DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Dr Ewa Kurek: nie ma cywilizacji judeochrześcijańskiej! Żydzi mają inny kod kulturowy

Dr Ewa Kurek: nie ma cywilizacji judeochrześcijańskiej! Żydzi mają inny kod kulturowy
Dr Ewa Kurek. FOT.YouTube/Niezależny Lublin

Dr Ewa Kurek potępiła pedagogikę wstydu uprawianą wobec Polaków. Na wtorkowym spotkaniu w Domu Pielgrzyma Amicus w Warszawie podkreśliła, że wbrew wysiłkom zwolenników owej pedagogiki, powinniśmy dążyć do historycznej prawdy, nawet jeśli jest niewygodna dla innych.

 

Ewa Kurek ubolewała nad nieudolnością i uniżonością polskich elit politycznych wobec niektórych środowisk żydowskich. Zwróciła też uwagę na odmienności cywilizacyjne między chrześcijanami a Żydami. Podkreśliła, że względem tych ostatnich nie należy stosować jakiejś specjalnej taryfy ulgowej.

 

Historia się powtarza – wszak, jak zauważyła dr Ewa Kurek, radykalne roszczenia żydowskie pojawiały się już w II Rzeczypospolitej. Z kolei w PRL-u udawano – jej zdaniem – że Żydzi nie istnieją. Nadejście III Rzeczypospolitej nie poprawiło sytuacji.

 

Zdaniem dr Ewy Kurek do problemów w relacjach polsko-żydowskich przyczyniły się błędy naszej klasy politycznej. Tymczasem jeszcze 13 lat temu, w 2005 roku, Parlament Europejski uchwalił, że mówienie o polskich obozach koncentracyjnych stanowi bezprawie i powinno podlegać ściganiu. Ówcześni polscy ustawodawcy powinni – zdaniem Ewy Kurek – skorzystać z okazji i uchwalić wówczas prawo zakazujące kłamstw o polskich obozach śmierci. Wówczas nikt nie mógłby ich oskarżać o polityczną skrajność czy antysemityzm. Jednak się na to nie zdecydowali.

 

W 1987 roku literaturoznawca prof. Błoński w „Tygodniku Powszechnym” opublikował artykuł „Biedni Polacy patrzą na getto”. Oskarżył on Polaków o niewłaściwą postawę wobec Żydów podczas II wojny światowej. W obronę wzięła go część środowiska naukowego, choćby z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Po przemianach ustrojowych „rozpoczyna się wychowywanie nas, Polaków, w tak zwanej pedagogice wstydu” – powiedziała dr Ewa Kurek. – Bo człowiek zawstydzony, człowiek, który się czuje winny, upodlony, nie będzie protestował, łatwiej nim rządzić, to jest wiadome – podkreśliła historyk.

 

Posuwano się wręcz do oskarżeń, jakoby istotnym zajęciem Armii Krajowej miało być mordowanie Żydów. Mowa tu o artykule Michała Cichego „Polacy – Żydzi: czarne karty powstania” („Gazeta Wyborcza” 1994 rok) przekładanego na różne języki, w tym hebrajski i niemiecki.

 

Z kolei w 2000 roku pojawił się Jan Tomasz Gross i Jedwabne jako temat (książka „Sąsiedzi”). Publikacja Grossa była wówczas na ustach wszystkich. Ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski przeprosił za rzekome mordy Polaków w Jedwabnem.

 

To cały czas ta pedagogika wstydu – powiedziała historyk. Jednocześnie na Zachodzie odchodzono od mówienia o Niemcach jako narodzie sprawców. Zastąpili ich „naziści” bez narodowości. – A co to naziści? To są kosmici – ironizowała prelegent konferencji Solidarnych 2010.

 

Dr Ewa Kurek podkreśliła też, że szanowany skądinąd przez nią prezydent Lech Kaczyński popełnił błąd, wstrzymując na wniosek rabina Michaela Schudricha ekshumacje w Jedwabnem. Dodała, że rabin złamał nawet prawo własnej religii, nakazujące w takich przypadkach ekshumacje.

 

Z kolei, jak podkreśliła prelegentka, w 2012 roku na podstawie książki Grossa powstał film „Pokłosie”. Historyk wyraziła oburzenie z powodu finansowania filmu z pieniędzy podatników. Jednocześnie podkreśliła ogromną skuteczność tej produkcji w kształtowaniu mentalności Polaków.

 

Dr Kurek stwierdziła, że Żydów należy traktować dokładnie tak, jak każdy inny naród. – Nie ma żadnej cywilizacji judeochrześcijańskiej – podkreśliła dodając, że Żydzi posługują się odmiennym kodem kulturowym niż przedstawiciele świata zachodniego chrześcijaństwa.

 

Jej zdaniem żydowskie uprawianie historii nie polega na twardych faktach. Według tamtejszego kodu kulturowego, grzechy Żydów powinny zostać ukryte. Dlatego też, gdy podczas jednego z corocznych świąt rabin czyta o popełnionych przez Żydach mordach, czyni to szeptem. W tym świetle branie na poważnie ustaleń części żydowskich historyków nie ma sensu.

 

Dr Ewa Kurek ubolewała nad brakiem dopuszczenia historyków do debaty o stosunkach polsko-żydowskich. – Historycy, groźne psy, mają być prowadzone w kagańcu politycznym, w kagańcu prawniczym przez prokuratorów, prawników i ministrów – dodał.

