14 października 2020

„Drabina do Nieba”. Nowa książka opisująca dzieje niezwykłej modlitwy – Różańca

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Myriam Zilles) + Okładka książki pt. Drabina do nieba. Dzieje Różańca)

„Zaczęło się od św. Dominika” – brzmi tytuł pierwszego rozdziału książki pt. „Drabina do Nieba. Dzieje Różańca”. I istotne historia tej niezwykłej modlitwy wiąże się z założycielem Zakonu Braci Kaznodziejów. Od tego czasu Kościół – zarówno duchowni jak i wierni świeccy – wielokrotnie poznawali niezwykłą moc tej modlitwy Maryjnej.

 

Wydana przez Białego Kruka książka Czesława Ryszki przybliża nam dzieje Różańca. To niezwykła wyprawa przez osiem wieków historii ludzkości, w której towarzyszyła jej modlitwa za przyczyną Najświętszej Maryi Panny. Mamy więc opisane wydarzenia ze średniowiecza, ale też późniejsze, jak chociażby bitwę pod Lepanto – zwycięstwo, któremu towarzyszyła modlitwa Różańcowa czy austriacką krucjatę Różańcową z XX wieku.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Autor dostrzega także polskie wątki: bitwę pod Chocimiem, „Potop Szwedzki”, działania króla Jana III Sobieskiego czy zwycięstwo nad bolszewikami w roku 1920. Wymienieni są także polscy – ale nie tylko – apostołowie Różańca i Najświętszej Maryi Panny: św. Stanisław Papczyński, bł. Ignacy Kłopotowski, św. Maksymilian Maria Kolbe, Sługa Boży kard. August Hlond, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński czy św. Jan Paweł II.

 

Czesław Ryszka nie zapomina również o objawieniach, w których Królowa Różańca Świętego wzywała do praktykowania tej modlitwy oraz pokuty. Wspomniane jest chociażby Lourdes, Pompeje, Gietrzwałd i Fatima.

 

„Matka Boża dana ku obronie jest naszą wielką siłą i pomocą, ale po tę siłę trzeba sięgnąć. Modlitwą różańcową możecie zmienić bieg dziejów świata – powiedziała Maryja w Fatimie. Jan Paweł II już uczynił wszystko, żeby to największe w historii objawienie Matki Bożej nam przybliżyć. Beatyfikował Franciszka i Hiacyntę. Papież Franciszek ich kanonizował. Po raz pierwszy w historii Kościoła zostały wyniesione na ołtarze dzieci nie będące męczennikami. Od naszej aktywności, od naszego zaangażowania, tej siły modlitwy, siły zawierzenia zależy zwycięstwo zapowiedziane w Fatimie, triumf Niepokalanego Serca Maryi. Obyśmy tego zwycięstwa dożyli, a wcześniej je przygotowali. Bo zwyciężyć z Matką Bożą to tyle samo, co stanąć przed Bogiem twarzą w twarz, czyli wejść do królestwa Jej Syna” – pisze w rozdziale „Anty-dekalog nie może zwyciężyć” autor książki pt. „Drabina do Nieba”.

 

Warto wziąć do serca te słowa i praktykować modlitwę Różańcową oraz nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, o co w Fatimie prosiła katolików Najświętsza Maryja Panna.

 

 

MWł

 

 

Ryszka Cz., Drabina do nieba. Dzieje Różańca, Kraków 2020.

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram