DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Antyświadectwo to akurat sami sobie katolicy głoszą.
1 dzień temu / OLGA
 
Ks. Biskup mówi o Katolickiej Polsce w czasie gdy Ks.prof. A.Kobyliński publicznie wytłumaczył, że nie ma już Kościoła Katolickiego a jest NOWY kościół z nową sprotestantyzowaną nauką. Potwierdzeniem tego sa liczne bulwersujące wypowiedzi posoborowych, modernistycznych papieży a szczególnie p.Franciszka. Podobnie zmieniła się kalsyfikacja kto jest chrześcijaninem. Dziś do neokościoła należy cały lud boży włacznie z heretykami, protestantami, islamistami, buddystami, ŻYDAMI. Nadto, posoborowy neokościół z radością otworzył się na POSTĘP NAUKOWY i kulturalny świata czerpiąc garściami z doświadczeń ludzi i przybliżając sie do ich potrzeb i wrażliwości. Zatem to nie alergia tylko diabelska reakcja na SACRUM. Potwierdzeniem tego jest OPÓR/awersja wobec Mszy św. w rycie Tryd. i odrzucenie Św.Tradycji. Czy w dicezji Bp Milewskiego jest Msza Trydencka ? Czy uznano ją za alergen ?
2 dni temu / iskierka
 
gdybyż tacy mogli używać kija pasterskiego wszędzie, bez pytania nikogo o zgodę
2 dni temu / szpulas11
 
>W katolickiej Polsce jest coraz więcej środowisk, które mają alergię na chrześcijaństwo.
2 dni temu / iskierka
 
To nie alergia na chrześcijaństwo, ale na Rzym powszechny.
3 dni temu / Dbi
 
Za sprawą polskich biskupów w domach katolików, na ich książkowych regałach, znajdują się książki Jamesa Martina SJ, liberalnego heretyka, który uważa, że osoby o tendencjach homoseksualnych nie muszą żyć w czystości; Anselma Gruna, promotora gnostycyzmu Junga i psychologizacji duchowości; protestanckie książki skierowane dla kobiet, które promują niekatolickie postawy życiowe względem małżeństwa, odejścia, rozwody itp. w duchu egzystencjalizmu i sentymentalizmu. Strzeżmy się modernistycznych biskupów, którzy nie dbają o czystość wiary, ale swoimi działaniami od 60-lat przekształcają chrześcijaństwo w humanizm z zewnętrzną, chrześcijańską otoczką, w "chrystianizm bezdogmatyczny, to jest w szeroki i liberalny protestantyzm", jak to opisywał i potępiał papież Pius X w dekrecie "Lamentabili". Każdy biskup promujący współczesny ekumenizm i dialog jest współwinny tego zła.
3 dni temu / M.
 
Pismo św. nakazuje wystrzegać się fałszywych proroków i ludzi grzesznych. To, że świat odrzucił Syna Bożego i żyje wg własnych Praw Człowieka to wiadomo. Dlatego przestrzegajmy tego co NAKAZUJE Bóg...> pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz. Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie:?Chodźmy do bogów obcych, których nie znałeś ? i służmy im?, nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego."
3 dni temu / iskierka
 
Mój Boże, najlepiej wszystko zwalić na antyklerykałów, których nigdy nie brakowało. A może tak spojrzeć prawdzie w oczy i uderzyć się mocno we własne piersi? Każdy widzi, jaki udział w erozji chrześcijaństwa nad Wisłą ma modernistyczna, lawendowa, zmaterializowana hierarchia, która zdezerterowała w godzinę próby, opuszczając wiernych w potrzebie np. diecezja gliwicka, wybierając pielesze w pałacach i głosząc prymat doczesności z artefaktem zdrowia, zamiast wiary w życie wieczne. Nie ma się co dziwić, że zamaskowane kościoły bez święconej wody, która nagle ponoć ma zabijać i z posadzką pokrytą rozdeptanym Panem Jezusem jako skutek komunii na rękę, która ponoć ma być bezpieczniejsza, nie przyciągają, lecz odpychają ludzi, dla których najważniejsza jest wiarygodność. Kościół nużący się w naturalizmie przyrodzoności jako jedna z wielu agend ekologizmu, praw zwierząt wszak prawa człowieka są już passe, nikomu nie jest potrzebny. Wystarczy masoński ONZ.
4 dni temu / Gdzie jest Koś
 
mylenie pojęcia -wiara to głębokie przekonanie o czymś a religia to zewnętrze sposoby na jej okazywanie ,ceremonie,obrzędy ,wiarę masz w głowie i nikt ci jej nie zabierze nie musisz się jej wyrzekać ale ciągle tu piszecie ze obowiązkiem katolika jest napominanie grzeszących to niestety przyszły przykre czasy kiedy owce musza napominać pasterzy
4 dni temu / janka
 
mam zostawić wiarę bo dwóch kapłanów zgrzeszyło? Marna moja wiara oparta na ludzkich fundamentach .
4 dni temu / taki tam
 
