DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bardzo odważny artykuł. Wydaje się, że jesteśmy dopiero na początku kryzysu - skoro nie został wyrażony wspólny - prawowiernych biskupów i wiernych - sprzeciw "wobec wszystkich teologicznych, moralnych i liturgicznych odstępstw obecnego pontyfikatu". Sam sprzeciw to dopiero początek - zwłaszcza, gdy można przewidywać, że będzie tylko odcięciem się od "tego, który doprowadził do podziału w Kościele". Nawet gdyby w naszych czasach było wielu "beatyfikowanych lub kanonizowanych ? którzy podkreślają zasadność sprzeciwu. Sprzeciwu, który nie jest ani odejściem, ani buntem, ani zgorzknieniem, ani lekceważeniem. Wręcz przeciwnie. Jest wiernością, jednością, miłością i poddaniem." - to czy ci, którzy "otwarcie go krytykują i poprawiają" są w stanie wpłynąć na rzeczywistą zmianę w Kościele? Na poprawę sytuacji? Czy będzie to tylko ostatnie wspólne wyznanie wiary męczenników - łabędzi śpiew? DLA ZBAWIENIA DUSZ WYZNANIE WIARY TO ISTOTNY CZYN. CHCĘ TEGO DZIEŁA.
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
O.Roger Calmel (1914-1975)był związany z FSSPX i tradycyjnymi dominikankami nauczającymi z Fanjeaux,którym pomógł przejść przez posoborowy kryzys.
ponad 2 lata temu / trads
 
Benedykt XVI nie przestał pełnić urzędu Piotra, dlatego obecnie nie można przyjąć sedewakantyzmu. Tron Piotra będzie pusty, gdy Benedykt XVI odejdzie z tego świata. Wtedy sedewakantyzm będzie jedyną opcją do przyjęcia. Sytuacja zmieni się, gdy zostanie wybrany następny papież, mam nadzieję, tradycyjnie katolicki, który potępi ostatni pseudosobór i szatańską religię światową.
ponad 2 lata temu / Salus
 
Kościół Katolicki jest WIDZIALNY. A więc nowy katakumbizm wyznawany przez sedewakantyzm jest herezją. Nie ma innego, podziemnego ogólnoświatowego Kościoła Katolickiego. Odchodząc do katakumb, osłabia się WIDZIALNY Kościół Powszechny. 22 godzin temu / aaa Około 3 wieków katakumbowego Kosciola z początku pierwszego milenium też chcesz nazwać herezją. Poza tym sedewakantyzm to jest pusty tron. A de facto papieżem ciągle jest BXVI. Może targają tobą nadzieję na ciągłość blasku KK po wsze czasy ale obecna sytuacja jest taka, że katakumby będą jedynym miejscem przechowania tradycji Chrystusa wobec blasku (fałszywego) nadchodzącego kościoła panreligijnego do którego Franciszek dąży na wszelkie sposoby. Trzeba być ślepcem żeby nie widzieć tych obrzydliwych herezji wynikających z celu: jedna światowa religia!
ponad 2 lata temu / Zorrro
 
Papież Paweł VI nie miał sobowtóra. Z pełną świadomością wdrożył heretyckie (porównaj "Gaudium et spes" 12: "Wedle niemal zgodnego zapatrywania wierzących i niewierzących wszystkie rzeczy, które są na ziemi, należy skierować ku człowiekowi, stanowiącemu ich ośrodek i szczyt" - ku człowiekowi, a co z Trójcą Przenajświętszą?) postanowienia tego, co nazywa się drugim soborem watykańskim, choć soborem ekumenicznym nie jest, i opublikował schizmatycki (podważający znaczenie mszy świętej rozumianej jako odtworzenie ofiary Zbawiciela na Kalwarii i w ten sposób uderzający w jedność liturgiczną Kościoła katolickiego) ryt mszy świętej. Tego dokonał Paweł VI, który ekskomunikował Tradycję. Sobór trydencki wszelako nieomylnie ogłosił, że którykolwiek pasterz Kościoła (w tym papież), który zmienia ryty sakramentów, stawia się poza Kościołem. Paweł VI zmienił ryty sakramentów i postawił się poza Kościołem. Taka jest prawda, a opowieść o sobowtórze to nonsens.
ponad 2 lata temu / Salus
 
