DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A judeoptrotestancki Neokatechumenat od dawna odciąga wiernych od wspólnych Mszy w niedzielę na rzecz sobotnich w salkach i restauracjach, głosząc że podczas Mszy świętej nie ma ofiary naszego Pana i, że to tylko pamiątka...
8 miesięcy temu / Mata
 
Ja, podobnie jak niektórzy przedmówcy, postuluję powrót do tradycyjnego rytu Mszy Świętej i umożliwienie wiernym każdej parafii uczestniczenie w takiej chociaż jeden raz w ciągu tygodnia a idealnie dnia.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Biskup mądrze prawi, ale to kolejna wypowiedź, w której pomija się główny charakter mszy. Chodzi o to że msza jest przede wszystkim OFIARĄ składaną Bogu. "Z rąk kapłańskich przyjmij Panię tę ofiarę chleba wina co się wkrótce dla nas stanie krwią i ciałem Twego syna. Niech przestępstwa nasze zmywa, I uśmierza gniew Twój Panie. Niech nas z niebem pojednywa. I uzyska przebłaganie" Jeżeli księża będą się trzymać słów z tej pięknej pieśni, to ludzie też zaczną rozumieć wartość tego najważniejszego wydarzenia w tygodniu. pozdr.
8 miesięcy temu / mar219
 
@lw, A gdzie Bp Milewski stwierdził, że jest to zabawa? Albo Jezus w Wieczerniku, podczas Ostatniej Wieczerzy, gdy mówił: to czyńcie na Moją pamiątkę?
8 miesięcy temu / sp
 
Może Jego Ekscelencja powinien zacząć od obrony katolickiej mszy.
8 miesięcy temu / robespier
 
Gdyby w każdej parafii była choć jedna Msza Św. w Rycie Trydenckim, przychodziłoby znacznie więcej ludzi do kościoła. Mam już dość zmieszania i zgiełku - także w kościele, na Mszy św. Potrzebuję ciszy.
8 miesięcy temu / Ja
 
znowu wróg z zewnątrz? a kto atakuje niedziele? ,jak uczycie że jest źle ? bo z tego co wiem to najlepiej uczy przykład
8 miesięcy temu / chichot
 
Co czlowiek to inna opinia Na msze sw chodze bo jestem katoliczka i to moj obowiazek wypelniam 3 przykazanie Boze Przypominam ze to jest bezkrwawa ofiara Jezusa Chrystusa ktora odbywa sie na oltarzu a nie na stole Kochani Biskupi dlaczego nie chcecie powrocic do mszy Trydenckiej ??? Czego sie boicie???A na msze przychodze nigdy w zyciu dla ksiedza lecz dla mojego pana Jezusa Chrystusa i dla zbawienia mojej duszy a jak ktos bredzi ze na msze nie pojdzie bo ksiadz mu nie odpowiada to zawsze mozna zmienic parafie ale mysle ze ludzie w ten sposob usprawiedliwiaja swoje lenistwo i brak wiary
8 miesięcy temu / Polka
 
Dodam bardziej obrazowo. Jest możliwa sytuacja w której nikt z wiernych nie przystąpi podczas Mszy Św. do komunii s., a jednak Msza Św. będzie kompletna. Tylko kapłan musi spożyć Ciało i Krew Pańską, bez tego Msza św. byłaby niepełna. I to wcale nie świadczy o tym, że spożywanie Eucharystii jest mało istotne, ale z punktu widzenia liturgii po prostu nie jest konieczne.
8 miesięcy temu / Iw
 
@ sp - a gdzie ja twierdzę, że spożywanie Ciała Pana Jezusa nie jest ważne? Ja twierdzę, że Msza św. jest Ofiarą przebłagalną, dziękczynną, błagalną i adoracją. Twierdzę, że Komunia św wiernych, nie jest najistotniejszą częścią Mszy, a spotkałam się nawet z twierdzeniem, że komunia wiernych, podobnie jak kazanie, jest czynnością pozaliturgiczną, i tylko komunia kapłana należy do liturgii Mszy św. Właśnie dlatego do komunii św. można przystąpić nawet poza Mszą. Tymczasem biskup opisuje Mszę św. jako ucztę, czyli jedzmy, pijmy, bawmy się. Pokłosie wieloletniej protestantyzacji Kościoła.
8 miesięcy temu / Iw
 
Od dłuższego czasu apeluję o wprowadzenie obowiązkowego uczestnictwa w nauczaniu religii. Wiara jak i język, jest filarem naszej kultury, skoro nie można zrezygnować z języka polskiego - nie można też zrezygnować z religii. Negatywna ocena powinna skutkować brakiem promocji do następnej klasy. Przy takim oto mechaniźmie - łatwo będzie egzekwować od dzieci obowiązek udziału w niedzielnej mszy i innych nabożeństwach.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Lekarstwem jest Msza święta Trydencka,
8 miesięcy temu / Anna
 
Tyle, że wiele osób nie chodzi do kościoła z pobudek sakramentalnych, a społecznych. Wielu jest wiernych, którzy nie chodzą do kościoła, a mimo tego są mili Bożemu sercu. Bo prawda brutalna jest taka, że kościół już od dawna nie ma nic wspólnego z Bogiem. Stał się marketem, gdzie kupczy się dedykacjami, odpustami, intencjami i usługami, wedle których Bóg będzie bardziej zadowolony, jak dasz stówę na tacę, zamiast dyszki. Wszystko to jest ogromnie niemiłe sercu Boga, którego syn już raz rozprawił się z takim stanem rzeczy, gdy robiono targowisko ze świątyni jego Ojca. Gdyby zjawił się ponownie zrobiłby dokładnie to samo w każdym kościele.
8 miesięcy temu / Koloz
 
