DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 9  >   Społeczeństwo

Joanna Najfeld

Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy


Mengele z Nebraski, ultrahomofob, kryptogej – to tylko niektóre z obelg, jakimi próbowała zamknąć usta znaczącemu uczonemu „Gazeta Wyborcza”. Zawinił, bo nie przyklęka na widok homoseksualisty.


Szczecin, rok 1995. Spotkanie popularnego publicysty z grupką studentów koła naukowego.

– Co pan sądzi o „Gazecie Wyborczej”?

– Uważam, że traktuje swoich czytelników jak idiotów. Między jej wierszami wije się wąż nietolerancji wobec wszystkich, którzy myślą inaczej niż Adam Michnik.

Czy sądzą Państwo, że w wolnej Polsce wolno wypowiedzieć takie słowa? Nie wolno! Wojciech Cejrowski zapłacił za tę „zbrodnię” sowite odszkodowanie. Bo naraził miłościwie nam panującą „Gazetę” na utratę zaufania publicznego. Tuż po tym, jak zrobiła ona zeń Brunatnego Kowboja, pozbawiając go licznie oglądanego programu telewizyjnego i pracy w branży na kilka lat. Ale tego niezawisły sąd nie uznał za krzywdę dziennikarza.

Profesor Zybertowicz przegrał proces z Adamem Michnikiem za słowa: Michnik wielokrotnie powtarzał: ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację. W geście protestu tysiące internautów podpisało się pod tym zdaniem. Czekają na procesy z naczelnym „Wyborczej”. A profesor doczekał się już drugiej sprawy od Michnika. Tym razem podniósł rękę na nadredaktora, nazywając go zaciekłym obrońcą agentów. A przecież takie stwierdzenie to zagrożenie demokracji. Verboten!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Jako że Chrystus jest jedynym Pośrednikiem przed obliczem Ojca, a drogą dotarcia do Chrystusa jest Maryja, Jego Matka, tak bezpieczną i niemal nieuniknioną drogą, by dotrzeć do Maryi, jest święty Józef, w ten sposób się bowiem układa naturalny porządek relacji między nimi. Tego właśnie naucza papież Benedykt XV: „Od świętego Józefa bowiem idziemy do Maryi, a przez Maryję do źródła wszelkiej świętości – Pana Jezusa”.

 
 

1682 – pod naciskiem króla Francji Ludwika XIV francuskie duchowieństwo przyjęło tzw. artykuły gallikańskie, głoszące m.in. niezależność królów francuskich od władzy papieży w sprawach doczesnych, nienaruszalność zwyczajów Kościoła gallikańskiego, uzależniało nieomylność orzeczeń papieskich od zgody całego Kościoła. 

 

Około tysiąca warszawiaków protestowało przed stołecznym Ratuszem przeciwko zapisom zawartym w prohomoseksualnej „Karcie LGBT+”. Wśród manifestantów znaleźli się przedstawiciele organizacji społecznych, politycy, nauczyciele oraz rodzice. Manifestację próbowały zakłócić środowiska LGBT, które przygotowały prowokację i starały się zagłuszyć przemowy uczestników.

 

Protesty nauczycieli, "przesłuchanie" Kai Godek na antenie RMF, Karta Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transseksualistów+ w kolejnych polskich miastach... Tym razem najświeższe doniesienia mediów przeglądali dla Państwa: Krystian Kratiuk, Jacek Ożóg i Piotr Relich. 

W audycji lewicowo-liberalnego radia ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Wydziału Filozofii KUL ubolewał nad udaremnieniem przez Kościół kampanii społecznej sugerującej akceptację dla homoseksualizmu. Akcję próbowały rozkręcić środowiska uchodzące za katolickie, wspólnie z przedstawicielami otwartego lobby LGBT.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.