angielskich już od dawna ma lekcje z nagimi ludźmi z tym, że oni są na ekranach, ale wykonują polecenia nauczyciela "na żywo". Pokazuje to telewizja i widać, że część uczniów jest niezwykle zażenowana, a inni się podśmiechują. Są pewne sprawy na świecie, które nie sa do pokazywania publicznie. Po co pokazywanie nagich ciał dzieciom? Dorosną, to zobaczą. To samo z innymi czynnościami.
1 miesiąc temu / Mela
 
@trzy grosze Co za bzdety wypisujesz ? Nie żyjemy w kulturze antycznej ani nie wzorujemy się na dzikusach biegających na golasa po lesie. Na tym polega postęp cywilizacyjny którego chyba nie dostrzegasz. Może od razu jedz mięso na surowo bez obróbki termicznej bo WSZAK tak czynili nasi przodkowie, rąk też nie myj bo kiedyś tak nie robiono ewentualnie wielbłądzim moczem tak jak wyznawcy ''religii pokoju'' a i defekacji możesz śmiało dokonywać na trawniku WSZAK psy też to robią więc nie ma problemu a równouprawnienie musi być
1 miesiąc temu / Neron
 
Jeżeli ma to służyć w oswajaniu z ludzkim ciałem, to pewnie kolejnym etapem będzie paradowanie z gołymi tyłkami po ulicach.
1 miesiąc temu / Aga
 
Z jednej strony pomysł programu TV o tym charakterze jest ewidentnie idiotyczny i robiony głównie dla zdobycia rozgłosu. Jednak z drugiej strony spychanie rzeczy tak elementarnej jak ciało ludzkie do sfery tabu jest równie idiotyczne. Co złego jest w nagości? Jedynie w nadmiernie pruderyjnych kulturach nagość jest równoznaczna z aktywnością seksualną. Gdyby faktycznie taka zależność była jednoznaczna to ludzie żyjący w kulturach niekorzystających z ubrań żyliby w stanie permanentnego pobudzenia seksualnego. A tak nie jest. Nie demonizujmy ciała i nagości samej w sobie. Wszak w kulturze antycznej nagość przywoływała pierwiastek boski.
1 miesiąc temu / trzy grosze
 
Nie zdziwię się, jak to co 50 lat temu uchodziło za sarkazm i ironię stanie się niebawem standardem w szkołach, a myślę tu o scenie lekcji wychowania seksualnego z filmu "Sens życia wg Monthy Pythona" kto pamięta, ten wie o czym mówię. Pół wieku temu można było wyśmiewać rozmaite pomysły tzw. edukacji seksualnej, która obecnie jest traktowana jako "zdobycz" walki o... no właśnie o co? Chyba o zniszczenie naszej cywilizacji. Bo w świecie zachodu, jak słusznie zauważył bohater serialu Alternatywy 4 - Balcerek, wszystko parszywieje...
1 miesiąc temu / Tomasz
 
I w polskiej TV niewiele brakuje, żeby od 16ej szły pornole, a po 22 Shrek.
1 miesiąc temu / Raróg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.