DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Drwi z Kościoła czy z własnych słuchaczy? Donald Tusk broni prowokatorki i… nawołuje do zgody

Drwi z Kościoła czy z własnych słuchaczy? Donald Tusk broni prowokatorki i… nawołuje do zgody
Fot. R. Woźniak / Forum

Zatrzymanie przez policję autorki bluźnierczej grafiki, powielonej i rozlepianej na toaletach oraz przy śmietnikach, „nie mieści się w głowie” Donalda Tuska. Podczas wygłoszonego w Poznaniu przemówienia przewodniczący Rady Europejskiej posłużył się przykładem lewicowej prowokatorki jako rzekomym dowodem na łamanie w Polsce wolności myśli i tłumienie artystycznej wrażliwości.

 

Były premier wziął udział w stolicy Wielkopolski we wtorkowych, uroczystych obchodach stulecia Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Treścią swej przemowy potwierdził, że utożsamia się z mocno zaakcentowanym kilka dni wcześniej w Warszawie ostrym, antykościelnym kursem totalnej opozycji.

 

Przemówienie Tuska utrzymane było w przewrotnej konwencji. Dawny szef Platformy Obywatelskiej nawoływał do zgody i pojednania, równocześnie stając po stronie obrzydliwej, antykatolickiej kampanii, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach. Wszystko pod proporcem wolności słowa i twórczej swobody.

 

– Europa będzie Europą tak, jak ją wybraliśmy i Polska będzie wolnościową demokracją – taką, o jaką walczyliśmy – póki nikt nikogo nie będzie straszył, prześladował, więził za przekonania, ekspresję myśli czy artystyczną wrażliwość – mówił.

 

Gość poznańskich uczelni zaszokował porównaniem Maryjnego wizerunku – sprofanowanego symboliką ruchu wojujących homoseksualistów – z dziełem Hansa Memlinga eksponowanym w trójmiejskim muzeum.

 

- W wielu miejscach w Europie jest rzeczą naturalną, że ludzie wymieniają się kontrowersyjnymi poglądami. Natomiast inna informacja, niestety, obiegła prawie cały świat. Informacja o tym, że została zatrzymana i przez wiele godzin przesłuchiwana autorka pewnej grafiki, kontrowersyjnej, Matka Boska z tęczą w tle – ubolewał niegdysiejszy lider PO.

 

- Jako gdańszczanin mam okazję obcować od urodzenia z podobnymi dziełami. Jedno z nich wisi w Kościele Mariackim. To kopia obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. W centrum obrazu jest postać Chrystusa, w tle wielka tęcza. Od Iranu, przez Rosję, po Hiszpanię i Anglię oraz USA, wszyscy zauważyli ten przedziwny fakt. Odnotowałem, że zatrzymana, dziękując w internecie za wsparcie jakimś swoim przyjaciołom, napisała: „jestem bardzo zmęczona, ale przede wszystkim w głowie mi się to wszystko nie mieści”. Powiem szczerze, mi też to się nie mieści w głowie – przekonywał Tusk.

 

- Pamiętamy, jak wielkie wzburzenie wywołała likwidacja uniwersytetu na Węgrzech. U nas też ostatnio rozpętała się burza po jednej z wypowiedzi na Uniwersytecie Warszawskim. Byłem wtedy obecny na miejscu. Ta gorączka przysłoniła istotę problemu. Kluczowe pytanie moim zdaniem brzmi: ile wolności na uniwersytetach? Po co nam uniwersytety? – pytał na UAM „prezydent Europy” choć nie sposób przypomnieć sobie by stanął kiedyś po stronie, na przykład obrońców życia, cenzurowanych na polskich uczelniach.

 

- Paderewski powiedział kiedyś: żadne stronnictwo ojczyzny odbudować nie zdoła. Do tego dzieła trzeba wszystkich sił i serc. Niech żyje Polska, zgoda, jedność, a ojczyzna nasza wolna żyć będzie po wsze czasy – zakończył Tusk, trudno stwierdzić: szydząc czy licząc na skrajną naiwność słuchaczy.

