DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Dramatyczne słowa abp. Wardy: chrześcijanie znikają z Bliskiego Wschodu. To efekt prześladowań

Dramatyczne słowa abp. Wardy: chrześcijanie znikają z Bliskiego Wschodu. To efekt prześladowań
źródło: YouTube

Nie możemy pozwolić, aby chrześcijanie zniknęli z Bliskiego Wschodu, a ich liczba nadal maleje. To skutek ciągłych prześladowań – powiedział abp Baszszar Warda, arcybiskup Irbilu w Iraku.

 

Mamy wiele projektów, które prowadzi Kościół. Wspieramy i prowadzimy szkoły, szpitale, uniwersytety. Myślimy również o zakładach pracy, by rodziny mogły zarobić na swój byt. To wszystko wymaga natychmiastowej pomocy i finansowego wsparcia. W przeciwnym razie jutro będzie już za późno. Dlatego podkreślam i proszę: „potrzebujemy pomocy teraz, a nie jutro” - zaapelował arcybiskup Irbilu.

 

Jednocześnie hierarcha podziękował Polakom i Kościołowi w Polsce za nieustanną modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza w Syrii i Iraku i wsparcie materialne, jakie nieustannie dociera do tych krajów z Rzeczypospolitej. – Przeżywamy teraz w Iraku krytyczny dla nas czas. Tym bardziej polegamy na waszych modlitwach, na waszej pomocy i wsparciu. Wszystkich tych, którzy są w stanie nam pomóc, prosimy o wsparcie. Nie możemy pozwolić, aby chrześcijanie zniknęli z Bliskiego Wschodu, z Syrii i Iraku. Jest to więc mój gorący apel o pomoc i to o pomoc teraz – powiedział abp Warda. 

 

W ocenie hierarchy chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie jest „Dobrą Nowiną dla całej wspólnoty”. – Zawsze było i nadal chce być pomostem pojednania. Pomoc dla chrześcijan, to również pomoc w stabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie zawsze byli ludźmi wykształconymi, dostarczającymi dobrych usług, m.in. medycznych i tak służącymi wspólnocie. W pewnym sensie ewangelizujemy również poprzez naszą posługę i obecność. Sprawiamy, że ludzie oddychają Chrystusem i mogą Go poznać. Zatem utrzymanie na tym terenie chrześcijan jako misjonarzy, jest ważne dla nas jako Kościoła lokalnego, ale także dla katolików na całym świecie – podsumował metropolita Irbilu. 

 

Źródło: Polskie Radio, Pomoc Kościołowi w Potrzebie

TK


DATA: 2019-09-03 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Jot \\ Dlatego napisałem "taką sobie krucjatę". Ale proszę, jaka lista: Wlk. Brytania, Australia, Dania, Hiszpania, Włochy i POLSKA.\\ Wlk. Brytania, Australia i Dania mają KRZYŻE na swoich sztandarach. Hiszpania, Włochy i POLSKA - odwieczne kraje katolickie. Czy można coś więcej?
10 miesięcy temu / Ryś
 
"To skutek ciągłych prześladowań ". I to chodziło "krzyżowcom" z 2003 roku.
10 miesięcy temu / ena
 
Powtarza się scenariusz Afryki Północnej z VII wieku, gdy tereny zamieszkałe przez chrześcijan zaczęły podbijać hordy muzułmańskie. Potem były krucjaty, które odbiły Ziemię Świętą, być może również chroniąc tamtejszych chrześcijan przed scenariuszem Afryki Północnej... Dziś ukryci wrogogowie Kościoła robią to z Europą, ogólnie z Zachodem, z Bliskim Wschodem, a ludzie w tym chocholim tańcu uczestniczą. Nie zdają sobie sprawy jaka tragedia dzieje się na ich oczach... Smutne i porazajace...
10 miesięcy temu / Krakusik
 
Ryś - jak coś jest robione na zlecenie Żydów to nie sposób nazwać tego krucjatą - sorry.
10 miesięcy temu / Jot
 
@ Jot Właśnie prezydent Bush zorganizował w marcu roku 2003 taką sobie krucjatę z udziałem Wlk. Brytanii, Australii, Danii, Hiszpanii, Włoch i POLSKI, wymordował umiarkowanych Arabów, i zostawił wolną rękę takim, którzy właśnie to robią co robią. A TERAZ PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Możemy pozwolić,możemy. Chyba że zorganizujemy krucjatę w obronie chrześcijan. Zorganizujemy? To teraz słucham dlaczego nie zorganizujemy i pozwolimy wymordować i wygnać.
10 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.