DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Droga Synodalna. Bp Georg Bätzing nie pokieruje forum o seksualności i homoseksualizmie

Droga Synodalna. Bp Georg Bätzing nie pokieruje forum o seksualności i homoseksualizmie
Źródło: bibel.tv

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, bp Georg Bätzing, nie będzie już współkierować pracami forum Drogi Synodalnej dotyczącego moralności seksualnej. Funkcję tę przejął inny niemiecki biskup. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna tej nagłej zmiany, bo oficjalny komunikat niczego nie wyjaśnia.

 

19 maja Konferencja Episkopatu Niemiec ogłosiła, że jej przewodniczący, bp Georg Bätzing, nie będzie już dłużej współkierować jednym z forum Drogi Synodalnej. Chodzi o forum „Życie w udanych związkach – przeżywanie miłości w seksualności i partnerstwie”, którego cel stanowi wypracowanie nowej moralności seksualnej, w tym zaakceptowanie homoseksualizmu, związków przed- i pozamałżeńskich oraz antykoncepcji. Bp Bätzing kierował tym forum razem z Birgit Mock z Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików.

 

Teraz zastąpi go bp Helmut Dieser z Akwizgranu. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, bp Bätzing, jako przewodniczący Episkopatu, nie jest w stanie kierować pracami rzeczonego forum.

 

Nie oznacza to jednak, by kierownictwo Drogi Synodalnej wycofywało się z zamiarów przeprowadzenia progresywnej rewolucji. Bp Bätzing popierał całkowite odrzucenie katolickiej moralności seksualnej i wypowiadał się na ten temat otwarcie w mediach; bp Dieser podziela takie stanowisko. Jeszcze w marcu tego roku zaproponował, by akceptować stosowanie antykoncepcji przez niektóre katolickie małżeństwa (na przykład posiadające już troje dzieci); twierdził też, że Kościół musi zmienić swoją ocenę homoseksualizmu.

 

Nie jest przy tym jasne, czy Droga Synodalna będzie odbywać się w pełni zgodnie z pierwotnym planem. Do pierwszego spotkania 230 członków Drogi w ramach tak zwanego Zgromadzenia Synodalnego doszło na przełomie stycznia i lutego obecnego roku. Ten początek został uznany przez kierownictwo Episkopatu oraz współrządzącego procesem Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików za wielki sukces. Wkrótce wydarzyło się jednak jedna po drugiej kilka rzeczy.

 

Najpierw swoją rezygnację z funkcji przewodniczącego Episkopatu ogłosił kard. Reinhard Marx, uchodzący za motor Drogi Synodalnej. Później papież Franciszek ogłosił adhortację apostolską Querida Amazonia, w której nie rozstrzygnął sprawy celibatu oraz diakonatu kobiet, którymi zajmuje się Droga Synodalna, a na co Niemcy liczyli. Wreszcie wybuchła epidemia koronawirusa, uniemożliwiając członkom Drogi urządzanie normalnych spotkań i przygotowywanie materiałów na późniejsze głosowanie.

 

Kolejne Zgromadzenie Synodalne, które ma podjąć już konkretne decyzje, zaplanowane jest na początek września tego roku. W wydanym w kwietniu komunikacie bp Bätzing oraz szef Centralnego Komitetu, Thomas Sternberg, zapowiedzieli, że termin się nie zmieni. W katolickich mediach niemieckich pojawiają się jednak głosy sugerujące konieczność odłożenia spotkania w czasie, a to w związku z niemożnością dokonania odpowiednich przygotowań.

 

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-20 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W obliczu takiej niegodziwości, pozostaje wołać o rychłą interwencję Bożą.
6 miesięcy temu / .
 
Nie mogą się dewianty niemieckie doczekać jak będą się mogli łajdaczyć z błogosławieństwem niemieckich hierarchów PODOBNO KATOLICKICH. Jeden Marks zaczął a drugi Marx skończy. Koło historii KK w Niemczech się zamknie z hukiem. Piekielnym hukiem. Sami marksiści w tych deprawowanych Niemczech. Komuś się religie pomyliły. Niech idą się łajdaczyć do heretyków protestantów. Tam każda sodomia jest OK. Jednej kary Bożej mało Czekają nas kolejne kary. Kwestia czasu.
6 miesięcy temu / ZMIERZCHA SIĘ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.