 

 

Źródła: 300polityka, onet.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-05-08 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W głowie się nie mieści panu T?Ale jak trza było za wszelką cenę wygrać wybory,to mieściło się w głowie żeby wziąć ślub kościelny po dwudziestu kilku latach cywilnego małżeństwa?I jeszcze to mocno rozgłosić,że nawrócił się,uznał błąd pożycia niesakramentalnego i z pompą wziąć ślub w kościele?To jest dopiero nienormalność żeby igrać z Bożymi przykazaniami dla miernych celów politycznych.Bo one są mierne,nawet jeśli sowicie opłacane.Pieniędzmi nie zdobędziesz ludzkiego szacunku,nie zaskarbisz sympatii otoczenia i nie wygrasz z Bogiem,nawet jeśli traktowany jest jako "wizja artystyczna".A spróbowałby tak powiedzieć o tych,których nam tak usilnie swego czasu za pomocą koleżanki Ewy chciał wepchnąć.Wtedy byśmy dopiero zobaczyli jaki to bochater.Do dziś obowiązuje odwieczna prawda,jeśli za obrazę ponosi się konsekwencje utraty życia,to siedzi się cicho i nie obraża niczyich wierzeń.Krzyczą zaś o artyźmie tam gdzie doskonale wiedzą,że konsekwencji nie poniosą.
3 miesiące temu / taa,jasne
 
Tusk powiedzialcos waznego,dogadac sie Polacy, zamiast szczuc wzajemnie. Zgoda buduje.
3 miesiące temu / Pull up
 
Donald Tusk będąc premierem wydał polecenie represjonowania Pawła Zyzaka za napisanie pracy magisterskiej o Lechu Wałęsie. Ujawnione przez Zyzaka fakty nie podobały się Tuskowi i jego partii. Donald Tusk odpowiada również za atak o szóstej rano 8 funkcjonariuszy ABW na mieszkanie licealisty , który uruchomił strone interneteową Antykomor.pl. Donald Tusk, będąc premierem, doprowadził do usuniecia redaktora naczelnego Faktu za lekko krytyczne artykuły.Z takiego samego powodu doprowadził do zmiany właściciela gazety Rzeczpospolita. Co skutkowało usunięciem delikatnie krytykujących go dziennikarzy.W Białymstoku policja z polecenia Donalda Tuska aresztowała kilkuset miłosników piłki nożnej. Zatrzymani przez policję Polacy zostali nastepnie ukarani bardzo wysokimi mandatami za transparent "Donald matole twój rząd obala kibole".Donald Tusk jako wielki sukces swojegop rządu przedstawił umowę ACTA, której głównym celem było zniszczenie wolnosci słowa w internecie
3 miesiące temu / Mirek
 
D.Tusk to wyjątkowo cyniczny, polskojęzyczny polityk. Byłoby tragedią, gdyby powrócił na naszą scenę polityczną w charakterze lidera formacji, która od zawsze stanowi jego zaplecze.
3 miesiące temu / Karol
 
Jezeli Tusk kocha tego typu artystycznosc to niech sie wynosi z Polski. Polacy nie potrzebuja takich, ale czy to wogole sa artysci? Niewiadomo jak takich ludzi nazwac, ktorzy zawstydzaja nasz kraj. Co to za mezczyzna z tego Tuska? Najlepiej to niech sobie kupi teczowe garnitury I pomaluje swoj samochod artystycznie teczowo to wtedy bedzie sie cieszyl. Ale czy jego zona I dzieci I wnuki beda sie cieszyc z takiego meza I dziadka? Czy on naprawde juz stracil rozum ten chlop? Nasze universytety poniza do dna. Wstyd Tusk wstyd!!!!
3 miesiące temu / czlowiek
 
Tęcza normalna, obecna w kulturze i w Bibli ma 7 kolorów. LGTB przyjęło sobie za symbol 6 kolorowych pasków początkowo było ich 8 przypominających umowny obraz tęczy, która w rzeczywistości ma kolory zmieniające się w sposób ciągły. Nie sądzę, żeby tak inteligentny człowiek tego nie wiedział. Więc jakże przewrotnym jest porównywanie symboliki tęczy na obrazie w kościele do pasków propagujących de facto niszczenie wartości. Obraz tego człowieka i tyle. Proponuję, aby jakiś muzłumański plakacik okraszony 6 kolorowymi paseczkami walnął sobie na limuzynie w Brukseli, tak dla artystycznego wyrazu wolności i udowodnił jakim prześladującym państwem jest Polska.
3 miesiące temu / Symbolika
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.