DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Duńczycy mają dość imigrantów. Ci najbardziej niewygodni trafią na odizolowaną wyspę

Duńczycy mają dość imigrantów. Ci najbardziej niewygodni trafią na odizolowaną wyspę
© Tatif/Wostok Press / Maxppp France / FORUM
#IMIGRACJA    #DANIA    #OBÓZ    #WYSPA    #AZYL    #PRZESTĘPSTWA    #PASZPORT

Błyskawicznie rosnąca liczba imigrantów bez duńskiego paszportu oraz wysoki poziom przestępczości wśród nich zmusiły rząd w Kopenhadze do podjęcia radykalnych rozwiązań. Minister finansów Kristan Jensen zaproponował przeniesienie imigrantów – przestępców na trudno dostępną wyspę, położoną 80 km na południe od stolicy. Trafić tam mają także ci imigranci, których wnioski o azyl zostały odrzucone, ale nie mogą powrócić do rodzinnego kraju.

 

Specjalne centrum dla imigrantów, których Dania nie chce u siebie gościć, ma być przygotowane na małej wyspie Lindholm, położonej przy wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia, na Morzu Bałtyckim. Na Lindholm kursują promy, ale rzadko i tylko w dzień. Tymczasem pomysłodawcy projektu umieszczenia na niej imigrantów planują, że cudzoziemcy, sprawiający kłopoty duńskiej władzy, będą musieli się meldować się na noc w obozie, który powstanie na Lindholm. Jak stwierdził Jensen, to pozwoli administracji państwa zachować kontrolę nad niebezpiecznymi osobami, oczekującymi na deportację z Danii.

 

W maju tego roku „Der Nordschlezwiger” informował, że Duńczycy są bardziej sceptycznie nastawieni do imigrantów niż sąsiednie narody – Niemcy, Szwedzi czy Norwegowie. Badania na temat stosunku obywateli do imigracji w 15 zachodnioeuropejskich państwach przeprowadził (na próbie 24 tys. osób) amerykański instytut badawczy Pew Research Center.

 

Prawie połowa obywateli Danii (45 proc.) opowiedziała się za ograniczeniem skali imigracji do ich kraju, 39 proc. chciało pozostawienia obecnej liczby imigrantów a tylko 11 proc. opowiedziało się za zwiększeniem liczby imigrantów. Z badania wynikało również, że obywatele Danii sceptycznie odnoszą się do podejścia do pracy wykazywanego przez imigrantów z Afryki lub Bliskiego Wschodu.

 

Postawy takie są wynikiem zmian, jakich doświadcza obecnie Królestwo Danii. Statystyki tego kraju pokazują, że od 1995 roku stale rośnie liczba imigrantów bez paszportu duńskiego. Jeszcze na początku poprzedniej dekady ich liczba była bliska 200 tys. osób, ale w 2008 roku już osiągnęła poziom 250 tys. osób, po czym w 2016 roku przekroczyła liczbę 400 tys. osób. Obecnie osób bez paszportu duńskiego, w kraju liczącym ok. 5,8 mln mieszkańców, jest już prawie pół miliona.

 

JB

Źródła: Der Nordschlezwiger, Islam Today


DATA: 2018-12-06 09:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:)kolejny genialny plan gangu Olsena,, Na wyspę kursują promy,ale rzadko i tylko za dnia,,:)Tam, na tej siedmiohektarowej wyspie Lindholm,znaczy się, były laboratoria weterynaryjne(wścieklizna, pryszczyca i różne takie:)i bezpieczne spalarnie resztek organicznych.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Przecież te podziały po linii płciowej idą. Kobiety bardziej można wzruszyć zdjęciami utopionego dzieciaka, leżące martwe ciało na plaży odbiera im moc dalszego myślenia. Myślą one już tylko jak pomóc, jak zażegnać nowym śmiertelnym wypadkom, a nie widzą, że zwiększenie imigracji doprowadzi do więcej śmierci, że nachodźcy są wykorzystywani w celach wojskowych jako straż przednia chociaż często całkiem nieświadomie, że państwo utraci kontrolę na ulicy, że chociażby taka Szwajcaria kazała swoim obywatelom kupić broń palną, calkiem oficjalnie, że .. , że i że!
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Na pewno do swych domostw chętnie przyjmą ich totalniacy. Np. p. Adamowicz ma ileś tam lokali wolnych do zagospodarowania od zaraz i jeszcze osobiste lokum. A niech trenuje miłosierdzie...
ponad 1 rok temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.