DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@r33k - tyle tylko, że Polański nie został skazany, bo unikał amerykańskiego systemu sprawiedliwości. Księża natomiast nie zostają skazani, bo np. nie ma dowodów.
4 miesiące temu / Akwin
 
czyli Polański też czysty jak łza - w końcu nigdy nie został SKAZANY
4 miesiące temu / r33k
 
Ta cała walka z pedofilią to kolejny z elementów niszczenia Kościoła. Jakoś nie widać walki z pedofilią wśród polityków, muzułmanów, rabinów, lewaków gdzie jest prawdziwą plagą. Z jednej strony wylawają szambo na księży a sami promują pedofilię z WHO. HIPOKRYZJA.
4 miesiące temu / Jacek
 
@Hanka - i właśnie przez takie bzdury nagonka od czasów oświecenia trwa w najlepsze. Ksiądz w Polsce podlega najpierw prawu karnemu a dopiero później kanonicznemu. Ani za morderstwo ani za pedofilię ksiądz nie odpowiada tylko przez pryzmat prawa kanonicznego. Jeśli ksiądz nie trafia przed sąd to nie ze względu na jakieś rzekome spiski, wpływy etc. które są wymysłem i wystarczy rozejrzeć się dookoła żeby wiedzieć, że Kościół obecnie ma słabą pozycję. Trzeba być szaleńcem żeby w świetle panoszącej się degrengolady mówić o wielkich wpływach Kościoła. Ad meritum- dzieje się tak, bo wiele spraw jest umarzanych ze względu na np. braki dowodowe. I tak dzieje się w każdej sprawie - nikogo nie skazuje się bez dowodów. Jak już Pani jest taka "fair" to jak usłyszy Pani o lekarzu-pedofilu to proszę krytykować służbę zdrowia i się od niej odsunąć podobnie jak robi się to z kapłanami winny jest cały Kościół a nie konkretny delikwent.
4 miesiące temu / Akwin
 
Tu nie chodzi o to, że nie ma problemu tylko o to, że te dane zaprzeczają szerzonej od lat w lewackich mediach propagandzie ?ksiądz=pedofil, nie ksiądz=nie pedofil?. Nie rozumiecie tego? Ja wiele razy w rozmowach z różnymi ludźmi słyszałem ?wszyscy księża to pedofile?, a na moje stwierdzenie, że starystycznie są jako grupa zawodowa na ostatnuch miejscach wśród różnych zawodów to słyszałem ?to kłamstwo bo w mediach nie podają innych przypadków pedofilii niż tych dotyczących księży?. Właśnie na tym polega propaganda tych mediów. Za rządu PO doszło do większej liczby wypadków i kolizji z udziałem BOR niż za PiS. Totalne media jednak pokazują każde takie potknięcie sugerując, że ?pisowski bor? to ciamajdy mające same wypadki. Rozumiecie już? Jak nie to jeszcze jeden przykład. Fikcyjny. Mamy fasolę. 10000 zdrowych fasolek i 10 zepsutych. TVN, SE, Fakt, Wyborcza non stop będą pokazywały tylko te zepsute, wybrane z reszty, oddzielone od niej i mówiły przytym non stop ?faso
4 miesiące temu / Jurgen
 
DOSZŁO DO ... ZWYKŁEJ PENETRACJI ??? Czemu taki obrońca ? Czemu taka obrona ? "... ?The Guardian? opisał, jak adwokaci próbowali uzyskać najniższy z możliwych wymiar kary. Nie poprzestali na odwoływaniu się do szlachetności i prawości swego klienta. Główny obrońca, Robert Richter, zapewniając o niewinności kardynała próbował przekonać sąd ? ?czysto hipotetycznie? ? że czyny, o jakie został oskarżony, ?były chwilowym potknięciem i działaniem nieprzemyślanym?, że gwałt ?miał miejsce po zakończeniu mszy, więc oskarżony nie pełnił funkcji kościelnej, ale był zwykłym mężczyzną?, że przemoc ?nie była nadużyciem władzy arcybiskupa, a jedynie władzy, jaką dorosły mężczyzna ma nad dzieckiem?, i wreszcie ? ?że doszło do zwykłej penetracji ?vanilla sexual penetration?, niepozostawiającej fizycznych ran, bez użycia siły większej, niż potrzebna jest do zwykłego stosunku?. Za użycie tych słów następnego dnia przeprosił."
4 miesiące temu / Max
 
Te liczy to nie jest "tylko" ale "aż" tylu goszycieli.
4 miesiące temu / ena
 
W tym trzeba uwzględnić ile księży katolickich zostało skazanych niewinnie przykładem niech będzie kardynał George Pell z Australii.
4 miesiące temu / Ela
 
cyt"w świetle prawa kościelnego przestępstwa te obejmują osoby wykorzystane do 18 roku życia." te 18 lat dopiero od 2013 roku ,wcześniej wiek przyzwolenia w Watykanie był 12 lat i dopiero papież Franciszek to zniósł
4 miesiące temu / lil
 
Czy podejrzany lekarz-pedofil jest przesyłany z przychodni do przychodni, a podejrzany nauczyciel ze szkoły do szkoły albo podejrzany wojskowy z jednostki do jednostki? A podejrzany ksiądz był przesyłany z parafii do parafii i dlatego tak mało jest skazanych duchownych. Bo oni z reguły nie trafiają przed sąd, ale do kolejnej parafii. To metoda utrwalona przez wieki stosowania papieskich instrukcji w tej kwestii, natomiast postulowane przez abp Jędraszewskiego miłosierdzie dla sprawców to wyjście przed szereg nawet na tle tych niewesołych, tajnych instrukcji. Najwyraźniej miłosierdzie dla ofiar to miłosierdzie aż za bardzo płatne z góry.
4 miesiące temu / Hanka
 
Kiedy policzmy ilu jest mężczyzn w wieku produkcyjnym to wynik będzie taki sam jak dla całego społeczeństwa. Tym duchownym brakuje wiary. Trzeba przestać grzeszyc. Grzeszne życie, a potem spowiedź to oszukiwanie Boga i siebie samego. Komu Bóg pozwolił grzeszyc? Nikomu. Powiedzial "idź i nie grzesz więcej. Albo coś gorszego ci się przydarzy"
4 miesiące temu / Sec
 
Mówiąc szczerze, to nie jest wcale mało. To chyba więcej niż odsetek duchownych. O kryzysie kapłaństwa polecam książkę "Gdzie jest Twoja Msza, kapłanie?"
4 miesiące temu / Jan
 
Powiem więcej. Księża bądź zakonnicy stanowiący 0,3 procenta osób skazanych w sądach państwowych za wykorzystywanie seksualne małoletnich skrzywdzili jedynie 0,001% małoletnich żyjących aktualnie w Polsce. Nie ma problemu? Doprawdy?
4 miesiące temu / wwm
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.