Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Dr Ewa Kurek: prawda o zbrodni w Jedwabnem jest pod ziemią! VIDEO


Odtwórz w YouTube
 

Historia to nauka empiryczna. Trzeba mieć twarde źródła, twarde podstawy, żeby coś stwierdzić. Być może po ekshumacji okaże się, że musimy przeprosić Żydów. Wtedy z czystym sumieniem, jak będziemy wiedzieć co się stało, przeprosimy – o zbrodni w Jedwabnem i ewentualnej ekshumacji mówi dla PCh24.pl historyk dr Ewa Kurek.

 

 

 


DATA: 2018-02-15 13:42:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

PRAWDA JEST JEDNA, ALE UKRYTA PRZEZ NARÓD WYBRANY. CIERPIMY I JESTEŚMY OBRAŻANI, TO NASZA WINA WIELKA WINA PRZEZ NAS POLAKÓW TEN NARÓD ŻYCIE, BO CHRONILIŚMY ICH PRZED HOLOKAUSTEM. GŁUPI NARÓD ZAWSZE CIERPI.
ponad 1 rok temu / EGON
 
Szacunek dla Pani dr Kurek-bez obrazania sie , tylko fakty. Jedwabne to plama na honorze Polski...za sprawą Lecha Kaczyńskiego-stchórzył czy trudno było wybrać Ojczyznę? Czy Jarek pójdzie na zwarcie z Żydami ,kończąc prace w Jedwabnem? Nalezy się to zamordowanym Zydom i oskarżanym Polakom !!!! Odwagi miłośniku kotów!!! Prawda nas wyzwoli......
ponad 1 rok temu / życzliwy
 
Historia to nauka empiryczna. Trzeba mieć twarde źródła, twarde podstawy, żeby coś stwierdzić. Być może po ekshumacji okaże się, że musimy przeprosić Żydów. Wtedy z czystym sumieniem, jak będziemy wiedzieć co się stało, przeprosimy ? mówi o zbrodni w Jedwabnem i ewentualnej ekshumacji historyk dr Ewa Kurek.
ponad 1 rok temu / Justice
 
Pani Kurek powiada tak: "ja tego nie kwestionuję, że zrobili to Polacy". Pani Kurek sama sobie przeczy. Najpierw opowiada, że jest historykiem, że historia jest nauką empiryczną, że "trzeba mieć twarde źródła i postawy, żeby coś stwierdzić". Zaraz potem - bez twardych (materialnych) dowodów - stwierdza, że "zrobili to Polacy". Pani Kurek twierdzi też, że celem ekshumacji jest ustalenie ilu Żydów leży w grobie. Pani Kurek się myli. W czasie ekshumacji ustala się nie tylko liczbę ofiar - przede wszystkim ustala się przyczynę śmierci. W ewidentnych przypadkach można to zrobić nawet po bardzo długim czasie (w 1991 roku w Alpach przypadkowo odnaleziono zmumifikowane zwłoki człowieka sprzed ponad 5000 lat, po szczegółowych badaniach ustalono przyczynę śmierci: głęboko w ciele tkwi grot strzały). Szkielety Żydów zabitych w Jedwabnem mają ślady ran postrzałowych - a to jest twardy (materialny) dowód, że zabili ich Niemcy.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Nikt tak często jak my, Polacy nie musimy przepraszać. Nawet przeprosiny zbrodniczych Niemiec nie mają takiego wymiaru.
ponad 1 rok temu / Rob
 
wydaje się że wiele środowisk w Polsce boi się odkrycia prawdy, bo może się ona okazać zbyt bolesna i niezgodna z dotychczasowymi informacjami będącymi w oficjalnym obiegu. Jest to niezrozumiałe w epoce " dobrej zmiany" ale. . . może trzeba jeszcze czasu i prawdziwej refleksji nad nasza historią.
ponad 1 rok temu / Jonas
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 113 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.