DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rozwijający się kościół w Chinach był wielką nadzieją całego Kościoła. Była to bariera dla rozwoju komunizmu. Władze jak to często bywało w historii przeszly do kontrataku.
4 miesiące temu / A
 
Nie ma kompromisu z szatanem słowa ewangeli o tym mówią Albo wiara albo zatracenie Każdy kompromis prowadzi do nicości !Zejdz mi z oczu szatanie Kuszenie Chrystusa boli że w Watykanie zapomniano o braciach z Chin
4 miesiące temu / taki tam
 
Głos wołającego na puszczy. A co, Franciszek nie miał swiadomości, że podpisał wyrok na katolików chińskich?
4 miesiące temu / panda
 
Chyba nie muszą znać tej umowy. Gdyby było tam coś dobrego to można by było się powoływać na zapisy a jak nie to przecież będą musieli się jedynie podporządkowywac władzom, zrezygnować z moralności. Tamten kościół napewno nie będzie dla naiwnych że tak powiem.
4 miesiące temu / zg
 
@Ryś. Boli to, że zabijają go ,,swoi". Ale Chrystus o tym mówił i nauczał: JA JESTEM !!! Nie lękajcie się!!! No, to ufajmy i nie lękajmy się :, bo ,,któż jak nie Bóg"?
4 miesiące temu / Maria
 
Proszę pokazać kraj na świecie, gdzie Kościół nie jest zabijany.
4 miesiące temu / Ryś
 
@ taki tam Cały świat kupuje te wyroby.
4 miesiące temu / Ryś
 
Franciszkowi zdawało sie ,że gdy ustąpi z połowy swoich racji, wtedy to samo uczyni druga strona . Okazało się świat jest inny niz dziecięco naiwne wyobrażenia obecnego papieża. Franciszek , niemieccy biskupi i wspierajaca ich reszta utracili kontakt z rzeczywistoscią . Ich wizje są czysta utopią.Co jest wynikiem odejścia od Ewangelii. Postępowanie władz Chin jest przypomnieniem reguł , którymi rządzi sie rzeczywistość .
4 miesiące temu / Mirek
 
Jeśli papież popełnia błędy, bo jest człowiekiem, ale pytam dlaczego z uporem ich się trzyma i nie naprawia!!!???
4 miesiące temu / DNA
 
kupując produkty i wytwory made in China sami przykładamy swoją rękę w sprawie prześladowania katolików !Popieramy prześladowców Chrystusa!
4 miesiące temu / taki tam
 
Dramatyczny list kard. Zena do kardynałów: Kościół jest w Chinach zabijany W POLSCE TEŻ!!! I będzie coraz gorzej, jeżeli Chrześcijanie się nie obudzą. Boże ratuj Polskę. Boże, ratuj polski Kościół.
4 miesiące temu / Maria
 
Jak to możliwe, że biskupi chińscy, a zresztą wszyscy członkowie Kościoła w Chinach, nie zostali zapoznani z tekstem porozumieniami między papieżem a władzami Chin, które przecież ich dotyczy?! Widziałam wywiad z kardynałem Zenem, to przemiły, pokorny starszy człowiek. Franciszek z nim rozmawiał, obiecał i na tym się skończyło.
4 miesiące temu / L
 
Ecce Homo. Boże, ratuj Swój Kościół.
4 miesiące temu / Maria
 
Papieże są ludźmi i żaden nie potrafi zrozumieć potrzeb wszystkich wiernych, później niestety odbija się to na nas wszystkich bo otoczenie niekatolickie lub katolicy powierzchowni biora to za wadę Papiestwa jako takiego. Ktoś wychowany w ucisku komunistycznym rozumie w lot problemy krajów takich jak Chiny czy kraje Wuropy Wschodniej, za to może nie docnić rangi problemów świata zachodniego w stylu molestowanie przez księży, a ktoś wychowany w latynoskim terrorze prawicowym z kościołem ubogim i ciążącym ku tradycyjnej lewicy może nie rozumieć zupełnie, niestety, wschodu Europy a tym bardziej Dalekiego Wschodu i niebezpieczeństwa komunizmu. JMódlmy się do Ducha Świętego...
4 miesiące temu / Kasia
 
Jest grubo w ostatnich czasach. Naprawdę grubo. Biskupi nie ekskomunikują najgorszych odszczepieńców, nie wspierają tam gdzie trzeba...masakra.
4 miesiące temu / Jot
 
Słowa Kard Zen'a w pełni ukazują tło i kontekst watykańskiego ''bicie po łapach'' reprezentantki własnie tego - mordowanego - w Chinach Kościoła! Ogrom podłości nie do pojęcia!!!
4 miesiące temu / AndrzejBR
 
Jeśli prawdą jest to, co twierdzi JEm Ks. Kardynał Zen, a nie ma powodu, by uważać inaczej to cała sytuacja jest nie tylko smutna, ale i gorsząca. Z tych zdawałoby się "wyważonych słów" przebija wielki dramat jaki przeżywa, samotność w walce o wiarę jakiej doświadcza i odpowiedzialność za Kościół Powszechny, którą odważnie głosi. Gorszące w tej sprawie jest milczenie Kolegium Kardynalskiego, jak i... niestety samego Ojca Świętego. Oby Jego Świątobliwość jak najszybciej zajął się tym palącym problemem. Mam również głęboką nadzieję, że co do tekstu porozumienia Jego Eminencja Ksiądz Kardynał się myli. W innym wypadku na "Kimś" może ciążyć wielka przewina. Jeśli chodzi o działanie samego kard. Parolina wolę milczeć.
4 miesiące temu / Jakub
 
Oto efekty kolejnego błędu papieża.
4 miesiące temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.