DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Droga Kościoła w dobie kryzysu. Tego o Synodzie Młodych nie dowiesz się z oficjalnych przekazów

Droga Kościoła w dobie kryzysu. Tego o Synodzie Młodych nie dowiesz się z oficjalnych przekazów
FOT.Reuters/FORUM

Po co był Synod Młodych zwołany przez Franciszka? Formalnie spotkanie hierarchów dotyczyło spraw młodych i ich miejsca w Kościele. W praktyce – choć mówiono np. o tym jak słuchać młodych i od nich się uczyć – przemilczano ważne kwestie dotyczące chociażby drogi ku zbawieniu. Synod „przemycił” też ważne dla przyszłej drogi Kościoła zapisy. O tym wszystkim opowiadamy w filmowym reportażu PCh24.pl z Rzymu – „Synodalność w dobie kryzysu”. Premiera już 20 listopada!

 

Synod Młodych za nami. Czas w jakim się odbywał nie był dobry, bo spotkaniu towarzyszyła atmosfera skandalu związanego z ujawnionymi nadużyciami seksualnymi amerykańskich duchownych. Opinią publiczną wstrząsnęły listy abp. Vigano, mówiące o skali działania homoseksualnego lobby w Kościele, mającego spory wpływ na duchowieństwo.

 

„Należy obwieścić czas nawrócenia i pokuty. Należy przywrócić cnotę czystości wśród duchowieństwa i w seminariach. Należy walczyć z korupcją w postaci niewłaściwego wykorzystania środków i ofiar wiernych. Należy potępić powagę homoseksualnego zachowania. Siatki homoseksualne obecne w Kościele muszą zostać wyplenione (…)Błagam wszystkich, w szczególności biskupów, by zabrali głos, by zwalczyć ten spisek milczenia, który jest tak powszechny i donosić o przypadkach nadużyć, o których wiedzą, do mediów i władz cywilnych” – apelował abp Vigano.

 

O problemie homoseksualizmu i idącym za nim problemie wykorzystywania seksualnego nieletnich – przemilczanym w oficjalnych przekazach, także dotykających samego skandalu – otwarcie mówią Michael Voris, katolicki dziennikarz „Church Militant”, Edward Pentin, Watykanista z „National Catholic Register” oraz gość specjalny PCh24.pl, kard. Raymond Leon Burke. - Nie ma wątpliwości, że większość czynów, które popełniono, to czyny homoseksualne z udziałem młodych mężczyzn. Ta jawna wina moralna była jakoś w Kościele chroniona i w jakiś sposób nawet promowana. Musimy zająć się faktem, że istnieją księża, którzy przejawiają te skłonności i działają zgodnie z nimi – mówił hierarcha. Jak podreślił kardynał, nie stawia on tezy, że osoby homoseksualne zawsze molestują dzieci, ale mówi, że „księża, którzy molestowali dzieci, dokonali tego poprzez czyny homoseksualne z młodymi ludźmi”.

 

Mimo ujawnionego skandalu, lobby homoseksualne w Kościele nie zamierzało zatrzymywać procesów rewolucyjnych w Kościele i podczas Synodu Młodych podjęło próbę wprowadzenia do oficjalnych dokumentów terminu „LGBT”. Jaki cel przyświecał temu działaniu? Ile zmian idących w tym duchu udało się przeforsować w czasie spotkania z młodymi? O tym dowiedzą się Państwo z naszego reportażu.

 

Przygotowany dla Państwa dokument filmowy pokazuje nie tylko to, jak przebiegał synod, ale ukazuje jego kulisy i główne ustalenia. Okazuje się, że w ostatnim synodzie nie chodziło wcale o sprawy młodych, ale o synodalność jako taką. Przyjęte zostały bowiem zapisy, które mogą zmienić Kościół. O czym zatem hierarchowie debatowali, jakie ustalenia i w jaki sposób przyjęli, a jakie ważne tematy pominęli?

 

O wszystkim tym opowiada przygotowany przez PCh24.pl reportaż „Synodalność w dobie kryzysu”.

Premiera już 20 listopada! Tylko na PCh24.pl. Zapraszamy!

 

Już teraz możesz zobaczyć video-zapowiedź filmu:

 

MA

 

 


DATA: 2018-11-20 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli młodzi pragną zbawić swoją duszę? Napisany przez verbumcatholicum "Młodzież przyszłością Kościoła? Kościół przyszłością młodzieży."
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Apel abp Vigano jest głosem wołającego na pustyni duchowej hierarchów, którzy utracili wiarę nadprzyrodzoną, stali się nie wierzący z własnej winy, bo zakopali skarb wiary zamiast go pomnożyć. Stąd zepsucie moralne, sodomia i inne grzechy które chcą uprawomocnić /hulaj dusza Piekła nie ma/. W tym kontekście można przywołać Słowa, gdy PAN JEZUS MÓWI: Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łk 8,17-18). Wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, a kto nie słuchał Boga oddał się diabłu i tego widzimy owoce Synodu o Młodzieży. I tutaj znów PAN JEZUS MÓWI: Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie (J 15,6). Mowa o Piekle o ogniu. Niech Miłość Boża będzie z nami. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]ail.com
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.