DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Dr Gabriele Kuby o watykańskim dokumencie o gender: „tygrys z wyrwanymi zębami”

Dr Gabriele Kuby o watykańskim dokumencie o gender: „tygrys z wyrwanymi zębami”
fot. flickr.com

Dr Gabriele Kuby, niemiecka socjolog znana w Polsce jako autorka niezwykle ważnych książek o rewolucji seksualnej i ideologii gender, skomentowała najnowszy dokument Watykanu na temat kłamstw o ludzkiej płciowości. Jej zdaniem jest zdecydowanie zbyt miałki.

 

Idzie o dokument pod tytułem „Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji”, przygotowany przez Kongregację Edukacji Katolickiej. W Niemczech tekst ten został przyjęty źle; czołowi teologowie krytykowali go jako wsteczny i nieoddający rzekomo sprawiedliwości ustaleniom współczesnej nauki. Także dr Gabriele Kuby krytykuje dokument – ale z zupełnie innych pozycji.

 

W artykule opublikowanym na łamach austriackiego portalu katolickiego Kath.net, socjolog przyznaje, że tekst ma wiele pozytywnych stron i właściwie przedstawia katolicką antropologię; nie pozostawia w jej ocenie żadnej wątpliwości co do tego, że państwa muszą uznawać rodzinę za pierwszorzędną instancję wychowawczą i pozostawiać nienaruszonym jej prawo do edukacji seksualnej dzieci. Uczona uważa jednak, że ogólna wymowa dokumentu jest zdecydowanie zbyt łagodna. Watykańskie pismo proponuje bowiem „drogę dialogu” z ideologią gender. By mógł zaistnieć jakiś dialog, potrzebne są tymczasem punkty wspólne między rozmówcami.

 

Tutaj ich jednak nie ma, wskazuje Kuby. Nie może być więc dialogu z tymi, którzy próbują czynić z ludzi broniących natury i porządku kryminalistów, z tymi, którzy niszczą społeczne podstawy macierzyństwa i walczą o uznanie aborcji za „prawo człowieka”.

 

Kuby wspomina w tym kontekście niedawne wydarzenie z własnego życia. W 2018 roku została zaproszona na debatę o płci na Technicznym Uniwersytecie Wiedeńskim. Pięciu profesorów genderyzmu odrzuciło możliwość rozmowy. Przyszła wreszcie jedna uczona, ale… publika uniemożliwiła rozmowę, emitując sygnał syren. I tak właśnie wygląda wolność i dialog w wydaniu genderystów.

 

Socjolog wskazuje, że genderyści ograniczają wolność słowa, rugują wolność religii, forsują seksualizację dzieci; ich teorie nie mają żadnych podstaw w naukach biologicznych, medycznych i neuronalnych; to po prostu ideologia i rewolucyjne nadużywanie naukowych instytucji.

 

Kuby zauważa też, że najnowszy dokument to pierwsze w ogóle pismo watykańskie na temat ideologii gender. Jej zdaniem, jest już bardzo późno; mimo wielkiej głębi nauczania św. Pawła VI i Jana Pawła II Kościół, zwłaszcza w Niemczech, pozostawił całe pokolenia młodych ludzi samych sobie i wydał je na pastwę zakłamanym koryfeuszom rewolucji seksualnej. Dokument Kongregacji Edukacji Katolickiej, choć istotny, nie daje żadnej nadziei na to, że Kościół twardo wystąpi w obronie następnego pokolenia. W ocenie dr Kuby deklaracja jest „bezzębnym tygrysem, który może tylko ryczeć”, ale nie jest w stanie zrobić nic więcej dla obrony swoich dzieci.

 

„W 1968 roku filozof Dietrich von Hildebrand opublikował książkę "Kon trojański w Mieście Boga". Mówił o wielkim sekularnym błędzie naszych czasów, jakoby religię należało dopasować do człowieka, a nie człowieka do religii. Widzialny Kościół w zachodniej Europie upada. Widać jednak, że pojawia się także świeżość. Niezliczone są wszystkie duże i małe inicjatywy, w których przeżywa się w zupełnie nowej jakości bycie uczniem Jezusa Chrystusa. Zaangażowani w to ludzie wierzą, że walka między buntowniczym człowiekiem i Bogiem zostanie przez Boga wygrana” - kończy uczona.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-06-24 10:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja tez będę i paru jeszcze się znajdzie. A gdzie będzie Janek? po drugiej stronie barykady?
4 miesiące temu / do janka
 
?Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji? Czyżby Waykan zapomniał, że z diabłem się nie dialoguje?
4 miesiące temu / Maria
 
Jezus nie dialogował, Jezus głosił. My też jeżeli chcemy być wierni Chrystusowi mamy głosić Jego naukę, a nie wchodzić w dialog ze złem. Ze złem się nie dialoguje.
4 miesiące temu / marek
 
Dialog być musi bo bez niego w przyszłości jedynymi osobami w świątyni na niedzielnej Mszy Św. będą ksiądz, kościelny i organista.
4 miesiące temu / Janek
 
Dobry Boże, dziękuję Ci, że są jeszcze tacy ludzie, tacy naukowcy i że wciąż przywracasz nam nadzieję na NOWE jutro. W końcu nadejdzie normalność i odnowa życia, a stara zgnilizna tego świata spłonie.
4 miesiące temu / Dariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.