DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Drzwi do Kaplicy Sykstyńskiej zostały zamknięte

Drzwi do Kaplicy Sykstyńskiej zostały zamknięte
fot. reuters / forum

115 kardynałów-elektorów złożyło już przysięgę. Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych ksiądz Guido Marini wydał polecenie "extra omnes" i wszyscy, którzy nie biorą udziału w konklawe opuścili Kaplicę Sykstyńską i drzwi do niej zostały zamknięte. Około godziny 20 okaże się czy papież został dziś wybrany, czy jutro odbędą się kolejne głosowania.

 

W Kaplicy Sykstyńskiej pozostali tylko – oprócz kardynałów-elektorów – mistrz papieskich ceremonii liturgicznych i kard. Prosper Grech, który wygłosi dla nich rozważanie. Następnie kard. Grech i ks. prał. Marini opuszczą Kaplicę Sykstyńską, zaś po wspólnej modlitwie sekretarz przewodniczącego konklawe kard. Giovanni Battista Re zapyta, czy można przystąpić już do rozpoczęcia czynności związanych z wyborem. Jeśli padnie pozytywna odpowiedź, kardynałowie przystąpią do głosowania.

 

Dostęp do miejsca wyboru 265. Następcy Świętego Piotra od tej pory mają jedynie: substytut Sekretariatu Stanu, abp Angelo Becciu; sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami, abp Dominique Mamberti; prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein; zakonnicy i zakonnice pracujący w zakrystii papieskiej; kapłani, którym powierzono zadanie spowiedników na czas konklawe; komendant Gwardii Szwajcarskiej, płk. Daniel Aring; a także osoby pomagające przy konklawe, upoważnione do obecności i dysponujące właściwym dokumentem, które dzień wcześniej złożyły przysięgę o zachowaniu w tajemnicy przebiegu konklawe – w sumie około 90 osób.

 

Źródło: KAI, tvp.info

pam


DATA: 2013-03-12 18:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 7 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.