DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Proponuję autorowi napisanie książki z przed tytułem Jak między Odrą a Bugiem......Na obecną chwilę polecam ku rozważeniu i głębokiej analizie materiał następujący:https://www.youtube.com/channel/UCzrNqGVsXhiQ3iqT9jzArug
ponad 1 rok temu / stefan
 
Szczerze? Już przestało mnie to interesować! Mleko się wylało, a raczej: gangrena zainfekowała już cały organizm. Lekarstwem jest amputacja!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ja bym raczej zadał pytanie czy Watykan w ogóle chce i zamierza powstrzymać to niemieckie postępactwo?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Niemcy w globalizacji idą jak czołg. Na wszystkich frontach lewactwo. Kościół niemiecki powinien zostać wykluczony, jako całość, z religii/wiary katolickiej.
ponad 1 rok temu / grimm
 
To takie powstrzymywanie, aby tylko formalnej schizmy nie ogłosili czyt. aby kasa nie przestała dopływać.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
pytanie powinno brzmieć: czy ma zamiar powstrzymywać bo mam wrażenie że nie ma takiej woli a wręcz jest poparcie
ponad 1 rok temu / zz13
 
Oba synody mają słuzyc do narzucania punktu widzenia mniejszości zdecydowanej większości i przedstawiania tego jako wola ludu . Zdaje sie , że w tym miejscu jest miękkie podbrzusze nowoproetstantów z niemieckiego i południowo-amerykańskiego episkopatów. Poważniejsza manifestacja w Niemczech odebrałaby pełnomocnictwa kardynałowi Marxowi i jego poplecznikom. Na pewno oba synody w jednym czasie mają stworzyć wrażenie reprezentowania głosu kosciola w skali całego swiata . Można sie spodziewać chaosu w Niemczech i Ameryce Południowej. To nie musi byc tak jednoznacznie złe. Ludzie nie chcą kościoła załozonego przez kardynała Marxa, bo jeśli ktos zrywa z Ewangelią , to nie pootrzeba mu jego,Marxa, asysty . Gdy na własne oczy zobaczą owoce nowoprotestantów , to raczej wrócą do prawdy.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Za późno. Niemców nic nie powstrzyma. Niemcy, Niemcy ponad wszystko. Znów doszli do przeświadczenia, że mają monopol na rację, jak kilka razy w swojej historii. Tym razem czasy ostateczne demon prowadzi ich w stronę destrukcji Kościoła - ostatniej siły na planecie zdolnej przeciwstawić się złu.
ponad 1 rok temu / Tom Bombadil
 
"Ohyda spustoszenia" za progiem...
ponad 1 rok temu / karol
 
,,Droga synodalna" - abyśmy poznali czym jest jedność Kościoła katolickiego...
ponad 1 rok temu / Nickname
 
Czy tylko ja mam wrażenie, że wszystkie strony mataczą, kręcą i oszukują?
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Jak to powstrzymać przecież Franciszek prze do zmian nie mniej niżeli episkopat niemiecki. Ojcze nasz zmienil a co dalej? Msza...
ponad 1 rok temu / Peryferia
 
@Jot: To nie jest zaprzeczenie, zniesienie, ale wypełnienie. Sam Jezus o tym mówi w Mt 5,17-18. "Apostoł powiada 2 Tm 2,13: 'Bóg pozostaje wierny, bo nie może się zaprzeć siebie samego'. A zaparłby się siebie samego, gdyby zniósł sam porządek swojej sprawiedliwości: wszak On sam jest swoją sprawiedliwością. I dlatego Bóg nie może dyspensować od tego, żeby człowiekowi było wolno zachowywać się nieporządnie wobec Boga lub nie poddać się porządkowi Jego sprawiedliwości, także od tych przykazań, które należycie ustawiają ludzi wzajem między sobą". - Tomasz z Akwinu, "Suma teologiczna", I-II, q. 100, a. 8
ponad 1 rok temu / M.
 
Watykan ma zatrzymac Niemcow ? Watykan idzie przeciez ta sama droga
ponad 1 rok temu / Georg
 
No i tak oto juz niebawem kosciol sie podzieli .
ponad 1 rok temu / Kosciol
 
Włos się na głowie jeży. Skandalem jest, że ci niemieccy progresiści maja wciąż tyle do powiedzenia w Kościele powszechnym. Jakim prawem tacy osobnicy jak Marx czy Kasper nadają ton synodowi amazonskiemu, skoro jednocześnie Stolica Apostolska musi ich pouczać w kwestii planowania reform na własnym podwórku? Cały tzw. episkopat niemiecki powinien zostać rozwiązany i powinien zostać powołany nowy, bo obecny to już nie są katolicy.
ponad 1 rok temu / Wernyhora
 
Strach sie bać, bo jak Niemcy zaczną coś reformować, to zawsze to kończy się tragicznie dla całego świata!!
ponad 1 rok temu / Król Artur
 
W Fatimie Matka naszego Zbawiciela powiedziała że Jej Niepokalane Serce na końcu zatriumfuje. To znaczy że wszystkie wysiłki sług szatana, czy to wewnątrz Kościoła, czy gdziekolwiek indziej i tak będą na nic. Sądzę że kard. Marx i jemu podobni "hierarchowie" powinien się nad tym zastanowić
ponad 1 rok temu / Turtelini
 
Wspominam z rozżewnieniem czasy Świętej Inkwizycji.
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
M - skoro Duch Święty sam sobie nie zaprzecza to do śmietnika 90% praw sterotestamentalnych. Nie pochodzą od Ducha Świetego.
ponad 1 rok temu / Jot
 
@TZ: Duch Święty sobie nie zaprzecza.
ponad 1 rok temu / M.
 
Czyli owa "synodalność", którą rozpoczął Franciszek, wysynodowała samego papieża. I teraz, gdy ma pić piwo, które sam nawarzył, woła "Dobrze, ale nie bawcie się beze mnie!". Michał Obrębski
ponad 1 rok temu / Michał Obrębs
 
Walka, która na niebie kiedyś się odbyła, Dotąd się jeszcze w świecie Bożym nie skończyła. Ciemność walczy z światłością, zło się ciągle sroży I chce świat opanować, znieść porządek Boży. Bo tu chodzi o dusze, by się nie dostały Na trony, które w niebie duchy postradały. Książę niebios, Michale, Tobie jest moc dana Przeciw zasadzkom wszelkim i złości szatana. Tyś odwiecznym zwycięzcą i pogromcą złego, Skróć władzę, zetrzyj pychę smoka przeklętego. ?Niechaj mu Bóg rozkaże? pokornie prosimy, Strąć mocą Bożą czarta w piekielne głębiny. O zwyciężaj tak dalej, jak zacząłeś w niebie, Walczącym dopomagaj, gdy wzywają Ciebie.
ponad 1 rok temu / Nick
 
A może Duch święty tego chce?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
A potrzebne były te wcześniejsze, a mało nieroztropne zachęty ze strony Franciszka?
ponad 1 rok temu / Karol
 
Wystarczy popatrzeć na kardynała Marxa. A kto tę "drogę synodalną" otworzył?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Rebelianci w akcji.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Watykan mógłby powstrzymać Niemców, ale czy będzie chciał? "To dopiero początek boleści", a ohyda spustoszenia ante portas.
ponad 1 rok temu / Noe
 
Że ci biskupi niemieccy nie boją sie wieczności w piekle. Przecież to zdrada Chrystusa. Czy oni rozumieją czym jest wieczność?
ponad 1 rok temu / nadia
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.