DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Dr Błażej Kmieciak z Ordo Iuris: edukacja seksualna według WHO zaburzy seksualność młodzieży

Dr Błażej Kmieciak z Ordo Iuris: edukacja seksualna według WHO zaburzy seksualność młodzieży
fot. YouTube / OrdoIuris

Dojdzie do sytuacji, w której owa seksualność - o której dzisiaj tak bardzo mówimy - będzie całkowicie zaburzona w codziennym funkcjonowaniu młodzieży - ostrzegał przed zagrożeniami edukacji seksualnej według Światowej Organizacji Zdrowia dr Błażej Kmieciak z Instytutu Ordo Iuris.

 

Gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie telewizji Trwam był dr Błażej Kmieciak z Instytutu Ordo Iuris, socjolog, bioetyk, pedagog specjalny. Przekornie stwierdził, że standardy WHO „otworzą nam oczy” dopiero wówczas, gdy zobaczymy efekty edukacji seksualnej wśród przyszłej młodzieży. „Dojdzie do sytuacji, w której owa seksualność - o której dzisiaj tak bardzo mówimy - będzie całkowicie zaburzona w ich codziennym funkcjonowaniu” – podkreślał.

 

Ekspert Ordo Iuris zwracał uwagę, że krytycy standardów WHO bardzo słusznie odnoszą się do treści zawartej w matrycach, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z kontekstu, w jakim te standardy powstały . - W pewnym momencie w międzynarodowym mainstreamie zaczęto uważać seksualność człowieka za najbardziej istotny element jego bytu – wskazał oraz podkreślił że tego typu idee są następstwem rewolucji seksualnej lat ’60 i ’70, kiedy do prawa międzynarodowego zostały wprowadzone nieznane wcześniej pojęcia takie jak „zdrowie” czy „prawa seksualne”.

 

Oprócz podkreślenia ideologicznego nacechowania samych przepisów, dr Kmieciak wskazał na wątpliwe podstawy naukowe prezentowanych w „Standardach edukacji seksualnej WHO” treści.

 

- Zostały one skonstruowane na podstawie definicji, które same organizacje tworzące dokument skonstruowały kiedyś. Zresztą to jest bardzo ciekawe, bo ten dokument w większości cytuje sam siebie. To znaczy standardy WHO cytują; WHO, UNESCO lub Międzynarodową Federację Planowania Rodziny – zaznaczał.

 

- Jestem nauczycielem akademickim i  moi studenci wiedzą, że bezwzględnie ich ścigam, gdy nie ma przypisów do prezentowanej  śmiałej tezy naukowej (…). Tutaj [standardy WHO] jest zwrócona uwaga, że dziecko od chwili narodzin przeżywa uczucia seksualne. Szukałem w tym momencie jakiegoś przypisu; nie znalazłem. Nie wiem skąd posiadają tego typu wiedzę. Ekspert Ordro Iuris dodatkowo podkreślił, że po raz pierwszy spotkał się z określeniem – zawartym w standardach edukacji seksualnej – że „już na etapie prenatalnym dziecko odczuwa pewnego rodzaju odczucia seksualne”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

 

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 15:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawi mnie na jakiej uczelni dr Kmieciak odbył postępowanie habilitacyjne
2 miesiące temu / pytający
 
Mój dziadek mawiał ,,natura ciągnie wilka do lasu,,. Stąd też uśmiecham się, gdy mówi się o edukacji seksualnej. A może tu chodzi o to, aby natura ,,ciągnęła,, ale nie tak jak Pan Bóg przykazał?
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Wywody, logika, udowadnianie sprzeczności nie mają tu absolutnie żadnego znaczenia. Zarzucenie szeroko pojętemu lewactwu sprzeczności nie jest żadnym argumentem obalającym ich tezy, który spowoduje, że naiwni się od nich odwrócą, ponieważ w ogóle ich język i poczynania nie odnoszą się do obiektywnej prawdy ale subiektywnych odczuć, które przez wieki w każdym racjonalnym społeczeństwie były ignorowane albo zwalczane. Teraz kiedy rozum śpi, budzą się demony.
ponad 1 rok temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.