DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Dr Bawer Aondo-Akaa: Sejm to nie wszystko. Aby zatrzymać aborcję trzeba się modlić i działać

Dr Bawer Aondo-Akaa: Sejm to nie wszystko. Aby zatrzymać aborcję trzeba się modlić i działać
fot. PCh24.pl

Da się walczyć rzetelnie, uczciwie i sprawiedliwie podczas pikiet antyaborcyjnych. To naprawdę ma sens. Już nie wykonuje się morderczych zabiegów w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie, niech będą dzięki Bogu Jedynemu w Trójcy Przenajświętszej. Tak samo w Szpitalu Orłowskiego w Warszawie, czy szpitalu w Gliwicach (…) Modlitwa ma sens, różańce mają sens i tak samo działanie poprzez pikiety. Jak mówi św. Benedykt ora et labora – módl się i pracuj – podkreśla dr Bawer Aondo-Akaa w rozmowie z PCh24.pl

 

W poniedziałek 8.06 na pewno odetchnął Pan z ulgą; sąd rejonowy w Zakopanem wydał wyrok uniewinniający w Pana sprawie. Czego ona dotyczyła?

Sprawa dotyczyła bilbordów antyaborcyjnych, Fundacji Pro-Prawo do Życia ukazujących pomordowane dzieci nienarodzone w wyniku przebrzydłej aborcji. Sprawa była ciężka, bo w Zakopanem dostałem już za to dwa razy grzywnę, oczywiście z powodzeniem się odwoływałem. Jeśli miałbym być szczery, to myślałem, że sprawę przegramy, ale dzięki pomocy mec. Pawła Szafrańca występującego w mojej obronie z ramienia Instytutu Ordo Iuris stało się inaczej. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Panu Pawłowi oraz całemu Instytutowi, że w tak niezwykle rzetelny, merytoryczny i skuteczny sposób mi pomogli. Z resztą, nie tylko mi, ale i wszystkim zaangażowanym w ruch pro-life.

 

A czego dotyczył akt oskarżenia?

Oskarżono mnie o wywoływanie zgorszenia publicznego. Zostałem zrównany z człowiekiem, który maluje sprayem, czy oddaje mocz w miejscach publicznych, dewastuje kapliczki i tak dalej. Chciałem tutaj zaznaczyć, że podpisując umowy na umieszczenie banerów antyaborcyjnych, chciałem pokazać społeczeństwu czym jest mordowanie dzieci nienarodzonych, czyli po prostu - wielkim złem.

 

Czyli za pokazywanie graficznej prawdy o aborcji można w Polsce zostać oskarżonym o zgorszenie?

Tak jest. Dokładnie. Jednak sądy jeszcze w przeważającej większości uniewinniają działaczy nie tylko Fundacji Pro, ale innych organizacji pro-life.

 

Do sejmowej zamrażarki trafiła inicjatywa „Zatrzymaj aborcję”, podpisana przez 830 tys. osób. Po raz kolejny Sejm nie zdecydował na jej procedowanie, tylko przenosi ją z komisji do komisji. Jak Pan, jako polityk i wieloletni działacz, a wcześniej wolontariusz działający na rzecz ochrony życia widzi przyszłość tego projektu?

Nie chciałbym zabrzmieć jak pesymista, jednakże mój wujek prosił mnie przed nieszczęsną pandemią, która na marginesie ma też pozytywny aspekt w postaci pobudzenia refleksji prowadzącej do nawrócenia, abym zadzwonił do posłów PiS, spotkał się z nimi i wyjaśnił, że dzieci z niepełnosprawnościami też mają prawo się urodzić. Ja troszkę zmieniłem prośbę mojego wujka - i zarazem przyjaciela - i postanowiłem zadzwonić do tych posłów z PiS, którzy zasiadają w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, gdzie trafiła inicjatywa.

 

Proszę sobie wyobrazić, że praktycznie żaden z posłów nie chce się ze mną spotkać. Dzwonię już drugi miesiąc, rozumiem - pandemia koronawirusa itd., ale widzę że oni kluczą. Pani poseł Rusecka – przewodnicząca komisji, pani Dominika Chorosińska również.

 

Ale to nie wszystko. W niedzielę miałem zaszczyt być zaproszony na konferencję, którą organizował Instytut Myśli Schumana. Byłem bardzo niemile zaskoczony wystąpieniem pani poseł Anny Marii Siarkowskiej. Jestem przerażony. W trzy lata PiS dosłownie zmienił poglądy pani poseł. Powiedziała, w kontekście środowisk pro-life, że źle robimy krytykując posłów, mówiąc, że nic nie robią. Jej zdaniem, oni powinni mieć coś za to, że są pro-life. Powinniśmy ich wspierać, spotykać się z nimi i przekonywać nieprzekonanych.

 

Ja od razu odpowiedziałem, że przecież próbuję, dzwonię i prawie nikt – tu trzeba oddać sprawiedliwość, gdybym miał mój cylinder na głowie to bym go zdjął – oprócz posła Adama Śnieżka, który telefonicznie o tym ze mną porozmawiał, nie chce się ze mną spotkać. Inni posłowie kluczą, nie chcą podejmować tematu. Przykre to bardzo.

 

Ale myślę, że są inne dziedziny gdzie można walczyć o zatrzymanie procederu mordowania dzieci nienarodzonych. Na przykład da się walczyć rzetelnie, uczciwie i sprawiedliwie podczas pikiet antyaborcyjnych. To naprawdę ma sens. Już nie wykonuje się morderczych zabiegów w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie, niech będą dzięki Bogu Jedynemu w Trójcy Przenajświętszej. Tak samo w Szpitalu Orłowskiego w Warszawie, czy szpitalu w Gliwicach.

 

Czyli modlitwa i protesty mają sens.

Modlitwa ma sens, różańce mają sens i tak samo działanie poprzez pikiety. Jak mówi św. Benedykt ora et labora – módl się i pracuj.

 

Bardzo dziękuję za rozmowę

Rozmawiał Piotr Relich

Czytaj także:
DATA: 2020-06-24 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Proszę sobie wyobrazić, że praktycznie żaden z posłów nie chce się ze mną spotkać. Dzwonię już drugi miesiąc, rozumiem - pandemia koronawirusa itd., ale widzę że oni kluczą. Pani poseł Rusecka ? przewodnicząca komisji, pani Dominika Chorosińska również." Dlatego Pan poprał prezydenta Dudę w wyborach? Jestem bardzo rozczarowany Panie doktorze.
5 miesięcy temu / Przemek
 
Ów czarnoskory jegomość broni bialych dzieci przed aborcją. To wielki plus.
5 miesięcy temu / ja88
 
Cóż to za ciemnoskóry jegomość broniący naszych bialych dzieci przed aborcją ? To bardzo miło z jego strony.
5 miesięcy temu / hmmmmmmmmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.