@GreAnn. Nie popieram braku wody swieconej w kosciolach. Widok pustych kropielnic jest smutny. Ale akurat porownanie do basenow nietrafione. Woda w basenach jest np. chlorowana, ozonowana w celu wybicia drobnoustrojow wiec to co innego.
4 dni temu / nick
 
Nie bardzo rozumiem? Ateiści od zawsze tak mówią " Kościół to zło i wstecznictwo" Natomiast kiedy w podobny ton uderzają JE biskupi? JE bp Czaja w swoim komunikacie podtrzymał dyspense od udziału we Mszy dla osób uporczywie lękających się o swoje zdrowie. Ciekawe czy do sklepów tacy chadzają? Czyli tam nie czyha zło, a w kościele tak. Podtrzymał zakaz używania wody święconej. I to w czasie kiedy władzuchna łaskawie wyraziła zgodę na otwarcie basenów. Pluskający się nie chorują ale żegnający znakiem Krzyża umierają jak widać! Do kogo skierowane są te słowa???
4 dni temu / GreAnn
 
co do 9 latków to dobrze byłoby sprawdzić wydawnictwo JUT żeby nie wyjść na hipokrytę
4 dni temu / do Mt
 
A przecież wszyscy słyszeli o Cudach Eucharystycznych w Polsce i na świecie... W każdej cząstce konsekrowanego chleba jest Ciało i Krew Zbawiciela i pomimo to bezczeszczą Boga przez podawanie Go na dłonie głupich owiec które nawet nie wiedzą co tu się dokonuje. Jaka może być dla nich za to "nagroda"? Jeśli nie chcecie się nawrócić to poczytajcie o Piekle u Świętych mistyków, to może poprzez bojaźń Bożą postawicie się honorem i naprawicie błędy... Jeśli nie macie wiary, to leżąc krzyżem pod krzyżem módlcie do Boga Ojca o wiarę! Bo kończy się czas miłosierdzia co gołym okiem widać. Króluj nam Chryste!
4 dni temu / ry.janszarmach3
 
Zatem pokażcie to dobro, pokażcie kościół walczący, a nie ulegający absurdalnym zakazom i nakazom sanepidu w kwestii masek, przywróćcie Komunię do ust i obiecajcie, że nigdy już nie zamkniecie kościołów.
4 dni temu / garia
 
Powszechne bezczeszczenie Pana Boga poprzez podawanie Go na dłoń, bez miłości i miłosierdzia do Niego. Ludzie powracający do ławek, depczą nogami po Bogu który w okruszynkach upada gdzie popadnie, więc na co liczą ci którzy to spowodowali? Na miłosierdzie? Jeżeli nie chcą się nawrócić i naprawić swoich błędów to jak mogą oczekiwać nawrócenia od zgorszonych owiec?
4 dni temu / ry.janszarmach3
 
Dziwnym trafem najwięcej o źle w KK mówią ci, którzy promują naukę 4 latków masturbacji, 9latków wyrażania zgody na seks...
4 dni temu / Mt
 
W Kościele przeważa dobro, owszem jest Ks. Lemański czy Wierzbicki, ale to mniejszość. Zło emanuje z lewej strony. Kościół nikomu nie zaszkodzi, a wielu może pomóc.
4 dni temu / Michu.
 
owce apelują do pasterzy -praktykuj co głosisz
4 dni temu / ale
 
Bp Mirosław Milewski zapomniał wspomnieć o nadużyciach i błędach posoborowo-novusowych. Nie jest tak pięknie jak chce widzieć.
4 dni temu / Linkc
 
może raczej sprawmy żeby w kościele nie było zła ,wypieranie i szukanie winnych na zewnątrz nie pomoże
4 dni temu / ewa
 
apel do parafian a winni pasterze
4 dni temu / ale
 
W Warszawie sa wyspy dobra, ktore oblewa ocean koscielnego protestanckiego modernizmu ! ??? kto stoi za odsuwaniem BEATYFIKACJI PRYMASA WYSZYŃSKIEGO ? Kto w Kosciele Polskim to robi ? byly Jasnogorskie Dozynki, byla rocznica objawien Gietrzwaldzkich i.tysiace wiernych, a BEATYFIKACJI NIE MOZEMY SIE DOCZEKAĆ ! NIECH ks Biskup wypowie sie w tej kwestii przed pouczaniem owczarni.
4 dni temu / retro
 
Sami sobie drodzy biskupi i księża przez brak transparentności zaszkodzili, nie jest za późno aby z Bożą pomocą aby naprawić to co się zaniedbało.
4 dni temu / Janek
 
Mody ulegają ciągłym zmianom. Prawda - nie. Dlatego wiara katolicka jest niemodna, bo jest prawdziwa.
4 dni temu / sp
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.