DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Duńscy uczeni: stosujesz antykoncepcję hormonalną? Przyjdzie czas na antydepresanty

Duńscy uczeni: stosujesz antykoncepcję hormonalną? Przyjdzie czas na antydepresanty

Kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną są narażone na wystąpienie depresji klinicznej, która wymaga stosowania antydepresantów – donoszą duńscy uczeni.

 

Naukowcy, którzy przeanalizowali historie choroby ponad miliona duńskich kobiet w latach 1995-2013 stwierdzili, że niektóre formy antykoncepcji hormonalnej przyczyniły się do dwukrotnego zwiększenia liczby kobiet cierpiących na depresję i trzykrotnie zwiększyły prawdopodobieństwo stosowania leków przeciwdepresyjnych u nastolatek z powodu zdiagnozowania depresji klinicznej.

 

Musimy zdać sobie sprawę, że oprócz wszystkich korzyści, które dają hormony, istnieją także skutki uboczne ich stosowania. I ryzyko wystąpienia depresji jest jednym z nich – stwierdził współautor badań prof. Øjvind Lidegaard, ginekolog-położnik na Uniwersytecie w Kopenhadze.

 

Nastolatki, które przyjmowały pigułki z progestagenami, są dwa razy bardziej narażone na depresję kliniczną niż młode kobiety, które nie stosowały żadnej formy antykoncepcji. Nastolatki w wieku od 15 do 19 lat były szczególnie podatne na wystąpienie depresji klinicznej – wynika z badania opublikowanego 28 września w „Jama Psychiatry”.

 

Kobiety, które używały antykoncepcji hormonalnej w postaci innej niż pigułki, np. plastra, były trzykrotnie bardziej narażone na depresję i konieczność stosowania leków przeciwdepresyjnych.

 

Plastry i wkładki hormonalne uważane są za najbardziej niebezpieczne środki, które w przypadku nastolatek zwiększają ryzyko wystąpienia depresji klinicznej o 310 proc. IUD zwiększa ryzyko rozpoznania depresji o 320 proc.

 

Naukowcy odkryli, że radykalne pogorszenie nastroju, wymagające stosowania antydepresantów u młodych kobiet, występuje po sześciu miesiącach przyjmowania środków antykoncepcyjnych.

 

To jest po prostu jeszcze jedno badanie, potwierdzające negatywne skutki stosowania przez zdrowe, płodne kobiety, środków medycznych, które powodują, że są one chore – komentował dr Joseph Meaney, dyrektor ds. ekspansji Human Life International.

 

Depresja dołącza do wachlarza innych zagrożeń zdrowotnych doświadczanych przez kobiety, które używają sztucznej antykoncepcji. W 2005 roku Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła pigułki zawierające estrogen i progestagen do środków zwiększających ryzyko wystąpienia raka piersi, macicy i raka wątroby, jak również jaskry i zagrażających życiu zakrzepów.

 

W rzeczywistości pełna lista wszystkich udokumentowanych skutków ubocznych hormonalnej antykoncepcji jest tak długa, że zajęłoby całą stronę przednią i tylną bardzo małym drukiem, żeby je wszystkie wymienić. Niektórzy producenci są na tyle uczciwi, że to robią, by ograniczyć swoją odpowiedzialność w przypadku, gdy kobieta dozna zawału lub zakrzepu twierdzi dr Meaney.

 


Źródło: lifesitenews.com

AS
  


DATA: 2016-10-04 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.