DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Duch Biedronia krąży nad Słupskiem. Władze narzucają edukację seksualną!

Duch Biedronia krąży nad Słupskiem. Władze narzucają edukację seksualną!

Choć Robert Biedroń zadeklarował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję prezydenta Słupska, to władze miejskie nie ustają w rewolucji edukacyjnej. Przekraczając kompetencje, Rada Miasta chce narzucić szkołom demoralizującą edukacją seksualną. 

 

Rada Miejska w Słupsku w jednej z uchwał przyjęła ,,Program wsparcia edukacji zdrowotnej młodzieży na lata 2018-2020”. Akt ten, pod pozorem troski o zdrowie uczniów, może wprowadzać zideologizowane, niebezpieczne dla nich treści. Ponadto, Program rodzi liczne wątpliwości prawnektóre w swojej analizie przedstawił Instytut Ordo Iuris. Czytaj tutaj.

 

Najważniejsza z nich dotyczy faktycznego braku kompetencji Rady Miejskiej w Słupsku do regulowania materii zawartej w uchwale. Żadne z podanych w uchwale przepisów nie mogą stanowić podstawy do przyjęcia wspomnianego Programu. Rada Miejska w Słupsku weszła tym samym w kompetencje Ministra Edukacji Narodowej. Zakres tematyczny zajęć prowadzonych w ramach Programu jest bowiem w praktyce tożsamy z przedmiotem wychowanie do życia w rodzinie. Analiza jego treści może jednak budzić poważne zastrzeżenia. Tym bardziej, że kierowany do realizatorów Programu (organizacji pozarządowych), nieprecyzyjny wymóg „posiadania udokumentowanego doświadczenia w pracy szkolnej w zakresie edukacji seksualnej” pozostawia szeroki margines na uznaniowe kwalifikowanie organizacji mających, jak stanowi załącznik do uchwały, „zwiększać świadomość” uczniów w obszarze seksualności.

 

W uchwale brakuje także postanowień o dobrowolności wprowadzenia Programu. Wynika z tego możliwość wywierania presji na szkoły by go realizowały. Uchwała nie wspomina także nic o tym, aby to rodzice mogli ostatecznie rozstrzygać o obecności wspomnianych organizacji na terenie szkoły i o udziale dziecka w prowadzonych przez nie zajęciach.

 

„Wobec zdarzających się przypadków nieinformowania rodziców o obecności w szkole organizacji propagujących obyczaje grup LGBT, utożsamiających się z ideologią gender i promujących wulgarną edukację seksualną, coraz większą odpowiedzialnością i uwagą w tym zakresie wykazywać się muszą sami rodzice. Ich naturalnym sojusznikiem w realizacji konstytucyjnego prawa do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami powinny być władze samorządowe. Tymczasem Rada Miejska w Słupsku zdaje się to prawo marginalizować” – skomentował mec. Rafał Dorosiński z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.

 

W tym kontekście warto przypomnieć, że w ramach akcji "Chrońmy dzieci" Instytut Ordo Iuris wspiera rodziców, których prawa nie są respektowane lub są kwestionowane. Każdy, kogo dziecko, bez wcześniejszej zgody rodzica, wzięło udział w zajęciach prowadzonych w ramach „Programu wsparcia edukacji zdrowotnej młodzieży na lata 2018-2020” lub w przypadku innych wątpliwości dotyczących tego Programu (w tym zajęć „antydyskryminacyjnych” i „równościowych”) może zgłosić się do Instytutu po pomoc prawną.

 

 

Źródło: OrdoIuris.pl

ged

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maria II: Pani dobrze myśli, tylko już niestety nieaktualnie. Za takie myślenie dzieci są odbierane. Mojego syna udało się w porę ewakuować do Polski, zanim został tak wyedukowany lub odebrany. Spędził lata w internatach. Teraz to samo prawo będzie działać wkrotce i tu. Radzę szukać póki co szkół prywatnych. Nawiasem mówiąc, gdzie bunt nauczycieli?
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Kawał stary jak świat. Ja osobiście usłyszałem go jakieś 20 lat temu (z powodu wulgaryzmów w nim zawartych nie przytoczę go, zainteresowani poznaniem winni sami poszukać w internecie jeżeli nie znają). Prędzej by założono prezerwatywę na banana lub ogórek, bądź przedmiot podobny. To musiałby być bardzo mały globus aby pierścień u nasady prezerwatywy się przez niego przecisnął. Ja wiem, że kłamstwa się dobrze sprzedają, zwłaszcza jeżeli są zgodne z ideologią przez nas wyznawaną, ale jeżeli chcemy zwalczać antykoncepcje i nawoływać do czystości seksualnej to może jednak lepiej opierajmy się na faktach bo to właśnie przez takie bzdury młodzież postrzega nas jako idiotów w temacie i chętniej garnie się do seksedukatorów.
ponad 1 rok temu / Do Nauczycielka
 
Moje dzieci nie uczęszczałyby na takie lekcje i dyrekcja mogłaby mi podskoczyć. Za edukacje moich dzieci odpowiadam ja i mój mąż, żadna szkoła nie będzie butami wchodziła w sfery dla nas zastrzeżone.
ponad 1 rok temu / Maria II
 
Niestety nie tylko zajęcia edukatorów seksualnych są zagrożeniem. Ostatnio moi uczniowie nie chcieli patrzeć na globus i mieli jakieś dziwne skojarzenia. Okazało się, że w poprzedniej szkole pani od biologii uczyła ich zakładać prezerwatywy i ćwiczyła to... na globusie!
ponad 1 rok temu / Nauczycielka
 
Nad Słupskiem krąży b.zły duch, ale na pewno nie Biedronia! Jego duch grzecznie siedzi sobie w nim, tyle że jego za mordę trzyma duch znacznie większy i mocarniejszy, który sobie potem, tak jak w "listach starego diabła do młodego", po prostu go schrupie na zakąskę. Ale czy Słupsk jest tu w RP takim wyjątkiem?! A Sopot z gorszycielem roku, a Gdańsk z programem deprawacji dzieci, a w ogóle jest miasto gdzie Dekalog jest naprawdę broniony i przestrzegany?! Nie mówię o pojedynczych przypadkach, ale o całych kadencjach władz! Aż po Premiera, Prezydenta no i tego no - PREZESA!!! Gdzie broniona jest Prawda i Dobro?! Tylko nie mówcie mi że w KEPie . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Można się zalamac jak to zatrzymać!
ponad 1 rok temu / Ona
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.