Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Dr Paweł Milcarek: Komunia św. na rękę i protestantyzacja liturgii


Odtwórz w YouTube
 

Komunia święta na rękę jest przedstawiana jako starożytna praktyka Kościoła... To nieprawda. W pierwszych wiekach formy przyjmowania Eucharystii były zupełnie inne niż te, które dziś propaguje się jako rzekomo antyczne. Współczesna Komunia na rękę ma o wiele więcej wspólnego z praktykami protestantyzmu. O tym mówił dr Paweł Milcarek w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.

Czytaj także:
DATA: 2020-10-09 08:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@pppp Nie pppp! Zamiast egzaltować się spowiedzią lepiej zajmij się sianiem pietruszki pppp!
1 miesiąc temu / pietrucha
 
Nie może być coś dobre na chwilę, jako stan tymczasowy w sytuacji kryzysowej. Jeżeli uznamy, że Komunia św. na rękę jest dopuszczalna a nawet lepsza teraz, w dobie tej pseudoepidemii, to to nigdy nie będzie stan tymczasowy. Wirusy i bakterie są, były i będą zawsze. No więc skoro to jest bezpieczniejsze, to po co się narażać. Albo coś jest dobre albo jest złe. Mówienie, że może teraz to lepiej, ale normalnie to źle zakrawa na relatywizm moralny. Nie zgadzam się również z panem Milcarkiem, że Komunia na rękę sama w sobie nie jest profanacją. Najświętszego Sakramentu może dotykać tylko kapłan.
1 miesiąc temu / BrzydkieKacząt
 
Pomijając wszelkie historyczne odniesienia co do przyjmowania komunii św.Eucharystycznego Ciała Chrystusa, to obecna postawa zwierzchników, zalegająca przyjmowanie komunii na rękę nieuchronnie, na zasadzie równi pochyłej sprowadza katolików ku protestantyzacji, ku pentekostalizacji. To czego doświadczamy od kilku lat w polskim kościele to w niemieckim zaistniało dużo wcześniej. Liberalni reformatorzy kościoła katolickiego zaraz po soborze watykańskim II rozpoczęli rozbiórkę tradycyjnego rytu. Od kilku lat przebywam w Niemczech i często bywam na niemieckich mszach. W czasie Eucharystii obserwuję niezwykłe praktyki księży wołające o pomstę do nieba. Powiem tylko o tym czego sam doświadczałem. Ksiądz podający komunię św. robi to rękawiczkach lateksowych. Mało tego, Najświętsze Ciało podaje pincetą! W innym kościele ksiądz z Najświętszym Sakramentem obchodzi po wszystkich nawach do każdego chętnego. Na jednej z mszy byłem świadkiem jak ciało Chrystusa trzykrotnie upadło na posadzkę.
1 miesiąc temu / Adalbert
 
KIEDY W KOŃCU będzie beatyfikowany Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński?! Ci wszyscy "jednoręczni bandyci" boją się głosu Prymasa w sprawie przyjmowania Komunii, jak diabeł święconej wody - dlatego chcą zepchnąć beatyfikację " w siną dal"?! Prymasowi NIE DA SIĘ zarzucić ani "bełkotu, ani ignorancji, ani zacofania, ani sekciarstwa" - Prymasa Wyszyńskiego wzywajmy w modlitwach o pomoc w tej świętej walce o cześć dla Ciała Chrystusa! My tylko z pokorą mamy klękać przed Bogiem a Bóg SAM przez kapłanów daje nam Siebie! Z taką wiarą walczycie?!
1 miesiąc temu / Sara
 
może tak zamiast egzaltować się sposobem przyjmowania komunii lepiej poruszyć temat dobrej spowiedzi? Świętokradztwo jest znacznie większym grzechem niż to że weźmiemy ciało Pana Jezusa z naszej dłoni.
1 miesiąc temu / Pppp
 
Żadne konwencje, ustawy, rozporządzenia, zalecenia ONZ.WHO, UE i in. nie zniszczą szczególnie młodego pokolenia jeżeli Kościół Katolicki,kapłani, wierni będą jak forteca. Kapłani na miarę Kard. Stefana Wyszyńskiego
1 miesiąc temu / Zdun
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 119 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.