A to już nie niezmienna nauka tylko dramatyczny apel??? Gdzie ks. Biskup przespał czas gdy doszło do tak dramatycznej sytuacji pustoszejacych kościołów??? A niedawno biskup Muszyński kreślił wizję nawracania Europy byle zagłosować za akcesją do eurokołchozu...
8 miesięcy temu / Lustro
 
Laicyzacja postępuje, gdyż ludzie są zmęczeni, bo zamiast usłyszeć dobrą nowinę, ciągle to samo, "Kościół jest atakowany, lgbt, seksualizacja dzieci, a w ogóle to teraz sodoma i gomora, itd"
8 miesięcy temu / Janek
 
@lw, zglądnij do J 6. Tam otrzymasz wyjaśnienie od samego Jezusa, jak ważne jest dla nas właśnie spożywanie Jego Ciała.
8 miesięcy temu / sp
 
@Qwerty, chociaż ta osoba zapewne Pana skrzywdziła i nadal krzywdzi, to dopóki żyjecie oboje, małżeństwo sakramentalme trwa, a ona nie jest byłą żoną, lecz żoną. Także ten ból duszy i gniew, który Pan odczuwa, również świadczy o tej prawdzie, o zadanej głębokiej, rozrywającej ranie ciału, które powinno być i pozostać jedno.
8 miesięcy temu / sp
 
Proszę zwrócić uwagę: "punktem wyjścia życia chrześcijańskiego jest niedzielna Eucharystia, gromadzenie się wokół stołu Pańskiego razem z Chrystusem, spożywanie Jego Ciała." Aha a ja myślałam, że spożywanie ciała jest jednak drugorzędnym elementem Mszy Św, której podstawowym celem jest uczestnictwo w przebłagalnej, dziękczynnej, błagalnej ofierze Chrystusa, Jego Męce i Śmierci. Komunię św. można przyjąć nawet poza Mszą, co świadczy o tym, że nie jest ona ścisłym elementem Mszy Św. Oto są skutki błogosławionego SWII i posoborowego prania mózgów. Ot taka sobie uczta z Panem Jezusem, jedzmy pijmy, bawmy się.
8 miesięcy temu / Iw
 
do Ja. Zawsze możesz iść tam, gdzie ksiądz nie głosi herezji. Są jeszcze takie kościoły.
8 miesięcy temu / taki 1
 
@Andrzej, w Wieczerniku dopatrujesz się protestanckiego stołu? Bo Jezus powiedział tam właśnie: to czyńcie na Moją pamiątkę. Bp Milewski nie jest protestantem.
8 miesięcy temu / sp
 
Do Qwerty- Przykro mi, smutna historia. Proszę się modlić za Byłą żonę. Wiara czyni cuda.
8 miesięcy temu / Ona
 
Gdzie można przeczytać apel w całości ...."Hierarcha przypomniał, że punktem wyjścia życia chrześcijańskiego jest niedzielna Eucharystia, gromadzenie się wokół stołu Pańskiego razem z Chrystusem, spożywanie Jego Ciała." Może własnie coś jest na rzeczy w zastąpieniu Ołtarza protestanckim stołem?
8 miesięcy temu / Andrzej
 
Niestety. Byla zona przrd slubem to chodziła ze mna do kosciola. Po slubie szybko przestala, a tylko ja z małymi dziećmi. Potem rozwód i teraz mam dzieci tylko w co drugą niedzielę. Nie napiszę, jakie słowa przychodzą mi na myśl kiedy o niej myślę.
8 miesięcy temu / Qwerty
 
pośrednio,dla dzieci od kiedy religia jest w szkole i na oceny
8 miesięcy temu / @probin
 
@ja Właśnie tak tłumaczą się "ale-katolicy", od kiedy na Mszę Św. Chodzi się dla księdza?
8 miesięcy temu / probin
 
Odczuwam ogromną potrzebę niedzielnej Eucharystii, nie wyobrażam osobie aby nie uczestniczyć w niedzielnej Mszy wraz żoną. Chwała Panu
8 miesięcy temu / Krokodyl
 
Tylko ks. Biskup nic nie wspomniał o tym że ni pójście w niedzielę do kościoła wiąże się z grzechem ciężkim czyli zupełnym odcięciem od Boga a nie żadnym powolnym odchodzeniem od Boga kapłan który nie poucza ogrzechu staje się fałszywym prorokiem oczywiście zdaję sobię sprawę że na niedzielną Eucharystię można nie przyjść z ważnych powodów np zdrowotnych czy zawodowych jeśli ktoś jest zmuszony pracować w kołchozie niedzielnym a nie z lenistwa i kpiny z Pana Boga gdyby ks. Biskup przstrzegł wiernych i nie tylko że od spełnienia niedzielnego obowiązku zależy wasze zbawienie to by wtedy miało to sens zbawczy a nie pitolenie kota przy pomocy młota że jakiś powolne odejścia itp
8 miesięcy temu / Praktykuj wiar
 
Będziemy bronić chrześcijańskiej niedzieli tak samo jak kk broni rodziny poprzez nic nie mówienie o przyczynach rozwodów, dominacji kobiet, prawie sytasznndla mężczyzn.
8 miesięcy temu / kolo
 
Kościół musi się najpierw oczyścić z heretyków,głoszących ,że w każdej religii mozna się zbawić.Przecież biskup o tym wie .Taki ksiadz,apostata, nie ma nic wspólnego z nauka Pana Jezusa. Więc,dlaczego trzymacie takich księzy ,a potem sie dziwicie ,ze nie ma ludzi w kościele.
8 miesięcy temu / ja
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.