DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Dr Magdalena Ogórek: islam ma pomóc Zachodowi rozbić fundamenty chrześcijańskiej Europy

Dr Magdalena Ogórek: islam ma pomóc Zachodowi rozbić fundamenty chrześcijańskiej Europy
Fot Bartosz Frydrych / FORUM

Lewacko-liberalne media postrzegają tę dość prymitywną religię jako dogodny taran rozbijający fundamenty chrześcijańskiej Europy. Islam zalewający Europę ma im pomóc w wysadzeniu cywilizacji – mówi dr Magdalena Ogórek.

 

W obszernym wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Magdalena Ogórek wypowiada się na temat zderzenia cywilizacji chrześcijańskiej z nadciągającym do Europy wraz z uchodźcami islamem.

 

Z punktu widzenia liberałów to przecież religia bardzo zacofana, jeśli chodzi o prawa kobiet, prawa obywatelskie, prawa człowieka. A jednak rządzony przez liberałów Zachód szeroko otwiera ramiona w tym kierunku. Dlaczego? Bo lewacko-liberalne media postrzegają tę dość prymitywną religię jako dogodny taran rozbijający fundamenty chrześcijańskiej Europy. Islam zalewający Europę ma im pomóc w wysadzeniu cywilizacji. I ruszyło rugowanie symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Ten krzyż z pomnika papieża Polaka z Francji to tylko jeden z wielu przykładów – mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, dr Ogórek.

 

Pytana co organizatorzy chcą osiągnąć, odpowiada: „Nowy człowiek. Człowiek znikąd. Bez zasad, tożsamości narodowej i religijnej, bez silnej więzi rodzinnej. Jednocześnie człowiek podatny na medialne sugestie, możliwy do lepienia jak plastelina. Ale by ten cel osiągnąć, muszą mieć totalne panowanie w przestrzeni publicznej. Każdy wyłom, każda szczelina jest z ich punktu widzenia niebezpieczna”.

 

To właśnie, w opinii rozmówczyni tygodnika „Sieci” powoduje, że atakowani wściekle są tacy politycy jak Victor Orbán, Donald Trump i Jarosław Kaczyński.

 

Dlatego odsądza się od czci i wiary inicjatywy takie, jak Narodowa Pokuta, Różaniec do Granic czy ostatnio Marsz Niepodległości. Tak, to prawda, że marginalne grupki niosły tam sztandary, z którymi wszyscy się nie zgadzamy, hasła nieakceptowalne, ale proszę mi wskazać tak duże zgromadzenie, gdzie nie ma takich przekroczeń. Rozciąganie tego na całą zbiorowość jest nadużyciem – zauważa dr. Ogorek.

 

Źródło: "Sieci"

luk

 

 


DATA: 2017-11-20 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wyrazy uznania i podziwu dla Pani Magdaleny Ogórek !!!
7 miesięcy temu / Marek Ix
 
Islamow nie musi pomagać ponieważ Polski Kler załatwi to sam.
7 miesięcy temu / Zygmunt_B
 
Jako komentarz przytoczę słowa Jezusa zapisane w ew. Mt !3,10-17 "Spełnia się na nich to, co mówi proroctwo Izajasza:"Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie, i patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Roztyło się bowiem serce tego ludu...." Bo jak zrozumieć te zachodnie elity, ich głupotę i ślepotę?
7 miesięcy temu / Urszula
 
Opinia Magdaleny Ogórek na temat spisku przeciw katolicyzmowi jest prawdziwa a dalekosiężnym celem spisku jest budowa utopi w skali świata któremu na drodze stoi katolicyzm. Ta utopia tak jak poprzednie zginie,ale może przynieść tragedię narodom dotkniętym najazdem muzułmańskim.
7 miesięcy temu / Krzysztof
 
Mądra i elegancka kobieta- wiadomo - z Rybnika
7 miesięcy temu / Hanys
 
@ R Wczoraj wieczorem napisałem maila, powinien być w skrzynce. Z Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / incuss
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.