DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Drogi sprzęt dla polskiej armii zalega w magazynach. Winnych brak

Drogi sprzęt dla polskiej armii zalega w magazynach. Winnych brak
fot. mon.gov.pl

1,5 mln zł wydała rok temu polska armia na nowy sprzęt umożliwiający pilotom wojskowym wykonywanie lotów nocą. Sprzęt, zanim został użyty, trafił jednak do magazynów i tam już został. Na jak długo?

 

Spośród trzech oferentów, którzy stanęli do przetargu na nowy sprzęt dla pilotów, wyłoniona została… bułgarska firma Korporacja Wschód, lider konsorcjum Optix. Znacznie gorzej została oceniona na przykład oferta polskiego Bumaru.

 

Polskie wojsko zapłaciło więc Bułgarom 1,5 mln zł za sprzęt po czym… trafił on do magazynu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Zgodnie z umową sprzęt noktowizyjny - gogle - zostały dostarczone do 3. Regionalnej Bazy Lotniczej w Kutnie” – twierdzi pion prasowy MON. Przyznał też, że piloci ich nie używają. Powód? „Trwają procedury, których ukończenie warunkuje wydanie polecenia o wprowadzeniu pozyskanego sprzętu wojskowego na wyposażenie Sił Zbrojnych”.

 

Jednak trudno powiedzieć, o jakie procedury może chodzić, ponieważ nie ma o takich mowy w ustawie o zamówieniach publicznych, a także regulaminach wojskowych.

 

Jednak jak twierdzi MON chodzi o procedury wdrażania sprzętu do użytku, Kończą się one dopiero wtedy, gdy regionalny przedstawiciel wojskowy zatwierdzi jego odbiór. Jednak dotąd nic takiego nie miało jeszcze miejsca.

 

A sprzęt, mimo, że nieużywany, jest wadliwy. Był już raz serwisowany. Jeśli nikt nie potwierdzi jego odbioru, to po dwóch latach minie okres jego gwarancji i wtedy polska armia będzie musiała inwestować dodatkowo w naprawę wadliwego sprzętu.

 

Czy można w związku z tym pociągłość kogoś do odpowiedzialności za to zaniedbanie? „Nie można – twierdzi MON – mówić o prowadzeniu jakiegokolwiek śledztwa, jeżeli procedury wdrażania do użytkowania wciąż trwają. Wszczynanie jakiegokolwiek postępowania do czasu zakończenia procedur jest bezpodstawne”.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

ged


DATA: 2013-10-02 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest największy bałagan - w wojsku
ponad 6 lat temu / matros
 
a generał Skrzypcza(y)k (przepraszam Pana Generała - uciekło mi prawidłowe nazwisko), tak jak kiedyś p. Szeremietiew chciał zrobić z tym porządek, i obaj zostali pod fałszywymi oskarżeniami odsunięci ze swoich stanowisk; co ciekawe łączy te sprawy podobno osoba "chrabiego"
ponad 6 lat temu / jaro
 
Znaszli ten kraj, gdzie w ciągu 25 lat przekręcono kilka bilionów złotych?
ponad 6 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.