DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 14  >   DOSSIER

Julio Loredo

Duchowe alzamiento


Śledząc historię Hiszpanii niezwykle łatwo zauważyć, że ilekroć kraj ten dzielił się w opiniach, natychmiast upadał, i przeciwnie – osiągał znamiona wielkości ilekroć jednoczył się wokół jakiegoś szczytnego przedsięwzięcia, jak na przykład rekonkwista, ewangelizacja Ameryki czy walka z protestantyzmem. Dzisiaj wydaje się, że nareszcie wszystkie siły działające na rzecz życia i rodziny są naprawdę zjednoczone i zdecydowane posuwać się coraz dalej, aż do całkowitego wykorzenienia plagi ­aborcji. A to pozwala liczyć na zwycięstwo.


Mentalność pro life staje się coraz bardziej determinująca dla politycznej przyszłości Hiszpanii. Nie mówię, że zwyciężymy jutro. Ani parlament, ani rząd nie zmienią się przecież z dnia na dzień. Ale to rozstrzygająca bitwa, choć może trwać długo. Niewątpliwie jednak zaczęliśmy nadrabiać straty, i to nas doprowadzi do zwycięstwa – mówi Benigno Blanco, przewodniczący stowarzyszeniaForo Español de la Familia.

Uważam, że w Hiszpanii zdecydowanie zmieniają się wiatry, i to w bardzo korzystnym kierunku. Jest nas coraz więcej, jesteśmy bardzo zdecydowani i pokażemy to na manifestacji. Już nikt nie zdoła powstrzymać tej wezbranej fali! – dodaje Carmina García-Valdés, przewodnicząca fundacji Fundación RedMadre.

Aborcja nie jest „prawem” kobiety, ale czynnikiem, który prowadzi do jej zniewolenia. Żadna obrona praw kobiety nie może przeważać nad prawami dziecka w łonie matki. Jesteśmy tutaj, by odrzucić fałszywy argument, że aborcja stanowi część „wyzwolenia” kobiety. To pułapka. Aborcja kryje w sobie dyskryminację. Przy nowej ustawie aborcyjnej przegrywa nie tylko dziecko, ale także i kobieta – przypomina starą prawdę Gloria Juste, przewodnicząca fundacji Fundación Mujer, Familia y Trabajo.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Druga rocznica legalizacji aborcji w Irlandii skłania do zastanowienia się nad bolesnymi dziejami tego kraju w ostatnich latach. Kraju, który odwrócił się niemal całkowicie od swego dziedzictwa. Czas wyciągnąć z tego wnioski, by uniknąć błędów mieszkańców Zielonej Wyspy.

 
 

Krwawe zamieszki na ulicach. Gospodarka w ruinie. Trzydzieści milionów bezrobotnych. Dług publiczny na poziomie tak astronomicznym, że coroczny proces uchwalania budżetu regularnie kończy się kryzysem. Opozycja, która regularnie podważa status prawny rządu, a prezydentowi zarzuca dyktatorskie ciągoty. To nie jest obraz jakiejś republiki bananowej: to jest opis wiodącego światowego supermocarstwa Anno Domini 2020.

 

Do belgijskiego sądu wpłynęły dwa pozwy związane z obostrzeniami nałożonymi w czasie pandemii koronawirusa. Złożyło je 30 znanych osób. Oskarżają oni państwo o łamanie podstawowych praw człowieka.

 

Ukraiński Rzecznik Praw Dziecka Mykoła Kuleba poinformował we wtorek, że jedno z niemowląt przeznaczonych do surogacji zostało zamówione przez „seryjnego pedofila”. Incydent na łamach portalu wPolityce.pl opisuje Grzegorz Górny.

 

Jesteśmy uznawani za bezpieczne państwa i jest kwestią dni, może tygodni, aż będziemy bardziej otwierali nasze kraje i będziemy szukać również bliższych kontaktów między naszymi społeczeństwami – oświadczył we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefami dyplomacji Estonii, Litwy i Łotwy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.