Módlmy się o Ducha Jedności w Prawdzie i Miłości.
ponad 2 lata temu / Katolik
 
Polecam jako odtrutkę ks.prof.Poradowski:"30lecieIISW" i "ProblemyIISW".Sam Kard Ratzinger określił dokumentyIISW jako ANTY-Syllabus!!!Prace Pinaya były wręczone wszystkim uczestnikom IISW. byli ostrzeżeni! Sobór na samym początku odrzucił dokumenty, na podstawie których był zwołany?!Terror panujący na IISW opisał ks.Wildgen w "Ren wpada do Tybru" co dokumentują: Amerio w "Iota Unum"; Michael Davies w "Msza Pawła"(i inne);prof.deMattei w "SWII niedopowiedziana historia", o setkach innych nie wspomnę.Mieć swoje zdanie może każdy, ale głosić je publicznie - to już sprawa bardzo poważna, więc poznać fakty, świadectwa, i opisy historycznego kontekstu to obowiązek każdego, kto chce coś z Prawdy rozumieć, a nie miewać tylko o tej Prawdzie jakieś tam . . . własne poglądy. Łyżka dziegciu ma nieuniknione konsekwencje - IISW to coś dużo bardziej gorszego, coś na podobieństwo CYJANKU dla Św.KK.
ponad 2 lata temu / Andrzej BR
 
Kilkakrotnie gdziescczytalem że Pawel VI miał sobowtora ,moze to kolejna teoria spiskowa ale to by sie zgadzalo najpierw encyklika HV a potem NOM ...
ponad 2 lata temu / Servus
 
Paweł VI nie promulgował mszału z nową liturgią, tylko go zwyczajnie opublikował i zmusił kapłanów, by odprawiali nową liturgię. Żadnej promulgacji nie było.
ponad 2 lata temu / Salus
 
Kościół Katolicki jest WIDZIALNY. A więc nowy katakumbizm wyznawany przez sedewakantyzm jest herezją. Nie ma innego, podziemnego ogólnoświatowego Kościoła Katolickiego. Odchodząc do katakumb, osłabia się WIDZIALNY Kościół Powszechny.
ponad 2 lata temu / aaa
 
Wikileaks podało, że BXVI został zmuszony do abdykacji. W akcji brał udział Soros, H.Clinton i Obama. W świetle tych dokumentów wybór F jest nieważny. Jedynym prawdziwym papieżem jest ciągle żyjący BXVi. F. Jest nominatem kardynała Martiniego, od dawna przygotowywany do objęcia funkcji. Księga Prawdy już wprost się potwierdza!
ponad 2 lata temu / Zorrro
 
do Lord Licze - jeśli chodzi o ostatni fatalny sobór to za bardzo się nie przywiązuj do tego, co uchwalił, bo sam sobór się określił jako niedoktrynalny. Można zatem uznać, że wszystkie jego dokumenty obowiązują tylko o tyle, o ile nie są sprzeczne z wczesniejszym magisterium Kościoła. A więc prawie wszystko można podważyć co ten sobór wyprodukował.
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Lordzie....mylisz się co do SV2 że to NIE źródło chaosu w KK....TO JEST siedlisko zarazy nb POTĘPIONEJ przez KK MODERNIZACJI...nigdy nie było,tak aby heretyków, syjonistów, islamistów KK uważał za BRACI W WIERZE..Nigdy nie było tak aby ANTYSAKRAMENTALNOŚĆ była w KK chołubiona i życie w CUDZOŁÓSTWIE wbrew VI i IX PB i KPK 915 USPRAWIEDLIWIANE,.. nigdy nie było tak w KK aby monstrum subiektywizmu i sytuacjonizmu materię grzechu śmiertelnego ... NEGOWAŁO i PB ŁAMAŁO,i Kodeks Prawa Ewangelicznego NISZCZYŁO...Nigdy nie było tak,w GN jest napisane, ze papież o higienę psychiczną się troszczy,NIE CZYTA wypowiedzi jak sam mówi duchownych rygorystów...Nigdy nie było tak, by papież morderców niewinnych dzieci orderami NAGRADZAŁ...skandal z aborcjonistką to potwierdza...Nigdy nie było,tak by papież nauczał, że nie ma potępienia w Al ta herezja w VIIIrozdziale się znajduje..Nigdy nie było tak,by Papież nie dbał i nie troszczył się o ZBAWIENIE, tylko głosił równość,wolność i brster
ponad 2 lata temu / Megi
 
