DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Dożynki prezydenckie: Andrzej Duda obiecał hodowcom, że będzie kierował się ich dobrem

Dożynki prezydenckie: Andrzej Duda obiecał hodowcom, że będzie kierował się ich dobrem
Fot. G. Jakubowski / KPRP

Polscy hodowcy stojący przed perspektywą ograniczeń bądź likwidacji produkcji w związku z przyjętą przez Sejm nowelizacją ustawy o hodowli zwierząt, liczą na weto prezydenta, o ile projekt przejdzie przez parlament w obecnej wersji. Podczas dorocznych dożynek, tym razem odbywających się w stolicy, Andrzej Duda wlał w ich serca nieco nadziei.

 

 

Prezydent wziął w obronę hodowców, których dobre imię jest w ostatnich dniach mocno nadszarpywane przez publikacje mające ukazać ich przedsiębiorstwa w niekorzystnym świetle.

- Trwa dyskusja na temat ustawy o ochronie zwierząt. Chcę podkreślić: trwa dyskusja, albowiem prace parlamentarne, legislacyjne nad ta ustawą jeszcze się nie zakończyły. Ale chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich osób, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go a bardzo często nie widzieli, w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt – mówił w niedzielę Andrzej Duda.  

 

- Jeżeli prawdziwy rolnik, mający gospodarstwo chowa zwierzęta, prowadzi hodowlę, to jest kwestią racji jego bytu aby te zwierzęta były dobrze traktowane i aby żyły w jak najlepszych warunkach – takich aby przyniosły mu jak najlepszy dochód. Bo przecież po to rolnik je hoduje. To jest racja jego bytu i jego rodziny – wskazywał prezydent.

 

- Przecież wszyscy ci, którzy znają wieś, znają specyfikę pracy rolniczej doskonale wiedzą, że rolnik nie położy się na spoczynek, dopóki jego inwentarz nie będzie opatrzony, nakarmiony, zabezpieczony. Po to by on mógł spać spokojnie i miał do czego wstać rano i pracować. Przecież rolnik dba o swój inwentarz, to jest kwestia fundamentalna – wyjaśniał.

 

Andrzej Duda złożył obietnicę co do swojego podpisu pod ustawą, która przeszła pierwsze czytanie w Sejmie, trafiając do komisji poselskiej.

 

Szanowni państwo, prace nad ustawą jeszcze się nie zakończyły. Obiecuję – choć oczywiście dobrostan zwierząt jest dla mnie ogromnie ważny (…) – ale nie można zapominać, że na pierwszym miejscu jest tutaj byt rolnika. Jakość życia jego i jego rodziny. I o tym także w trakcie każdych prac legislacyjnych trzeba pamiętać. Otóż obiecuję z tego miejsca polskim rolnikom, spokojnie obserwując prace parlamentarne: proszę o zachowanie spokoju. Prace trwają i jeszcze się nie zakończyły. Ustawa w ostatecznej wersji oczywiście przyjdzie do mnie (…) po to bym podjął decyzję co do jej dalszych losów. Będę przy tej decyzji miał oczywiście na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, kwestie dobrostanu zwierząt. Ale także jakość życia polskich rolników. Możecie państwo być tego pewni – przekonywał w niedzielę prezydent.

 

 

Źródło: TVP 1

RoM

 

 


DATA: 2020-09-20 19:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję zawetować ustawę antyhodowlaną
1 miesiąc temu / Wojtek
 
Podpisaliscie zgodę na likwidację suwerenności gospodarczej, żywnościowe i WOJSKOWEJ. Przynależność do UE oznacza zgodę na jedno totalitarne superpaństwo i nową nienormalność. Wyborcom PiS tego nie powiecie.
1 miesiąc temu / br
 
po czynach ich poznacie a PAD to jest prawnik im się nie ufa bo za pieniądze będzie mówił że morderca jest aniołkiem a mówi dużo . lecz dalej zabijają dzieci nienarodzone i nic z tym nie robi a pieniądze bierze. prawnik jeden!!!!
1 miesiąc temu / pol
 
Panie prezydencie, czy to oznacza wyjście z UE? Przecież podpisane przez Szydło i Morawieckiego "porozumienia" z UE zawierają zobowiązania do wprowadzenia aborcji, gender, likwidacji suwerennosci gospodarczej i żywnościowej Polski. Prezydent znów obiecuje gruszki na wierzbie a naród się cieszy.
1 miesiąc temu / br
 
Na szczęście prezydent Duda wykazał się : mądrością, roztropnością i rozsądkiem. Bo myślałem że już w kożuchu, który kupiłem za ciężkie pieniądze, nie będę mógł wyjść na ulicę bo zaatakuje mnie jakaś obrończyni zwierząt, bo z obrońca to bym dał sobie rade. To też ciekawe że na razie to hodowle owiec zostawili w spokoju?
1 miesiąc temu / Czesław
 
@Grabowski. A przed wyborami PiS był jakąś inną partią? Jak policja pod zarządem MSWiA pałowała przeciwników tęczowych marszów to była partią prawicową? Albo jak w szkołach zarządzanych przez MEN propagowano tęczowe piątki to też była partią prawicową? A jak jak co roku w szpitalach pod zarządem MZ abortowano ponad 1000 małych Polaków?
1 miesiąc temu / troć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.