DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 9  >   Społeczeństwo

Joanna Najfeld

Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy


Mengele z Nebraski, ultrahomofob, kryptogej – to tylko niektóre z obelg, jakimi próbowała zamknąć usta znaczącemu uczonemu „Gazeta Wyborcza”. Zawinił, bo nie przyklęka na widok homoseksualisty.


Szczecin, rok 1995. Spotkanie popularnego publicysty z grupką studentów koła naukowego.

– Co pan sądzi o „Gazecie Wyborczej”?

– Uważam, że traktuje swoich czytelników jak idiotów. Między jej wierszami wije się wąż nietolerancji wobec wszystkich, którzy myślą inaczej niż Adam Michnik.

Czy sądzą Państwo, że w wolnej Polsce wolno wypowiedzieć takie słowa? Nie wolno! Wojciech Cejrowski zapłacił za tę „zbrodnię” sowite odszkodowanie. Bo naraził miłościwie nam panującą „Gazetę” na utratę zaufania publicznego. Tuż po tym, jak zrobiła ona zeń Brunatnego Kowboja, pozbawiając go licznie oglądanego programu telewizyjnego i pracy w branży na kilka lat. Ale tego niezawisły sąd nie uznał za krzywdę dziennikarza.

Profesor Zybertowicz przegrał proces z Adamem Michnikiem za słowa: Michnik wielokrotnie powtarzał: ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację. W geście protestu tysiące internautów podpisało się pod tym zdaniem. Czekają na procesy z naczelnym „Wyborczej”. A profesor doczekał się już drugiej sprawy od Michnika. Tym razem podniósł rękę na nadredaktora, nazywając go zaciekłym obrońcą agentów. A przecież takie stwierdzenie to zagrożenie demokracji. Verboten!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

- Ukraina razem z NATO przygotowuje wtargnięcie na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską – stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Deputowani parlamentu Krymu przestrzegają NATO przed zbliżaniem się do brzegów półwyspu, który Rosja przyłączyła w marcu 2014 roku, odrywając ten teren od Ukrainy.

 
 

Kościół katolicki przeżywa wyjątkowo trudny czas. Nierozwiązane sprawy związane z nadużyciami seksualnymi musiały w końcu doczekać się reakcji Watykanu. W czwartek w Stolicy Apostolskiej ruszył „szczyt” na temat ochrony nieletnich w Kościele. Czy wypracowane stanowisko okaże się właściwą odpowiedzią na kryzys?

 

Po tym, jak w sprawie plagi homoseksualizmu wśród księży wypowiedzieli się kardynałowie Burke i Brandmüller, opublikowano oświadczenie kolejnego dostojnika Kościelnego w tej sprawie.

 

Niemiecka socjolog Gabriele Kuby w opublikowanym niedawno eseju o kryzysie nadużyć seksualnych wśród części kleru podkreśla, że winę za to ponosi homoseksualizm i bunt przeciw Pismu Świętemu i Tradycji. W mocnym wstępie do jej tekstu kardynał Gerhard Müller podkreślił, że niewierni duchowni odpowiedzą przed Sądem Bożym.

 

 

W efekcie uwag złożonych przez Komisję Europejską oraz skarg Urzędu Regulacji Energetyki Sejm przyjął nową wersję ustawy mającej zabezpieczać Polaków przed podwyżkami cen energii.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.