Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

„Drugi Mojżesz, pierwszy fuhrer” - czyli co wiemy o Marcinie Lutrze?


Pięćset lat temu zaczęła się reformacja. Mówi się o niej różne rzeczy, podobnie jak o jej twórcy – Marcinie Lutrze. Które z pism dla katolików odważyło się, by napisać prawdę o augustianinie z Wittenbergi? 


DATA: 2017-01-10 11:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Parcie na wschód straciło sens ze wzg na chrzest i siłę militarną Polski. Wyprawy krzyżowe nie rozwiązały problemu a więc kościół katolicki nie miał dla Niemców i zachodu siły ekspansji. Trzeba było go odrzucić chociażby po to aby umocnić dotychczasowe zdobycze Brandenburgii i Prus. I elektorzy tych domen właśnie pomogli Lutrowi. Niestety to cała prawda reformacji
ponad 1 rok temu / Mazur
 
Związał się z "brzydką babą" ex cysterką i cierpiał ogień za życia ))). Dziś wiele małżeństw ma taki "protestancki" przebieg. Palą się i żarzą. Próbował ten "ogień" zagasić alkoholem i obżarstwem. I tak jakby religia doprowadziła go do jakby samobójstwa.
ponad 1 rok temu / Leo
 
To nie była żadna "reformacja",tylko deformacja. A Luter zwykłym pieniaczem i psychopatą.
ponad 1 rok temu / as
 
,,Zawsze wierni,,Cały nr poświęcony ,, deformacji,,. Polecam gorąco.
ponad 1 rok temu / Cykloza
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 81 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.