DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Duchowny przypomniał o słowach św. Pawła. Został... ukarany przez biskupa

Duchowny przypomniał o słowach św. Pawła. Został... ukarany przez biskupa
Fot. Luca Cinacchio / freeimages.com

22 czerwca ks. Massimiliano Pusceddu został ukarany przez swojego biskupa zakazem wypowiedzi publicznych. Wszystko wskutek kazania wygłoszonego 28 maja 2016 roku. W homilii poświęconej związkom cywilnym i homoseksualizmowi, ks. Pusceddu zacytował św. Pawła. Liberalne media rozpętały antykatolicką burzę.

 

Ks. Massimiliano Pusceddu w homilii podkreślił piękno małżeństwa kobiety i mężczyzny. Zaakcentował również społeczną wartość rodziny tworzonej przez matkę, ojca i dzieci. Podkreślił, że ta boska idea została zniszczona przez legalizacje „małżeństw” homoseksualnych przez włoskie państwo. Cytując List św. Pawła do Rzymian, ks. Massimiliano Pusceddu chciał pokazać, co o homoseksualizmie uważa sam Bóg. Prawda głoszona przez kapłana nie spodobała się liberalnym mediom.

 

„Wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (Rz 1, 26-27). „Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią” (Rz 1, 32).

 

Homoaktywiści przeprowadzili protest przed kościołem, w którym posługuje ks. Massimiliano Pusceddu. Przygotowali także petycję do Papieża Franciszka z prośbą o... usunięcie kapłana. Wtedy biskup Sardynii Arrigo Miglio postanowił zainterweniować. Jednak nie w obronie prawdy i głoszącego ją kapłana, a w obronie poprawności politycznej. W czasie konferencji prasowej biskup otwarcie zaatakował księdza Pusceddu oraz poinformował o tym, że ukarał go nakładając na niego zakaz wystąpień publicznych.

 

„Łącze się w bólu i cierpieniu z tymi wszystkimi, którzy poczuli się urażeni przez tę sytuację, która miała miejsce. Przepraszam za to w swoim imieniu i naszego Kościoła diecezjalnego. Kapłan nie reprezentuje tylko siebie, szczególnie kiedy przystępuje do ołtarza” – napisał w oświadczeniu bp Miglio. „Proszę wszystkich o codzienną modlitwę za kapłanów, szczególnie zaś za tych, którzy popełniają błędy, ale także za tych, którzy są czasami niesłusznie oskarżani, a zwłaszcza za tych, którzy na co dzień służą Panu i barciom w ciszy, aby się nie zniechęcali i zawsze byli blisko Pana Jezusa. Szczególnie wtedy, gdy oddychają atmosferą wrogości i nieporozumienia” – czytamy w komunikacie zatytułowanym „Miłość przeciw dyskryminacji”(!).

 

„Wystarczy tylko powiedzieć w kazaniu, że akt homoseksualny jest grzechem śmiertelnym, a kończy się w maszynce do mięsa mediów” – zauważa Riccardo Cascioli, redaktor portalu „Nuova Bussola Quotidiana”.. Kapłani zobaczyli wyraźnie, że nie będą mogli liczyć na pomoc swoich biskupów – kontynuuje Cascioli – gdy zostaną zaatakowani przez media za głoszenie Słowa Bożego.

 

Decyzja biskupa Arrigo Miglio zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez włoskie media. Tym bardziej, że zostało wydane w... przeddzień „Sardegna Gay Pride”.

 

Ukarany ks. Massimiliano Pusceddu (ur. 1975 r.) jest byłym bokserem. Przyjął święcenia kapłańskie 10 marca 1999 roku. Od 2010 roku był administratorem parafii w Vallermosa, a w lutym 2016 roku został jej proboszczem. Ks. Pusceddu jest również znanym egzorcystą oraz założycielem aktywnego we Włoszech ruchu „Apostołów Maryi”, promującego modlitwę różańcową w rodzinach.

 

 

Źródło: lanuovabq.it, chiesadicagliari.it

MR

 


DATA: 2016-07-03 12:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kogo wobec tego słuchać, skoro biskupi też są przeciwko Ewangelii i nauce Kościoła? Jak mają postępować ludzie o nieutrwalonej wierze?
ponad 4 lata temu / Yvanko
 
Sługa nie jest większy od swojego Pana - jeśli Jezusa prześladowali, to tych co idą za Nim też będą... Niech Pan błogosławi Kapłanów i ich posłudze dając im wiele miłości i mądrości.
ponad 4 lata temu / Frank
 
Tzw. poprawność polityczna zapanowała wśród hierarchów kościelnych. Teraz za stawanie w obronie nauki Chrystusa prześladują nie tylko "liberalne" media, ale i biskupi, którzy zbładzili na drogę poprawności politycznej. Św. Paweł w Liście do Galatów odniósł się do takich osób: "Prawdziwa Ewangelia 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść 4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"
ponad 4 lata temu / świadek
 
Chyba zbyt słabo modlimy się za biskupów Kościoła.... Sytuacja z jednej strony smutna patrząc na pobłądzonego biskupa - pasterza... A z drugiej strony radością napawa odniesienie do błogosławieństwa:"Błogosławieni jesteście gdy ludzie urągają wam i mówia kłamliwe rzeczy na was z Mego powodu. Cieszcie sie i radujcie albowiem wielka jest wasza nagroda w Niebie". To ma obiecane przez Jezusa ten wspaniały kapłan, który stoi po stronie Jezusa i Jego prawa naturalnego.
ponad 4 lata temu / Adam MM
 
Jesli czytanie Pisma Swietego jest zabronione w kosciele to tez dyskryminacja. Ksiadz i w dodatku egzorcysta to z doswiadczenia wie co mowi. Papiez powinien go bronic i stac murem za Sw.Pawlem i Ewangelia.
ponad 4 lata temu / Kari
 
Ukarany za piękna prawdę
ponad 4 lata temu / Aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.