DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Dramatyczny apel bpa Milewskiego: strzeżmy się tych, którzy głoszą, że w Kościele jest tylko zło

Dramatyczny apel bpa Milewskiego: strzeżmy się tych, którzy głoszą, że w Kościele jest tylko zło
Agnieszka Otlowska/Gosc Niedzielny / FORUM

W katolickiej Polsce jest coraz więcej środowisk, które mają „alergię” na chrześcijaństwo. Głoszą, że ono przeminęło, a katolicyzm jest niemodny - stwierdził bp Mirosław Milewski w parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Twierdzy), podczas wizytacji parafii, która buduje kościół.

 

Hierarcha zwrócił się do wiernych, aby budując Kościół – wspólnotę duchową i kościół murowany – budynek, nie zrażali się kłopotami, których nie brakuje. Wezwał, by pomimo wszystko i na przekór niesprzyjającym okolicznościom nieustawali w budowaniu kościoła parafialnego. Poprosił, by pamiętali, że w ostatecznym rozrachunku żyją dla Pana Boga, a nie dla siebie. Jako wierni swojej parafii, w środowiskach, w których żyją i pracują, w małżeństwie, w rodzinie, w gronie przyjaciół i znajomych – powinni dawać tego świadectwo.

 

W katolickiej Polsce jest coraz więcej środowisk, które mają „alergię” na chrześcijaństwo. Są ludzie, dla których różaniec z krzyżykiem jest po prostu naszyjnikiem, którzy śmieją się z rzeczy dla nas świętych. Dobrze znacie tych ludzi, oglądacie ich w Internecie i programach telewizyjnych, słuchacie ich złorzeczenia na katolików, na księży, na siostry zakonne; to ci, którzy głoszą, że w Kościele nie ma Boga, a jest tylko zło – powiedział biskup.

 

Dodał, że takim ludziom przeszkadza religia w szkołach, Kościół chcieliby zepchnąć do kruchty, marzą o świecie bez zasad, bez „Ojcze nasz”, bez konfesjonału. Bardzo się cieszą, gdy zmniejsza się liczba wiernych na niedzielnych Mszach świętych.

 

Oni głoszą antyświadectwo, omamiają swoimi zgubnymi ideami, że chrześcijaństwo jest niemodne, a katolicyzm dawno przeminął. My tu zgromadzeni – chrześcijanie z krwi i kości, nie możemy ulegać takiemu myśleniu. Wiemy, że jesteśmy „Bożą budowlą” położoną na fundamencie, którym jest Chrystus. Żyjcie i budujcie z Chrystusem, bo tylko takie życie ma sens – podkreślił biskup pomocniczy diecezji płockiej.

 

KAI

TK


DATA: 2020-09-15 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Antyświadectwo to akurat sami sobie katolicy głoszą.
2 dni temu / OLGA
 
Ks. Biskup mówi o Katolickiej Polsce w czasie gdy Ks.prof. A.Kobyliński publicznie wytłumaczył, że nie ma już Kościoła Katolickiego a jest NOWY kościół z nową sprotestantyzowaną nauką. Potwierdzeniem tego sa liczne bulwersujące wypowiedzi posoborowych, modernistycznych papieży a szczególnie p.Franciszka. Podobnie zmieniła się kalsyfikacja kto jest chrześcijaninem. Dziś do neokościoła należy cały lud boży włacznie z heretykami, protestantami, islamistami, buddystami, ŻYDAMI. Nadto, posoborowy neokościół z radością otworzył się na POSTĘP NAUKOWY i kulturalny świata czerpiąc garściami z doświadczeń ludzi i przybliżając sie do ich potrzeb i wrażliwości. Zatem to nie alergia tylko diabelska reakcja na SACRUM. Potwierdzeniem tego jest OPÓR/awersja wobec Mszy św. w rycie Tryd. i odrzucenie Św.Tradycji. Czy w dicezji Bp Milewskiego jest Msza Trydencka ? Czy uznano ją za alergen ?
2 dni temu / iskierka
 
gdybyż tacy mogli używać kija pasterskiego wszędzie, bez pytania nikogo o zgodę
2 dni temu / szpulas11
 
>W katolickiej Polsce jest coraz więcej środowisk, które mają alergię na chrześcijaństwo.
2 dni temu / iskierka
 
To nie alergia na chrześcijaństwo, ale na Rzym powszechny.
4 dni temu / Dbi
 
Za sprawą polskich biskupów w domach katolików, na ich książkowych regałach, znajdują się książki Jamesa Martina SJ, liberalnego heretyka, który uważa, że osoby o tendencjach homoseksualnych nie muszą żyć w czystości; Anselma Gruna, promotora gnostycyzmu Junga i psychologizacji duchowości; protestanckie książki skierowane dla kobiet, które promują niekatolickie postawy życiowe względem małżeństwa, odejścia, rozwody itp. w duchu egzystencjalizmu i sentymentalizmu. Strzeżmy się modernistycznych biskupów, którzy nie dbają o czystość wiary, ale swoimi działaniami od 60-lat przekształcają chrześcijaństwo w humanizm z zewnętrzną, chrześcijańską otoczką, w "chrystianizm bezdogmatyczny, to jest w szeroki i liberalny protestantyzm", jak to opisywał i potępiał papież Pius X w dekrecie "Lamentabili". Każdy biskup promujący współczesny ekumenizm i dialog jest współwinny tego zła.
4 dni temu / M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.