DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Dublin: fryzjer męski odmówił ostrzyżenia transgenderowej kobiety. Zapłaci wysoką grzywnę

Dublin: fryzjer męski odmówił ostrzyżenia transgenderowej kobiety. Zapłaci wysoką grzywnę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zakład fryzjerski w Dublinie zapłaci 5000 euro grzywny za odmowę ostrzyżenia kobiety uznającej się za transgenderowego mężczyznę. Sąd uznał to za złamanie prawa zakazującego dyskryminacji.

 

Transgenderowa Lee McLoughlin wyraziła swe „absolutne podekscytowanie” wyrokiem Workplace Relations Commission (sądu zajmującego się wydarzeniami w zakładach pracy). Stwierdziła, że nie mogła spodziewać się lepszego rezultatu.

 

Lee McLoughlin poszła do fryzjera Charlie’s Barbers 24 września. Pracownica firmy odmówiła jednak skrócenia włosów, twierdząc, że firma nie strzyże kobiet. Wynikało to z kontraktu zawartego z sąsiednim zakładem fryzjerskim – gdzie skierowała klientkę. Wykonanie usługi narażałoby zatem jej pracodawcę na umowne kary.

 

Przed sądem transgenderowa osoba stwierdziła, że odpowiedź fryzjerki naraziła ją na stres, gdyż ta wypowiedziała się przy wielu świadkach – innych klientach. W efekcie opuściła lokal w stanie szoku.

 

 Stwierdziła też, że padła ofiarą dyskryminacji na mocy ustawy o równym statusie z powodu swej płci (gender). Dodała, że uczyniła, co w jej mocy, by wyglądać jak mężczyzna. Argumentację tę uznał sędzia, podkreślając, że doszło do dyskryminacji ze względu na gender i złamania prawa.

 

Zakład tłumaczył, że fryzjerka nie chciała nikogo obrazić i kierowała się interesem pracodawcy i jego instrukcjami. Wyjaśnienia te nie pomogły jednak uniknąć nałożenia kary na Charlie’s Barbers.

 

Źródło: thejournal.ie

mjend

 


DATA: 2018-07-30 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy osoby z wrodzonymi wadami płci muszą być na każdym kroku wykorzystywane w walce polityczno-ideologicznej? Są jej głównymi ofiarami. Człowiek bez rąk i nóg jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a ludzie o których mowa, stają się problemem całego świata. Czym się różnią nożyce fryzjera męskiego i damskiego? Co w tym intymnego ostrzyc głowę u fryzjera? Niekiedy z ulicy widać, że ludzie się strzygą.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Fryzjer ma prawo strzyc kogo chce, gdzie chce, kiedy chce i za ile chce. Dziękuję.
ponad 1 rok temu / trooper
 
a jakby zwykła kobieta chciała sobie ogolić głowę np żeby uprzedzić wypadanie włosów przy raku albo z jakiegokolwiek innego powodu? to u fryzjera trzeba sie tłumaczyć? walka z patologia nie może być groteskowa
ponad 1 rok temu / halo
 
Ludzka glupota także genderowanie ma granic.Jak Wszechświat.
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
W d.... sie poprzewracało tym wszystkim lewackim genderom !!!!! Od dłuższego juz czasu "Prawa człowieka" służą do walki z człowieczeńśtwem.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.