DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Droga Krzyżowa i procesja z udziałem biskupa przed ośrodkiem aborcyjnym

Droga Krzyżowa i procesja z udziałem biskupa przed ośrodkiem aborcyjnym
Fot. Catholic Diocese of Lincoln

Amerykański biskup James D. Conley poprowadził w ostatnich dniach nabożeństwa z modlitwą o powstrzymanie procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Odbyły się one nieopodal siedziby zbrodniczej organizacji Planned Parenthood, prowadzącej w całym kraju sieć ośrodków aborcyjnych.

 

Hierarcha odprawił w Wielki Piątek Drogę Krzyżową przed placówką PP w Lincoln, na terenie stanu Nebraska – napisał portal LifeSiteNews. Kilka dni wcześniej, we wtorek 27 marca, biskup Conley poprowadził procesję eucharystyczną wokół siedziby tej samej organizacji, która w całych Stanach Zjednoczonych dokonuje około 900 tzw. aborcji dziennie. W procesji uczestniczył ogromny tłum wiernych, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadził śpiewem chór studencki.

 

Portal przytacza słowa prof. Petera Kreefta, który zwrócił uwagę na ciekawą analogię. Otóż stwierdził on: „Aborcja to demoniczna parodia Eucharystii ze strony Antychrysta. To dlatego używa tych samych świętych słów w przeciwnym, bluźnierczym znaczeniu: To moje ciało”.

 

Profesor Kreeft poświęcił zagadnieniu aborcji kilka publikacji, w tym opublikowaną również w języku polskim książkę, zatytułowaną: „Aborcja. Trzy punkty widzenia”.

 

Z kolei ks. Frank Pavone z organizacji Priests for Life („Księża dla Życia”) stwierdził: „Chrystus daje swoje Ciało, aby inni mogli żyć; zwolennicy aborcji trzymają się swoich ciał, aby inni mogli umrzeć. Oddając swoje Ciało, Chrystus uczy sensu miłości: ofiaruję siebie dla dobra innych osób. Aborcja uczy przeciwieństwa miłości: ofiaruję drugą osobę dla własnego dobra!”.

 

„Te same proste słowa – dodaje ks. Pavone – zostają wypowiedziane z odległych krańców wszechświata, mając sens dokładnie sobie przeciwny”.

 

 

Źródło: LifeSiteNews

jjf

 

 

 


DATA: 2018-04-04 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak trzymać. Kościół Walczący!
11 miesięcy temu / Marek
 
Diecezja Lincoln w Nebrasce to tradycyjny katolicki rodzynek w USA. Nie ma w niej np. ministrantek. A jest sporo Mszy Trydenckich. Choć niewielka - ok. 120 000 katolików - wyświęciła w ostatnim czasie tylu księży co niektóre diecezje milionowe... I ważna rzecz, obecny biskup nie demoluje nic z tego, co wypracowali poprzednicy. Warto się tej diecezji przyjrzeć, jeśli ktoś planuje zrozumienie życia Kościoła w XXI wieku w "rozwiniętym" społeczeństwie. Że przyszłością Kościoła w takim społeczeństwie jest Tradycja.
11 miesięcy temu / vlad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.