 

Przykładem takiej cenzury jest wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem z powodu nakazu politycznego. – Przychodzi minister sprawiedliwości i te ekshumacje przerywa. Jakim prawem? Bo okazuje się, że strukturalnie nad badaniami historycznymi czapą jest ministerstwo sprawiedliwości, grupa prokuratorów, ministrów i polityków. (...) Walczmy o ekshumację w Jedwabnem. Walczmy o to, żeby zdjąć historykom kajdany. (...) Co robi prokurator w badaniu zdarzeń sprzed 80 lat? (...) – oburzała się prelegent.

 

Historyk wezwała do odwagi. – Co tu się bać prezesa Kongresu Żydów? Jakie on ma do mnie prawa? Jakie on ma prawa do terytorium Państwa Polskiego? To rządzący muszą sobie wbić do głowy (...). Ani Żydzi, ani Niemcy, ani Amerykanie, ani nikt nie ma prawa mieszać nam w ustawach, nie ma prawa dyktować nam tego, co robimy u siebie w domu. Dopóki się tego nie nauczą, to będzie w Polsce źle – podkreśliła prelegentka.

 

Spotkanie z dr Ewą Kurek odbyło się we wtorek w Domu Pielgrzyma Amicus, przy kościele Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu – to w tym kościele kazania wygłaszał błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Teraz cyklicznie odbywają się tam spotkania organizowane przez Solidarnych 2010.

 

Treści z wtorkowego spotkania zostały rozwinięte w niewydanej jeszcze książce Ewy Kurek „Jedwabne – anatomia kłamstwa. Biała księga cenzury i bezprawia rządów RP 2001-2017 wobec badań historycznych”.

 

 

Źródło: youtube.com/ascotv

mjend

 

 


DATA: 2018-02-07 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To wszystko to frymarczenie holocaustem. Za duzo słow na to poswiecamy ?le dlatego ze jesteśmy wciaz podjudzani przez wrogie nam siły zewnetrzne po to aby nas sklocic i niestety ten cel nasi wrogowie nadal rozwijaj?.Żydzi nie sa az tak demoniczni to niestety pieniadz tylko rzadzi światem a my skłoceni jesteśmy łatwym kąskiem.
ponad 1 rok temu / Krystyna
 
W calej rozciaglosci popieram pania Dr.Kurek. Cale zycie ojciec moj pokazywal mi podle postepowanie zydow mieszkajacych na warszawskiej Pradze. Od malego mialem stycznisc z tym narodem. Mnie to nie dziwi. Znam judaistyczny TASLMUd pelen nienawisci do tych kto nie zyd.Dzis oplakuje sie zdrajcow narodu polskiego. Wladze oddano w rece zydow z poparciem dwuzadzan polakow i folsdojczy. Otumaniony narod poprzez falszywa propagande i otumaniajacy kosciol nie wie w ktora stone sie obrucic. Winiosek jest jeden. Jezeli teraz nie ockniemy sie z tego letargu i nie odetniemy tych ssacych macek rujnujacych nasza gospodarke i niepodleglosc , to nie dluzej jak za 2 lata jezykiem Judeopolonii bedzie Hebrajski albo Idisz Obudz sie Narodzie ! Obudz sie Polski. TO JEST NASZA OJCZYZNA . TO JEST NASZ DOM . Wic zacznijmy sie upominac o swoje Pani Ewo jest dla mnie pani najlepszym i najprawdziwszym historykim w stosunkasch polsko-zydowskich. Gratuluje
ponad 1 rok temu / Ziggy
 
Nie wzywaj księdza w godzinie swojej śmierci ...
ponad 2 lata temu / Do stary
 
To jedno stwierdzenie pani Kurek jest niewątpliwie prawdziwe - nie ma kultury judeochrześcijanskiej. Chrześcijaństwo bowiem to nic innego jak żydowska herezja sekty Jezusa z Nazaretu zaadoptowna do wierzeń pogańskich (wielość bożków, dla niepoznaki zwanych świętymi, odwieczne pogańskie obrządki nazwane Bożym Narodzeniem, Wielkanocą itp, totemy - krzyż i obrazy "Świętych", kult płodności przekształcony w kult "matki boskiej" itp)i nie mająca nic wspólnego z żydowskim monoteizmem (bo nawet bóg chrześcijański jest "trójcą"). I to właśnie powoduje, że wierzący żydzi będa zawsze uważać chrześcijan za pogan, a Chrześcijanie nienawidzieć żydów, jako wrogów wyznawanego przez nich quasipogaństwa.
ponad 2 lata temu / stary
 
She is the best historian about Polish-Jewish relationship. Should give the meetings with Poles at least 7 times a week, but every ban through the leftist deviants or "gazeta wyborcza" should be punished in accordance with the Constitution Article about the freedom of speech in democracy which still concerns Poland as I think.
ponad 2 lata temu / Christopher Anthony
 
@wwm "Judaizm rabiniczny i chrześcijaństwo nie mają żadnego "wspólnego punktu"." A choćby punkt wyjścia? Poza tym myślę że spory wpływ obok początku chrześcijaństwa na krystalizację, konkretyzację i wreszcie narodziny "nowożytnego" judaizmu miał upadek Jerozolimy (choć wątek jest szerszy). Wymiana myśli nigdy nie jest bezowocna, choć czasem nie prowadzi wprost do celu zakładanego przez rozmówcę. Może jednak być pomocna dla innych (obserwatorów, słuchaczy, czytelników). Dziękuję za poświęcony czas.
ponad 2 lata temu / One
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.