DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Dr Bawer Aondo-Akaa: ataki na obrońców życia pokazują słabość zwolenników aborcji

Dr Bawer Aondo-Akaa: ataki na obrońców życia pokazują słabość zwolenników aborcji
Fot. Ł. Korzeniowski

Tak zwany kompromis (aborcyjny – red.) nie istnieje. Trzeba zacząć od tego, że w relacjach ogólnoludzkich nie możemy ustalać między sobą, kogo możemy zabijać, a kogo nie. Bo co, jeśli pojawiłaby się partia polityczna, która chciałaby zabijać okularników? Takie prawo byłoby absurdalne i z tym się wszyscy zgadzają? Dlaczego więc pozwalamy na zabijanie nienarodzonych dzieci? – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” dr Bawer Aondo-Akaa, teolog, działacz Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

W pierwszej części rozmowy red. Katarzyna Płachta zapytała o pobicie jednego z obrońców życia i zniszczenie przez feministki plandeki informacyjnej pokazującej prawdziwe oblicze aborcji. W odpowiedzi dr Aondo-Akaa podkreślił, że tego typu działanie jest niedopuszczalne i pokazuje słabość polskojęzycznego środowiska zwolenników aborcji. Jego zdaniem „druga strona” nie ma żadnych argumentów i nie jest w stanie zorganizować własnej tego typu akcji, dlatego musi uciekać się do przemocy, napaści i aktów wandalizmu.

 

– Sam wiele razy byłem przez różne osoby atakowany. Na razie tylko słownie, ale wiem, że atak fizyczny też może nastąpić. Jestem na to gotowy – przyznał.

 

Teolog powiedział, że w sprawie aborcji nie można milczeć i dlatego jego obowiązkiem, jako mężczyzny, jest obrona życia osób najsłabszych, które same nie mogą się bronić. – Zwolenników aborcji jest w Polsce mało, ale są za to krzykliwi. My chcemy dać głos tym, którzy go nie mają – powiedział dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Jego zdaniem tzw. „kompromis aborcyjny” nie istnieje, ponieważ ludzkie życie nie jest kwestią filozoficzną i w przypadku dzieci w łonach matek nikt nie ma prawa decydować, kto jest, a kto nie jest człowiekiem. Teolog podkreśla, że wszelkie wątpliwości w tej sprawie już dawno rozstrzygnęli embriolodzy stwierdzając niezaprzeczalny fakt, że „życie zaczyna się od poczęcia, od połączenia komórki jajowej z plemnikiem”.

 

Zapytany o „drastyczność prezentowanych zdjęć” odpowiedział, że wbrew wszelkim sugestiom lewicowych środowisk ani on, ani żaden z działaczy pro-life nie czuje „satysfakcji estetycznej” patrząc na prezentowane kadry. – Powiem więcej: jakbym spotkał człowieka, który lubi stać i patrzeć się na takie obrazy, od razu wysłałbym go na leczenie psychiatryczne. To tak jakby oglądać z przyjemnością to, co robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Wiem o tym, że to nie jest przyjemne, ale prawdę trzeba pokazać. I to są zdjęcia faktycznie zabitych dzieci – podkreślił.

 

Dr Aondo-Akaa zaznacza, że tylko radykalne działania mające na celu obronę życia nienarodzonych, takie jak pokazywanie w publicznych miejscach zdjęć z dokonanych aborcji może przynieść efekt. – Kiedyś tłumaczono środowiskom broniącym życia, żeby odpuściły walkę o zmianę prawa, tylko rozmawiały z kobietami i spokojnie im tłumaczyły, czym jest aborcja. (...) Wmówiono środowiskom pro-life, że to jedyna właściwa droga. Oczywiście też jest to dobre, ale niewystarczające – powiedział i dodał, że dzięki akcjom, w których on sam bierze udział udało się doprowadzić do bardzo ważnych zmian, m.in. wyeliminowania aborcji w całym woj. podkarpackim. Teolog wyraził nadzieję, że już niedługo podobny stan rzeczy uda się uzyskać na terenie całej Polski.

 

Na koniec działacz pro-life przytoczył drastyczny przykład „złamania kompromisu aborcyjnego”. – W zeszłym roku w warszawskim Szpitalu im. Świętej Rodziny urodziło się dziecko z zespołem Downa, które miało być zamordowane poprzez aborcję. Ale urodziło się… Więc zostało po prostu położone na stole, żeby umarło z głodu i wychłodzenia. To jest totalitaryzm! Tak robili hitlerowcy w czasie T4 – mordowali osoby niepełnosprawne – powiedział. Zdaniem obrońcy życia to „najlepsza” laurka dla cywilizacji śmierci „pozbawiającej nas człowieczeństwa”.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

TK
 


DATA: 2017-07-10 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo, Panie dr Bawer.
ponad 2 lata temu / Pati
 
@abc: Jacy "wszyscy"? Tylko Kaczyński. I nie sądzę aby się bał. Podziela ich poglądy. Katolik boi się tylko Boga.
ponad 2 lata temu / rem
 
Kto się ich boi?...bardzo dobre pytanie...wszyscy, którzy są TCHÓRZAMI, a jest ich bardzo wielu, więc sojusznicy diabelskiego ABORTOWANIA, jak te psy posłusznie mu aportują i bezkarnie BEZBRONNE DZIECI MORDUJĄ...te ataki na obrońców życia, to dowód na ,to że tylko ZŁO ZWYCIĘŻA DOBRO, a dobrem jest ODWAŻNE I BEKOMPROMISOWE UPOMINANIE się o PRAWO do ŻYCIA BEZBRONNYCH ISTOT LUDZKICH, w bestialski sposób MORDOWANYCH...Matka Teresa pytała,.... cóż jest warta matka, która pozbawia życia swoje dziecko?...cóż jest wart świat, który jej na to pozwala?...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Skoro jest ich mało to należy poważnie się zastanowić dlaczego wszyscy się ich tak boją.
ponad 2 lata temu / abc
 
Ma rację facet:)
ponad 2 lata temu / IVPANVZERVI
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.