DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

„Drabina do Nieba”. Nowa książka opisująca dzieje niezwykłej modlitwy – Różańca

„Drabina do Nieba”. Nowa książka opisująca dzieje niezwykłej modlitwy – Różańca
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Myriam Zilles) + Okładka książki pt. Drabina do nieba. Dzieje Różańca

„Zaczęło się od św. Dominika” – brzmi tytuł pierwszego rozdziału książki pt. „Drabina do Nieba. Dzieje Różańca”. I istotne historia tej niezwykłej modlitwy wiąże się z założycielem Zakonu Braci Kaznodziejów. Od tego czasu Kościół – zarówno duchowni jak i wierni świeccy – wielokrotnie poznawali niezwykłą moc tej modlitwy Maryjnej.

 

Wydana przez Białego Kruka książka Czesława Ryszki przybliża nam dzieje Różańca. To niezwykła wyprawa przez osiem wieków historii ludzkości, w której towarzyszyła jej modlitwa za przyczyną Najświętszej Maryi Panny. Mamy więc opisane wydarzenia ze średniowiecza, ale też późniejsze, jak chociażby bitwę pod Lepanto – zwycięstwo, któremu towarzyszyła modlitwa Różańcowa czy austriacką krucjatę Różańcową z XX wieku.

 

Autor dostrzega także polskie wątki: bitwę pod Chocimiem, „Potop Szwedzki”, działania króla Jana III Sobieskiego czy zwycięstwo nad bolszewikami w roku 1920. Wymienieni są także polscy – ale nie tylko – apostołowie Różańca i Najświętszej Maryi Panny: św. Stanisław Papczyński, bł. Ignacy Kłopotowski, św. Maksymilian Maria Kolbe, Sługa Boży kard. August Hlond, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński czy św. Jan Paweł II.

 

Czesław Ryszka nie zapomina również o objawieniach, w których Królowa Różańca Świętego wzywała do praktykowania tej modlitwy oraz pokuty. Wspomniane jest chociażby Lourdes, Pompeje, Gietrzwałd i Fatima.

 

„Matka Boża dana ku obronie jest naszą wielką siłą i pomocą, ale po tę siłę trzeba sięgnąć. Modlitwą różańcową możecie zmienić bieg dziejów świata – powiedziała Maryja w Fatimie. Jan Paweł II już uczynił wszystko, żeby to największe w historii objawienie Matki Bożej nam przybliżyć. Beatyfikował Franciszka i Hiacyntę. Papież Franciszek ich kanonizował. Po raz pierwszy w historii Kościoła zostały wyniesione na ołtarze dzieci nie będące męczennikami. Od naszej aktywności, od naszego zaangażowania, tej siły modlitwy, siły zawierzenia zależy zwycięstwo zapowiedziane w Fatimie, triumf Niepokalanego Serca Maryi. Obyśmy tego zwycięstwa dożyli, a wcześniej je przygotowali. Bo zwyciężyć z Matką Bożą to tyle samo, co stanąć przed Bogiem twarzą w twarz, czyli wejść do królestwa Jej Syna” – pisze w rozdziale „Anty-dekalog nie może zwyciężyć” autor książki pt. „Drabina do Nieba”.

 

Warto wziąć do serca te słowa i praktykować modlitwę Różańcową oraz nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, o co w Fatimie prosiła katolików Najświętsza Maryja Panna.

 

 

MWł

 

 

Ryszka Cz., Drabina do nieba. Dzieje Różańca, Kraków 2020.

 

  

Czytaj także:
DATA: 2020-10-16 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

św. Dominik ją tylko zaadoptował i zreformował ,sznur modlitewny pochodzi z dalekiego wschodu
13 dni temu / lil
 
PRzeciez w Pompejach nie było objawień Maryi ?
16 dni temu / marek
 
Różaniec to modlitwa osadzona na rozważaniu wydarzeń ewangelicznych; św. Paweł pisał do Hebrajczyków 4,12 " Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha". a dalej 4,13 " Nie ma stworzenia, które by nie było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek". Różaniec domaga się koniecznego posłuszeństwa słowu Bożemu!
16 dni temu / t
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.