A ja ubolewam nad tym, że Autor tekstu mniej lub bardziej świadomie zrzuca całą winę za obecne zamieszanie doktrynalne i moralne zrzuca na Sobór Watykański II !!!! to daleko idące i niezwykle niebezpieczne uproszczenie! Kto zna historię rozwoju dogmatów od Nicei ten wie, że SOBORY SIĘ NIE MYLĄ - ale zawodzi ich RECEPCJA ! Zrozumcie to - inaczej walcząc z jednymi błędami popadniecie w inne. Nie mam tu na myśli krytycznej refleksji nad teologią SV II, czy też reformą liturgiczną. Ale chodzi mi o sposób podejścia do Soboru i traktowania go jak zła modernizmu w Kościele. Tacy wielcy teologowie jak choćby Congar, Wojtyła/Jan Paweł II, Ratzinger/Benedykt są świadkami mocy Ducha Świętego obecnego pośród Ojców Soboru reprezentujących Ecclesiae oikumenica. Poczytajcie traktaty teologiczne sprzed Soboru - jakie tam było nastawienie do człowieka, jaka rozbieżność zdań, jakie rozumienie Boga - to może was otrzeźwi.
ponad 2 lata temu / Lord_Licze
 
Bez paniki, trzeba ufac Panu Bogu, ze takie spokojne dzialania wystarcza. "BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGA"
ponad 2 lata temu / Gm
 
Przyłączam się do podziękowań za publikację tego tekstu. Spotkanie 7 kwietnia jest niezwykle potrzebne, gdyż niestety widać wyraźnie, że wszelkie "synowskie prośby", "korekty" i "upomnienia" nie robią wrażenia na obecnym papieżu. Wręcz przeciwnie - stojąca za nimi niestety bardzo nieliczna grupa katolików ośmiela rewolucjonistów do kolejnych szokujących decyzji niszczących Kościół. Dochodzi nawet do tego, że jako akty Magisterium uznawane są opinie, kwestionujące powszechność obowiązywania niektórych Przykazań Dekalogu. W tej sytuacji lepszym wyjściem jest zastanowić się, jak przetrwać i zachować prawdziwą wiarę w czasie narastających prześladowań i szalejących herezji, których prawie nikt już za herezje nie uznaje. Wiem, że może dla wielu brzmi to jak egzaltowana przesada, ale naprawdę nadchodzi czas katakumb. Innych niż te starożytne, ale katakumb. Katakumb ery zaawansowanych technologii i niespotykanego nigdy wcześniej elektronicznego szpiegostwa.
ponad 2 lata temu / Romeus
 
Bardzo dziękuję Redakcji za przetłumaczenie i opublikowanie tego tekstu. To są bardzo ważne sprawy, o których do końca będą milczeć wszystkie pozostałe media. Właśnie teraz dokonuje się proces, z jednej strony otrzeźwienia a z drugiej strony odnalezienia jedności wszystkich grup i grupek, które mówią "dość burzenia Kościoła". Dziś już widać wyraźnie, że pod wieloma sutannami, togami, infułami a nawet kardynalskimi biretami, kryją się drapieżne wilki. Nie należy się burzyć, kiedy ktoś krzyczy "zdrada na szczytach Kościoła!". Ten krzyk, to nie odstępstwo, ale wierność. Spokojnie się wysłuchujmy nawzajem, żebyśmy mogli znaleźć jakiś ratunek we wspólnym działaniu. Inaczej nas zniszczą doszczętnie, bez wyjątku i bez miłosierdzia. Módlmy się za ten dzień 7. kwietnia, żeby przyniósł Kościołowi jakąś nadzieję.
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.