DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Droga do Nieba wiedzie przez Krzyż

Droga do Nieba wiedzie przez Krzyż

Pijcie, przyjaciele Jezusa Chrystusa, pijcie z Jego kielicha goryczy, a staniecie się Jego przyjaciółmi. Cierpcie wraz z Nim, a z Nim zostaniecie otoczeni chwałą; cierpcie z cierpliwością, a nawet radośnie. Jeszcze tylko trochę, a potem wieczność szczęścia za chwilę cierpień.


Nie łudźcie się: odkąd koniecznym stało się, by Mądrość Wcielona weszła do Nieba przez Krzyż, trzeba wchodzić tam za nią tą samą drogą. W którąkolwiek stronę się zwrócicie, mówi Naśladowanie Jezusa Chrystusa, zawsze znajdziecie Krzyż: albo wybranego, jeśli podejmujecie go jak należy, z cierpliwością i radośnie z miłości do Boga; albo odrzuconego, jeśli niesiecie go niecierpliwie i wbrew sobie, jak tylu podwójnie nieszczęśliwych, którzy będą musieli mówić przez całą wieczność w piekle: Ambulavimus vias difficiles [Chodziliśmy po drogach trudnych]: Pracowaliśmy się i cierpieliśmy na świecie, a u kresu oto jesteśmy potępieni.


Prawdziwa Mądrość nie znajduje się na ziemi ani w sercu tych, którzy żyją dostatnio. Zamieszkała w Krzyżu do tego stopnia, że poza nim nie znajdziecie jej na tym świecie, tak bardzo wręcz zjednoczyła się i zespoliła z Krzyżem, że prawdziwie można powiedzieć, że Mądrość jest Krzyżem, a Krzyż Mądrością.


Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, Miłość Mądrości Przedwiecznej, w: Pisma wybrane, PROMIC, Warszawa, s. 198-199.


DATA: 2019-11-01 06:32
AUTOR: ŚW. LUDWIK MARIA GRIGNION DE MONTFORT
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.