DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Dramat mieszkańców Słupska: nie chcą „Klątwy” i piszą do prezydenta. Decyzję podejmie Biedroń

Dramat mieszkańców Słupska: nie chcą „Klątwy” i piszą do prezydenta. Decyzję podejmie Biedroń
Robert Biedroń. FOT.Ryszard Nowakowski/FORUM

Już ponad tysiąc mieszkańców Słupska podpisało się pod listem do prezydenta miasta. Chcą wycofania z programu teatralnego festiwalu bluźnierczej „Klątwy”. Decyzja należy niestety do polityka skrajnej lewicy – Roberta Biedronia. Ciężko spodziewać się, by homoaktywista stanął po stronie wierzących. Słupsk nie jest jednak przegrany – mówi ks. prałat Jan Giriatowicz.

 

Tysiąc podpisów udało się zebrać tylko jednego dnia, w trakcie czwartkowej akcji – poinformowali „Nasz Dziennik” przedstawiciele protestującego przeciw „Klątwie” Komitetu Społecznego. Zbiórka trwa jednak nadal. Będzie kontynuowana w parafiach.

 

O modlitewne wsparcie Słupszczan apeluje ksiądz prałat Jan Giriatowicz. Duchowny zapowiada ponadto ekspiacyjne nabożeństwo modlitewne w związku z planowanym na wrzesień festiwalem teatralnym. W jego trakcie ma zostać wystawiona bluźniercza „Klątwa” Olivera Frljicia.

 

Dyrektor Teatru Nowego Dominik Nowak tłumaczy decyzję o wystawieniu „Klątwy” w sposób typowy dla obrońców „dzieła”. Mówi o potrzebie uszanowania racji obu stron i konieczności umożliwienia zobaczenia spektaklu osobom zainteresowanym. – Dajmy każdemu możliwość wybrania samemu tego, co chce obejrzeć – powiedział „Naszemu Dziennikowi”. Piękne słówka nie zmienią jednak faktu – „sztuka” Frljicia to bluźnierstwo z którym należy walczyć.

 

Myśmy go prosili, żeby wycofał ten spektakl. Mówiliśmy mu, że ewidentnie obraża się Ojca Świętego – mówi ks. Giriatowicz. – To jest niedopuszczalne, wstyd, hańba, tylko leżeć krzyżem i przepraszać Pana Boga – dodaje słupski kapłan.

 

Protest przeciw „Klątwie” zapowiadają miejscy radni. Chcą m.in. napisać do ministerstwa kultury. Resort nie ma jednak z festiwalem nic wspólnego. Nie wsparł wydarzenia dotacją ani patronatem. Ponadto nadzór nad samorządowymi instytucjami kultury sprawuje samorząd – w tym przypadku podmiotem odpowiedzialnym jest Prezydent Miasta Słupska. Funkcję pełni radykalnie lewicowy homoaktywista Robert Biedroń.

 

Pomóżcie nam! Apeluję o modlitwę, traktuję to jako wyzwanie. Słupsk nie jest przegrany – mówi ks. prałat Jan Giriatowicz tłumacząc w rozmowie z „ND”, że miasto miało piękne tradycje religijne.

 

W sprawie „Klątwy” śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. To tam po raz pierwszy w Polsce wystawiono spektakl na deskach Teatru Powszechnego. Wtedy też bluźnierstwo zmobilizowało opinię publiczną do protestów. Jak informuje „Nasz Dziennik”, obecnie w sprawie nie zapadły jeszcze istotne decyzje. Przełomu można spodziewać się pod koniec sierpnia.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-08-08 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko degeneraci w stylu pseudo moralisty nn mogą nazywać chamstwo "sztuką".
10 miesięcy temu / do nn
 
Czy to czasem nie przesada "DRAMAT" miasta Słupska? Przecież to tylko sztuka do oglądania przez ludzi.A sztuka bardzo często intryguje widzów i dramatyzuje ludzkie przywary.Na pewno mieszkańcy Słupska żyją sobie normalnie i kto będzie chciał pójdzie do teatru na Klątwę.Na przekór wszelkim oburzeniom pseudo moralistom.
10 miesięcy temu / nn
 
Bluźniercy jeszcze padną na kolana!!! Szkoda, że będzie dla nich za późno...
10 miesięcy temu / Jan
 
Jaki jest sens pisać do prezydenta? Lepiej wystąpić z prośbą do Prokuratury, aby ostatecznie rozstrzygnęła,czy doszło i dochodzi do przestępstwa, czy też jest to zabawa mniej groźna niż spalenie kukły Żyda?
10 miesięcy temu / maniek
 
ja bym zmienił miejsce zamieszkania sodomia nie ma przyszłości ....
10 miesięcy temu / Adam
 
mam szczęście że nie mieszkam w tym mieście świadomie wybraliście sobie pana prezydenta wiedzieliście kim jest konsekwencje będą na pewno ......
10 miesięcy temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62054"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.